Rüya Tabirleri – Z ile Başlayanlar

rüya tabileri z harfi

 

Rüya Tabirleri Z Harfi

Zabıta: Rüyada zabıta görmek biriyle aranızın açılmasına; zabıta size ceza yazıyorsa sırrınızı açtığınızdan dolayı felaket yaşayacağınıza işarettir.

Zahmet: Rüyada zahmet çekmek memuriyetinde hile yapmaya, haksız ve batıl yollu insanların mallarını yemeye işarettir.

Zakkum: Rüyada zakkum görmek kötü bir haber demektir. Alımlı ve bencil birisiyle bir ilişki yaşayacaksınız ama ilişkinin sonu iyi olmayacak.

Zam: Rüyada herhangi bir şeye zam yapıldığını görüp sinirlendiğinizi görmek, ücretinize veya maaşınıza zam yapılmasını istediğinize işarettir.

Zambak: Rüyada beyaz zambaklar gören, hak ettiği huzur ve mutluluğa kavuşur. Tek bir zambak alan bekar biri evlenir.

Zar: Rüyada zar atmak, bugünkü yaşayış tarzınızı değiştirmediğiniz takdirde hayatta hiçbir şekilde sivrilemeyeceğinize işarettir.

Zarif: Rüyada zarif bir mektup zarfı, kısa sürecek bir nişanlılık devresinden sonra uzun ve mutlu bir evlilik hayatı yaşayacaksınız demektir.

Zayıflamak: Rüyasında aşırı zayıfladığını gören biri, hayatındaki sorunlarla başa çıkamayarak bunalıma girmek üzeredir. Rüyada zayıflamak iyi değildir.

Zebra: Rüyanızda zebra gördüyseniz, maceraya düşkün birisiniz ve kendinizi sürekli riske atıyorsunuz. Bu huyunuzdan vazgeçmelisiniz.

Zehir: Rüyada zehir görmek, bir tuzağa düşürülmek üzere olduğunuza ve dikkatli olmanız gerektiğine; zehiri içmekse hastalanacağınıza işarettir.

Zelzele: Rüyada zelzele olduğunu görmek, devletten gelecek bir felakete işaret eder. Zelzele görmek, bazı yorumculara göre yolculukla da yorumlanır.

Zengin: Rüyada kendini zengin olmuş gören, uzun yıllar fakir bir hayat yaşayacak demektir. Hayatta bağımsızlığına ancak çok geç kavuşabilecektir.

Zeytin: Rüyada siyah zeytin, insanın rahat yaşamasını sağlayacak kadar bir gelire işaret eder. Yeşil zeytin insanın mal sahibi olacağını belirtir.

Zenci: Rüyada güler yüzlü bir zenci müjde olarak yorumlanır. Zenciden bir şey alan kazançlı çıkar. Zenciye bir şey verdiğini gören bir hayır işler.

Zincir: Rüyasında el ve ayaklarının zincirle bağlı olduğunu gören, önemli bir şeye sahip olmayı ister ama olamadığı için derin kedere boğulur.

Zindan: Zindan rüyaları genellikle hapishane rüyaları gibi yorumlanır. Zindana atıldığını gören durup dururken büyük bir sıkıntı yaşar.

Ziyafet: Rüyasında ziyafet sofrası gören, ömrü boyunca para sıkıntısı çekmez. Ziyafet sofrasına oturan, kıskandığı kişilerle aynı düzeye gelir.

Ziyaret: Rüyada birini ziyaret etmek mutluluğun habercisidir. Ziyaret rahatsız ediciyse hoşlanmadığınız kişilerle muhatap olmak zorunda kalacaksınız.

Zulmeden: Rüyada insanlara zulmeden birini görmek karanlık tabiatlı birine, gece karanlığına ya da kişinin çekinmesi gereken kötülüklere işaret eder.

Zümrüt: Rüyada zümrüt birkaç şekilde yorumlanır. Bir ziynet eşyasına takılıysa evlilik anlamına gelir. Zümrüt takan kadın eşine daima güvenecektir.

Rüya Tabirleri – Y ile Başlayanlar

rüya tabileri y harfi

 

Rüya Tabirleri Y Harfi

Yağ: Rüyada yağ görmek, büyük bir mutluluğa doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza yorumlanır. Bol miktarda sıvı yağ mutluluğun haberidir.

