AMD Radeon RX 460 inceleme

AMD’nin bir diğer amiral gemisi de RX 460 ileri teknoloji hedef alınarak üretimi sağlanan modelde bizi şaşırtan bir ayrıntı 75 watt’tan az bir güç tüketimine sahip olması. Fiyatından bahsedecek olursak sadece 137 Dolar gibi fiyatı olan RX 460 sizin bütçenizi pek fazla zorlamayacaktır.

Daha çok akıcı oyun ve yayın akışı için hedeflenen modelde eSpor oyunlarında gerçekten mükemmele yakın bir performans sergilemeyi başardı. Eğer eSpor oyunlarına meraklıysanız şunu söyleyeyim kaçırmamanız gereken bir ekran kartı karşınızda. 2/4 GDDR5 Belleğe ve 2.2 teraflops işlem becerisine sahip bir ekran kartının sadece 75 watt enerji tüketmesi bizi oldukça şaşırttı ve geleceğe yönelik tasarrufların teknolojiyle nasıl mümkün olabileceğini bir kez daha ortaya çıkarmış bulunmakta.

AMD Radeon RX 460 inceleme.

Teknik özelliklerine gelecek olursak Radeon RX 460 eSpor oyunlarında League of Legends gibi oyunlarda 1080p çözünürlükte sıfır donma ve kasma gibi vaatlerde bulunuyor. Ayrıca bir diğer özelliği ise oyunlardan kaynaklanan görüntü bozuklukları içinde son teknoloji olan AMD Virtual Super Resolution kullanıyor olması sizi oyundan kaynaklanan görüntü ve diğer bozuklukların bir kısmından kurtaracaktır. Eğer monitörünüz AMD FreeSync teknolojisine sahipse kablolardan kaynaklanan bozukluklarında önüne geçmeye başarıyor.

Çalışma esnasında da gayet sessiz olan AMD Radeon RX 460 uzun süreli çalışmalarda bile sizi rahatsız etmeyecektir. Güç bağlantısı olmadığı için tak çalıştır açısından fazlasıyla işinize yarayabilir. Kendi yazılımları sayesinde de sizin hızınıza hız katacağından emin olabilirsiniz.

Etiketlenmiş , , .Yer işareti koy permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir