AMD Radeon RX 480 İncelemesi

AMD Radeon RX 480 inceleme

AMD Radeon RX 480 İncelemesi

Artık bilgisayar ve leptop modellerinden çok ekran kartı modellerinin çıktığını görüyoruz ve her geçen gün de çıkmaya devam ediyor. Şimdi sizler için incelediğimiz AMD ekran kartı firmasının RX 480 modelini ele alacağız.

İlk başta görünümünden bahsedecek olursak gayet uzun bir gövdeye sahip olan RX 480 içinde fan kısmıda oldukça fazla. Gpu kod adı Ellesmere olarak geçen ve 14 nm süresinde üretilen ekran kartı oldukça iyi diyebiliriz. Giriş ve çıkışlardan bahsedecek olursak üç tane DisplayPort ve bır tane de HDMI‘a yer vermiş. Bu görüntü çıkışları dolayısıyla 8K ya kadar görüntü kalitesi almak mümkün. Evet 8K’ya kadar görüntü almayı hedefleyen AMD gerçekten de rakiplerine bu modeliyle göz dağı vermeyi başarmış olsa gerek. Güç tüketme konusuna gelecek olursak az güç tüketiyor diyebiliriz. 6-pin’lik güç konnektörüyle çalışmayı başaran işlemci ana kartta sadece iki skotluk yer kaplıyor.

AMD Radeon RX 480

Bizim testlerimizde fazla fanlarının çalışması bizi rahatsız etti açıkcası sadece oyun performanslarında değil normal film izlerken bile fanlar yüksek devirde olabiliyor. Oyun konusundan devam edecek olursak neredeyse herkesin kasmadan oynamak istediği GTA 5’i sorunsuz kaldıran hatta yüksek görüntü seviyesine alarak bile rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bunun yanında Fry cry 4  ve benzeri oyunlarıda kasmadan oynayabilmenizi de sağlıyor. Teknik özelliklerini sıralayacak olursak;

 

  • 8 GB Ram
  • Grafik işlemci Ellesmere
  • Temel Hız 1120 – 1266 MHz
  • 150 Watt
  • Ortalama 1.000 tl 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top