Yağmur: Rüyada yağmur görmek daima iyiye yorumlanır. Yağmurda yürümek, sıkıntılarınızdan ve hastalıklardan sıyrılacaksınız demektir.

Yakmak: Rüyada bir şey yakmak servet sahibi olmak demektir. Fakat eşya yanmaz da rengi kararırsa bu derde yorumlanır.

Yalan: Rüyada yalan söylediğinizi görmek düşünmeden yaptığınız işler yüzünden hem kendinize hem de etrafınızdakilere zarar vereceksiniz demektir.

Yanardağ: Rüyada yanardağ patlaması görmek, erkek için yeni tanıştığı birisiyle aşk yaşayacağına ama bunun mutluluk getirmeyeceğine yorumlanır.

Yanmak: Rüyada evinizin yandığını görmek, işlerinizde büyük zarar edecek ve sağlığınız bozulacak demektir. Kara duman çıkıyorsa büyük derttir.

Yaprak: Rüyada yeşil yaprak murada ermek; sararmış yaprak hayal kırıklığı demektir. Ağaç dalının yapraklanması istediğinizin olacağını işaret eder.

Yara: Rüyada erkek kendisini yaralanmış gördüyse yakınları onu hatalardan kurtaracak; rüyayı gören kadınsa sevgilisi tarafından aldatılacaktır.

Yardım etmek: Rüyada birine yardım etmek, iş hayatında yükselmeye; eğer size yardım ediliyorsa gerçekte de arkadaşınız size yardım edecek anlamındadır.

Yastık: Rüyada yastık görmek, genç bir erkek için çok yakında önüne çıkacak bir fırsatı iyi değerlendirirse mutlu bir yaşam sürecek demektir.

Yazı yazmak: Rüyada yazı yazmak sahtekar bir kimsenin etrafınızda olduğuna ve size zarar verecek komplolar kurduğuna işaret eder.

Yemek yemek: Rüyada tek başına yemek yemek, kötü bir haber alacağınıza yorumlanır. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiğini de belirtir.

Yeni biri: Rüyada yeni biriyle tanışmak, yeni bir iş olanağı olarak yorumlanır. Bir yabancı gören, çok yakında sevdiği biriyle karşılaşacak demektir.

Yılan: Rüyada yılan görmek düşman demektir. Çok zehirli oldukları bilinen engerek, kobra gibi yılanları görmek daha tehlikeli düşman demektir.

Yıldırım: Rüyada eve yıldırım düşmesi, evdekilerin sıkıntılı zamanlar geçireceğine yorumlanır. Size yıldırım düşmesi önemli bir hastalığa işarettir.

Yıldız: Rüyada yıldızlı gökyüzü gören kimsenin, mutlu olacağına ve şansının iyi olacağına yorumlanır. Yıldız kaymasıysa kötü haber almak demektir.

Yol: Rüyada dar veya taşlı yolda yürümek bazı kavgalara; kenarları çiçekli bir yol görmekse aşk yaşamınızda güzel bir ilişkiye işarettir.

Yosun: Rüyada yosun görmek, gereksiz işlerle uğraşarak, vaktinizi boşa harcadığınıza, daha önemli işlerle meşgul olmanız gerektiğine yorumlanır.

Yüzmek: Rüyasında yüzdüğünü gören başarı kazanacağı iş yolculuğuna çıkacaktır. Kirli suda yüzdüğünü gören kişi kötü yollardan para kazanacaktır.

Yüzük: Rüyada yüzük görmek, iyiye işarettir. Yüzük takmak, yeni bir işe atılıp çok para kazanmaya yorumlanır.

Rüya Tabirleri – V ile Başlayanlar

rüya tabileri v harfi

 

Rüya Tabirleri V Harfi

Vadi: Rüyada yeşil vadi görmek, yaşantınızın mutlu bir şekilde devam edeceğine yorumlanır. Yemyeşil bir vadi muradınıza ereceğinizi bildirir.

Vagon: Rüyada vagon görmek, bir yolculuğa çıkacağınıza yorumlanır. Kömür yüklü vagon görmek, zengin olmaya yorumlanır.

Vaha: Rüyada vaha, dertlerin sona erdiğine yorumlanır. Çöl ortasında bir vaha görmek, eski bir arkadaşınızla bir araya geleceğinizi işaret eder.

