Apple Tablet Kalemi

Apple’ın aldığı yeni patent, tabletlerinde kalem kullanacağı iddiaların güçlendirdi.

Apple Tablet Kalemi

Apple’ın bu yıl içerisinde piyasaya sunacağı iPad Pro’nun kalemle kullanabileceği iddia ediliyor. KGI Securities analisti Ming-chi Kuo, 12,9 inçlik ekrana sahip olacağını söylediği tabletin stylus ile birlikte geleceğini iddia etti.

apple tablet kalemi

 

BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Kuo, bu iddiaya Apple’ın yaptığı patent başvrusu neticesinde ulaştığını ifade etti. Kuo, hem gelecekte satışa sunulacak iPad’lere üç boyutlu el yazısı özelliğinin gelmesinde bu stylus’un büyük katkı sağlayacağını hem de iPad kullanım deneyimini geliştireceğini söyledi.

 

EĞİTİM VE KURUMSAL SEKTÖRE KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Apple’ın iPad Pro modelinde stylus tercihinde bulunarak eğitim ve kurumsal sektörde çalışan personellere büyük kolaylık sağlayacağını dile getiren Kuo, stylus’un Lightning bağlantısı üzerinden şarj edileceğini de ifade etti.

 

STEVE JOBS GEREKSİZ BULUYORDU

Hatırlanacağı üzere Steve Jobs, 2007 yılında gerçekleşen iPhone tanıtımında “Kim bir stylus kalem ister ki?” açıklamasında bulunmuş ve stylus kalemlerin gereksiz olduğunu vurgulamıştı.

apple tablet kalemi

 

JOBS BÜYÜK EKRANA DA KARŞIYDI

Jobs ayrıca büyük ekranlı telefonlara da tepki göstermiş ve kimsenin büyük ekranlı bir telefon kullanmak istemeyeceğini belirtmişti. Jobs’un hayata veda etmesinin ardından Apple, 5,5 inç ekranlı iPhone 6 Plus’ı piyasaya sürerek Jobs’un fikrine karşı gelmişti. Şirketin yine Jobs’un fikrine karşı gelip bu yıl piyasaya sürüleceği konuşulan yeni iPad modelinde stylus kullanıp kullanmayacağını hep birlikte göreceğiz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