Vahiy: Rüyada kendinize veya başka bir tanıdığınıza vahiy gelmesi, gönlünüzden geçirdiğiniz arzulara kısa zamanda kavuşacağınıza işarettir.

Vali: Rüyada bulunduğunuz şehrin valisini görmek, çok temiz kalpli biri olduğunuza ve bu sayede iş hayatınızda başarı kazanacağınıza işarettir.

Valiz: Rüyada valiz, yarar sağlamayacak sorumluluklar alacağınızın işaretidir. Eğer valiz taşıdığınızı görürseniz, büyük zorluklar yaşayacaksınız.

Vampir: Rüyada vampir görmek çevrenizdekilerin iyiliklerinizi istismar ettiğine işarettir. Sinirli davranışlarınız evliliğinizi tehlikeye düşürecek.

Vasiyet: Rüyada vasiyet hazırlamak rüyayı görenin uzun yaşayacağına işaret eder. Bir vasiyeti dinlemek bir yükümlülüğün altına girmek demektir.

Vatan: Rüyada vatanını görmek iyiye yorumlanır. Vatan dağılmış şekilde görülmüşse, bir süre sonra bir yakınınızın hastalanmasına yorumlanır.

Vapur: Rüyada vapura bindiğinizi görmek büyük bir işe girişeceğinize; vapur görmekse beklenen bir yolcunun sağ salim geleceğine işaret eder.

Vazgeçmek: Rüyada herhangi bir şeyden vazgeçtiğinizi görmek, üzüntülü ve endişeli günlerin sizi beklediğine işarettir.

Vazo: Rüyada çiçekle dolu bir vazo görmek, sevdiğiniz biri tarafından ziyaret edileceğinize ve çok sevineceğiniz haberler alacağınıza işarettir.

Veda: Rüyada birisiyle vedalaşan, gerçekten birilerinden ayrılır. Vedalaşırken ağlamak kötü olayların sona erdiğini bildirir.

Vestiyer: Rüyasında vestiyer gören etrafındakilerce eli açık biri olarak tanınıyor demektir. Bu özelliğinin sık sık suiistimal edileceğine işaret eder.

Vicdan: Rüyada vicdan azabı çekmek, herhangi bir ciddi hatanız olmadığına ve dostlarınızın hakikaten sizi sevdiğine işaret eder.

Vişne: Rüyada mevsiminde, güzel vişne mutluluk ve bol kazanç getirecek işe atılacağınıza işarettir. Vişne yiyen kimse bol para kazanacak demektir.

Vitrin: Rüyada bir vitrinin önünden geçmek, yanlış davranışlarınızdan dolayı komik duruma düşeceğinizi ve utanacağınızı işaret eder.

Vize: Rüyada vize almak, yakın bir iyi arkadaşınızın desteği sayesinde içinde bulunduğunuz zor durumdan sıyrılacağınıza yorumlanır.

Votka: Rüyada votka içmek, karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmeniz ve çok emek sarf etmeniz gerektiğine yorumlanır.

Vücut: Rüyada aynaya bakarak vücudunuzu beğendiğinizi görmek, sağlığınızın devamlı düzgün gideceğine ve neşenizin yerinde olacağına işarettir.

Rüya Tabirleri – Ü ile Başlayanlar

rüya tabileri ü harfi

 

Rüya Tabirleri Ü Harfi

Ücret: Rüyada ücret vermek de almak da iyiye yorumlanır. Bir iş karşılığı ücret ödemek birilerine yardımda bulunacağınıza işarettir.

Üç yapraklı yonca: Rüyada üç yapraklı yonca görmek veya dört yapraklısını aramak yüklü bir paraya kavuşmaya ve şansınızın iyiye doğru yükseldiğine işarettir.

Üçgen: Rüyada üçgen görmek yeni bir mülk sahibi olacağınıza veya hükümetle ilgili bir işinizin arzu ettiğiniz şekilde sonuçlanacağına işaret eder.

Üflemek: Rüyada ateş yakmak için üflemek karlı bir işe başlayacağınıza; ellerinizi üfleyerek ısıtmaksa vaktinizi boşa harcadığınıza işarettir.

Ülser: Rüyada ülser düzensiz yaşamanız nedeniyle sağlığınızın bozulduğunu bildirir. Bir hastalığa yakalanacağınızı haber verir.

Üniforma: Üniforma ile ilgili rüyalar, mutluluk ve iş yaşamında başarılara yorumlanır. Üniformalı birini görmek isteklerinize kavuşacaksınız demektir.

Üniversite: Rüyada bir üniversitede olduğunu görmek, içinde bulunduğunuz sıkıntılı durum iyiye doğru değişecek demektir. Başarılı olacaksınız.

Ünlü olmak: Rüyada ünlü biri olmak sizi mutlu edecek olaylarla karşılaşacağınıza; ünlü birini görmek güçlü birinden yardım alacağınıza yorumlanır.

Ünlü kimse: Rüyanızda çok ünlü bir kimse ile karşılaşıp onunla konuştuğunuzu görmek aile hayatınızda daima söz sahibi olacağınıza işaret eder.

Ürün: Rüyanızda herhangi bir tarlanın, bir ağacın, bir bağın ürününü görmek, yeni bir kazanç kaynağı bulacağınıza işarettir.

Ürkmek: Rüyada ürktüğünüzü görmek üzücü bir söz duymaya; bir düşmandan ürktüğünüzü görmekse düşmandan zarar göreceğinize işarettir.

Ürperti: Rüyada ürperdiğinizi görmek, küçük bir hastalığa yakalanacağınızı haber verir.

Üst kat: Rüyada kendinizi bir binanın en üst katında oturuyor görmek, mevki itibariyle çok üstün bir mevkiye çıkacağınıza işaret eder.

Üsteğmen: Rüyanızda bir üsteğmenle karşılaştığınızı görmek, uzak, fakat sizi çok seven bir akrabanızdan menfaat ve iyilik göreceğinize işaret eder.

Üstün başarı: Rüyada işinizde üstün başarı kazandığınızı görmeniz bütün çabalarınıza rağmen hiçbir zaman istediğiniz mevkiye ulaşamadığınıza işarettir.

Üşümek: Rüyada erkeğin üşümesi başarısızlığının nedenini dışarıda değil kendisinde araması gerektiğine; genç biri içinse aşk yaşamaya yorumlanır.

Ütü: Rüyada ütü, yaşamınıza karışan bir kimse olabilir. Sıcak ütü, akıllı bir insan olduğunuza ama aklınızı iyi kullanmadığınıza yorumlanır.

Üvey: Rüyada üvey anne, baba ya da kardeş görmek, kötü bir haber alacağınıza yorumlanır.

Üzgün: Rüyada üzgün olduğunuzu görmek, müjdeli bir haber alacağınıza yorumlanır.

Üzüm: Rüyada üzüm görmek bir işten bol miktarda para kazanılacağını işaret eder. Kara üzüm ise sıkıntı, üzüntü ve hastalığa yorumlanır.

Rüya Tabirleri – U ile Başlayanlar

rüya tabileri u harfi

 

Rüya Tabirleri U Harfi

Uçak: Rüyada havalanan uçakta olduğunu görmek, isteyerek yapılan değişiklik demektir. Uçak, yenilik ve değişiklik şeklinde yorumlanır.

Uçarı: Rüyada uçarı tabir edilen havai bir kimseyi görmek, hiçbir işini sağlama almayarak sonunda çok zarara uğrayan bir kişiye yorumlanır.

Ucuz: Rüyada ucuz bir şey aldığını görmek pişman olunacak bir iş yapmaya; pahalı bir şeyi satıp ucuz olanı almak değersiz olanı tercihe işarettir.

Uçmak: Rüyada uçtuğunu görmek bir yolculuğa çıkacağınıza ya da mevki olarak yükseleceğinize işarettir.

Uçuk: Rüyada dudağınızın uçukladığını görmek, korku dolu endişeli anlar yaşayacağınıza işarettir. 

Uçurtma: Rüyada uçurtma görmek son derece hırslı olunduğuna ve imkansız olmasa bile kurulan hayallerin gerçek olamayacağına işarettir.

Uğurböceği: Rüyada uğurböceği görmek güzel bir haber almak demektir. Uğur böceğinin üstünüze konduğunu görmek problemlere çözüm bulacaksınız demektir.

Ufuk: Rüyada ufuk ve ufukta görülen şeyler ne kadar güzelse kişinin hayatı da o derece güzel olur. Ufukta ay veya güneşi görmek çok iyidir.

Ukala: Rüyada ukala birini görmek, o gün işlerinizin ters gideceğine, elinizde olmadan evde veya iş yerinizde tartışmalar yapacağınıza işarettir.

Un: Rüyada un çok para kazanmak ve zengin olmak demektir. Un dolu çuvallar görmek, hiç emek harcamadan zengin olacaksınız demektir.

Ur: Rüyada ur görmek, iş hayatınızda büyük sorunlarla karşılaşacaksınız demektir. Daha dikkatli ve özenli çalışmalısınız.

Urgan: Rüyada urgan görmek, kötü ve üzüntü verici bir haberin alınacağına yorumlanır. 

Ustura: Rüyada ustura görmek veya usturayla traş olmak, gerek iş hayatınızda, gerek özel hayatta çok parlak başarılar göstereceğinize işarettir.

Uşak: Rüyada evde uşak olarak çalıştırdığı birini görmek, kişinin iyilik ve bolluk içinde bulunacağına, düşmanlarına üstün geleceğine işaret eder.

Uluma: Rüyada uluma sesi duymak, çok kötü bir hastalığa tutularak, sıkıntılı günler geçireceksiniz demektir. Kendinize dikkat edin.

Utanmak: Rüyada utanmak bir haberin sizi mutlu edeceğine işarettir. Başka birinin utandığını gören çevresindeki insanlarla ilgili güzel sözler duyar.

Uyumak: Rüyada uyuduğunuzu görmek dinlenmeye işarettir. Sevdiğiniz insanlarla beraber huzur içinde uyumak huzurlu günler yaşayacağınızı vurgularken; kötü bir ortamda uyumak sağlığınızın bozulması demektir.

Uyku: Rüyada uyku ilacı içmek, yaşadığınız sıkıntılı günlerin sonunda mutlaka rahata ve huzura kavuşacağınıza yorumlanır. Sadece biraz sabredin.

Uyuşturucu: Rüyada uyuşturucu kullanmak dedikodunuzun yapılacağına ve iftiraya uğrayacağınıza işaret eder. Çevrenizdeki insanlara dikkat etmelisiniz.

Uzay: Rüyada uzaya gittiğini görmek, rüyayı gören kimsenin yeni olaylara şahit olacağına işarettir. Bu rüyayı görenin güveni ve inancı artar.

Rüya Tabirleri – T ile Başlayanlar

rüya tabileri t harfi

Rüya Tabirleri T Harfi

Tabak:Rüyada tabak görmek güzel olaylar olacağına yorumlanır. Temiz, sağlam ve boş tabak alan kişi çok para kazanacağı yeni bir işe atılır.

Tabanca: Rüyada tabanca güçlü ve saygı duyulan biri olmak demektir. Elinde tabanca olan kimse, yaşamında yüksek makamlara yükselir.

Tabut: Rüyada tabut görmek, zorlukların üstesinden gelmeye ve kazanca yorumlanır. Tabutu açık görmek, daha dikkatli olmalısınız demektir.

Taç: Rüyada başına güzel bir taç taktığını gören bekar kadın çok güzel bir evlilik yapar. Tacın baştan çıkarılması ya da düşmesi ise ayrılıktır.

Taksi: Rüyada taksi gördüyseniz bir arkadaşınız size bir sırrını söyleyecek. Taksiyi siz sürüyorsanız bir işe girecek ama pek kazanamayacaksınız.

Takvim: Rüyada takvim görmek çok büyük miktarda para kazanmaya yorumlanır. Doğum tarihini düşünmek çok büyük bir mirasa yorumlanır.

Tarak: Rüyada yeni bir tarak görmek yola çıkılacağının işaretidir. Eski bir tarak görmekse uzaklardan bir haber alacağınıza işarettir.

Tavşan: Rüyada koşan bir tavşan görmek, gizlenmesi gereken bir sırra yorumlanır. Tavşan avlamak, endişe içinde bir zaman yaşayacağınıza işarettir.

Tavuk: Rüyada tavuk aile yaşamınızın güzel ve düzenli olacağına, mutlu günleriniz olacağına yorumlanır. Civcivse iş yaşamında başarıya işaret eder.

Tebeşir: Rüyada tebeşir görmek son zamanlarda sağlığınızı ihmal ettiğinizi bildirir. Tebeşir tutuyorsanız özel yaşamınızda dertler yaşayacaksınız.

Telefon: Rüyada telefon görmek çok güzel bir haber almaya, size birinden miras kalacağına ya da yüksek bir makama yükselmeye yorumlanır.

Temizlik: Temizlik rüyaları şansınızın açılacağına işarettir. Vücudu yıkamak sağlığınızın yerinde olacağına ve kötülüklerden korunacağınıza işarettir.

Terazi: Rüyada terazi, önemli bir konuda karar vermeniz gerektiğine işarettir. Bir şey tartıyorsanız kendinizle ilgili bir karar vereceksiniz.

Terlik: Rüyada terlik görmek mutluluk verecek haberler alacağınıza yorumlanır. Huzurlu ve mutlu bir yaşam sürecekseniz demektir.

Teyze: Rüyada teyzesini gören kişi çok güzel bir rüya görmüştür. Beklenmedik bir kişiden size miras olarak büyük miktarda para kalacak demektir.

Tiyatro: Rüyada tiyatro oyununda oynamak genç bir erkek için istediği bir şeyi elde edeceğine; genç bir kadın için mutlu bir değişikliğe işarettir.

Tren: Rüyada tren görmek iş yaşamınızda yükselme fırsatına işarettir. Bilinmeyen bir yere trenle gitmek yarar sağlayacak bir davete yorumlanır.

Tüy: Rüyada eline tüy almak genç bir erkek için istediği bir şeyi elde edeceğine; genç bir kadın içinse yeni bir aşk yaşayacağına işaret eder.

Tünel: Rüyada tünel içinden trenle geçmek sıkıntılı geçen günlerin sona ereceğine, rahata ve huzura kavuşacağınıza yorumlanır.

Top:Rüyada top görmek, önemli bir mevkiye getirileceğinize ve böylece de hayatın bütün güzelliklerinden istifade edeceğinize işarettir.

Rüya Tabirleri – Ş ile Başlayanlar

rüya tabileri ş harfi

 

Rüya Tabirleri Ş Harfi

Şahin: Rüyada şahin gören kişinin çok dikkatli olması gerekir. Aksi takdirde, bazı insanlar size kötülük yapacak, bunu bilmelisiniz.

Şaka: Rüyada bir şakaya gülmek iyi haberler alacağınıza; bir şakadan hoşlanmamak unutmuş olduğunuz bir af dilemeye işarettir.

Şal: Rüyada şal görmek çok yakında arsa veya bir tarla alacağınıza yorumlanır. Omzuna şal aldığını görmek yakın zamandaki bir evliliğe işarettir.

Şamdan: Rüyada şamdanda mum yanması dertlerin geride kaldığını belirtir. Değerli taşlarla kaplı bir şamdan büyük bir paranın getireceği mutluluktur.

Şampanya: Rüyada şampanya içmek çok hırslı olduğunu, artık hırsın dizginlenmesi gerektiğini işaret eder. Kristal kadehteki şampanya gönül işidir.

Şampuan: Rüyada saçınızı şampuanladığınızı görmek, bazı dert ve sıkıntılardan çok kısa bir süre sonra sıyrılacağınız anlamına gelir.

Şapka: Rüyada şapka satın almak birisinin yardımı ile işlerinin kolaylaşacağına ve başarıya ulaşacağına, böylece kazancın artacağına yorumlanır.

Şarap: Rüyada şarap içmek iş hayatında size yardımcı biriyle tanışacağınızı; bir kadının rüyasında şarap içmesi o yıl içinde evleneceğini gösterir.

Şeftali: Rüyada olgun şeftali almak para kazanmak demektir. Şeftalileri ağaçta görmek ise varlıklı bir aileden birisiyle evlenmek anlamındadır.

Şeker: Rüyada şeker görülmesi ferahlığa ve sevince yorumlanır. Şeker almak, yemek, eğlenceli bir yaşama sahip olmak, zengin olmak anlamındadır.

Şemsiye: Rüyada yağmurda şemsiyeyle yürümek kişinin çok zor bir duruma düştüğünde ona destek olacak iyi bir arkadaşı olduğuna yorumlanır.

Şerbet: Rüyada şerbet içtiğini görmek malınızın ve de paranızın sağlayacağı imkanlarla ömrünüzün sonuna kadar rahat içinde yaşayacağınızı belirtir.

Şeytan: Rüyada şeytan görmek amaçlarınıza ulaşmak için yaptığınız kötülüklere ve hilelere artık son vermelisiniz anlamındadır.

Şiir: Rüyada şiir okumak yalancı şahitlik yapacağınıza yorumlanır. Duygu ve düşüncelerinizi açıklayarak istediğiniz kimseyi etkileyeceksiniz.

Şimşek: Rüyada gökte şimşek görmek zorluklarla mücadeleyi belirtir. Eve yıldırım düştüğünü görmek, başınıza birçok sıkıntı geleceğine yorumlanır.

Şiş: Rüyada demir şiş görmek, işleriniz çok iyi olacak, kazandığınız parayla iyice güçleneceksiniz demektir.

Şişe: Rüyada dolu şişe aşkta ve işte başarıya; boş şişe hayallerinizin suya düşeceğine; kırık bir şişe de acı bir tecrübeye işaret eder.

Şişman: Rüyada şişmanladığını görmek, yaşamınızda bazı güzel değişimler yapacağınıza yorumlanır. Şişman insanlar görmek zenginliğe yorumlanır.

Şöhret: Rüyada kendinizi şöhret sahibi görmek, davranışlarınızda dikkatli olmalı, yoksa hem siz hem de çevrenizdeki insanlar çok üzülecek demektir.

Şömine: Rüyada şömine can derdi demektir. Eğer şöminede ateş yanıyorsa, bu şansınızın iyi olacağına ve işlerinizin yoluna gireceğine yorumlanır.

Rüya Tabirleri – S ile Başlayanlar

rüya tabileri s harfi

 

Rüya Tabirleri S Harfi

Saat: Rüyada saatin tiktakları duymak, geleceğinizle ilgili karar verirken dostlarınızın değil, kendi istediğinizin olması gerektiğine işarettir.

Sabun: Rüyada sabun görmek, başınıza bazı dertler açılacağına ve kendinizi toparladığınız takdirde, bu dertleri halledeceğinize işarettir.

Saç: Rüyada kumral saçlı birini görmek iş hayatında başarıya; siyah saç mali bakımdan bazı kayıplara; kızıl saçsa duygusal güçlüklere işarettir.

Sadakatsizlik: Rüyada sadakatsizlik, eşinizin size son derece sadık olduğunu gösterir; sadakatsizlik gösteren sevgilinizse rüya yine tersine tabir olunur.

Sakal: Rüyada sakal görmek, çevrenizdekilerin saygısını kazanacak işler yapacaksınız; sakalınızı kesmekse dertlerinizden kurtulacaksınız demektir.

Sakız: Rüyada sakız görmek zor kazanılacak bir paraya yorumlanır. Sakız çiğnemek dedikoduya; sakız bulmak kötü bir haber alacağınıza işarettir.

Sal: Rüyada erkek kendisini salla akıntıya kapılmış görürse ilk önce kötü ama sonra iyi bir değişiklik; bir kadın görürse aşkta başarı demektir.

Salça: Rüyada salça dertlerin azalacağına, işlerinizin iyiye gideceğine yorumlanır. Bir yemeğin üzerine dökülmüş salça kötülüğü gizlemek demektir.

Salıncak: Rüyada salıncağa binmek kısa sürecek ilişkilere işarettir. Salıncakta sallanmak evli veya bekar için çok önemli bir dönemi belirtir.

Saman: Rüyada saman ve samanlık bolluğun belirtisidir. Elinizi attığınız her işte başarılı olacak, para durumunuzu düzelteceksiniz demektir.

Sandalye: Rüyada sandalyede oturan, işinde ilerler ama birinin hareketsiz sandalyede oturduğunu gördüyseniz, bu kişinin ölüm haberini alacaksınız.

Sandık: Rüyada sandık, nereden geldiği belli olmayan kısmettir. İçi dolu sandık görmek zenginliğe, boş sandık kıymetsiz şeylere işaret eder.

Savaş: Rüyada bir savaş meydanı veya savaş görmek, yakında size yakın kimselerle aranızda bazı kavgaların patlak vereceğini gösterir.

Sevgili: Rüyada görülen sevgili güzel bir evliliğe yorumlanır. Evliler için eski sevgiliyi rüyada görmek, aile huzurunuzun bozulacağına yorumlanır.

Seyahat: Rüyada bir seyahate çıkmakta isteksizlik gösteren, o yolculuktan tamamen vazgeçmeli veya onu mümkün mertebe geciktirmeye çalışmalıdır.

Sigara: Rüyada sigara içmek, iş branşınızda zirveye kadar yükseleceğinize; bir sigara yakmak girişmiş olduğunuz işte çok büyüyeceğine işarettir.

Silah: Rüyada silah sesi işitmek başka bir şehirde güzel bir mevki sağlayacağınıza; silahı elde acemice tutmak kötü haberler alacağınıza işarettir.

Simit: Rüyada simit, az mala işaret eder. Elinde simit olduğunu ama bunu yemediğini gören para kazanacaktır çünkü simit eldeki kazancı belirtir.

Su: Rüyada şırıl şırıl akan su görmek, dost görünüp aslında zararı dokunacak kimselere karşı tetikte olmanız gerektiğini ifade eder.

Süt: Rüyada süt içmek mutluluğun ve başarının işaretidir. Süt dökmek, yakın bir arkadaşınızın yüzünden zarara uğrayacağınızı belirtir.

Rüya Tabirleri R ile Başlayanlar

rüya tabileri r harfi

 

Rüya Tabileri R Harfi

Radar: Rüyada radar görmek etrafınızda ikiyüzlü ve dedikoducu insanlar var demektir, bu insanlardan uzak durmanız gerektiğini işaret eder.

Radyo: Rüyada radyo, haber almak şeklinde belirtilir. Çalan bir radyo acele bir haberdir, kısa zamanda haber alınacağını işaret eder.

Raf: Rüyada raf görmek, yaşamınızın düzgün devam edeceğine ve güzel günler göreceğinize yorumlanır. Boş raf kötü şansın ve üzüntünün haberidir.

Rahim: Rüyada rahim ağrısı çekmek ve kıvranmak, yakında bir bebek bekleyeceğinize ve hayırlı bir çocuk doğuracağınıza işarettir.

Rahip: Rüyada rahip görmek kadınsa hamile kalacağına; erkekse işlerinde başarılı olacağına işarettir. İyi bir haber alınacağınıza da yorumlanır.

Raket: Rüyada raket görmek, zamanın hoşça geçeceğini, fakat bu arada bazı fırsatların da kaçabileceğini açıklar.

Rakip: Rüyada iş hayatınızdaki rakipleri görmek, sırdaşınız olan ve her adımınızı bilen kişilerin rakiplerinizle sıkı fıkı olduklarını ifade eder.

Randevu: Rüyada birine bir iş için randevu vermek sözünü yerine getirmeye, randevu talep etmek bir ihtiyaç arz etmeye işaret eder.

Ray: Rüyada ray görmek orta yolu tercih etmeye, aşırılıktan uzak durmaya, bir kötülüğe ulaşmak için gerekli şeylerin eksik olduğuna işaret eder.

Reçel: Rüyada reçel yemek hiç ilginiz olmadığı halde bir olaya karışacağınıza; reçel görmekse can sıkıcı bir problemi halledeceğinize işarettir.

Reçete: Rüyada elinizde bir reçeteyle bir eczaneye girdiğinizi görmeniz, önemli bir işiniz için bir bilgine bilgi danışacağınıza işaret eder.

Reddetmek: Rüyada bir teklifi reddettiğinizi görmek; aile ve aşk hayatınızda büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağınıza işarettir.

Reklam: Rüyada reklam görmek hatalı davranışlar nedeniyle arkadaş çevrenizden dışlanacaksınız demektir.

Rende: Rüyada rende görmek, bir miktar para kaybına uğrayacaksınız demektir. Bir şeyi rendelediğini gören, başkasının kazancını alacaktır.

Resim: Rüyada duvarda resim görmek, iyi bir eş bulacağınıza işarettir. Bir dükkanın vitrininde resimler görmek, işinizde başarıya işarettir.

Roket: Rüyada roket görmek, çok büyük bir başarı kazanacak ve mutlu olacağınız bir kişiyle güzel bir aşk yaşayacaksınız demektir.

Ruj: Rüyada kadının ruj sürmesi tatlı dilli olmasına, eşine kompliman yapmasına; erkeğin ruj sürmesi sözde riyakarlığa işaret eder.

Rüşvet: Rüyada rüşvet alırsanız bu elinize kısa zaman sonra para geçecek demektir. Ya da verdiğiniz bir borcu geri alacaksınız demektir.

Rüya: Rüya içinde rüya görmek, gerçek hayatta hayal ettiğiniz şeylerin hepsinin son harfine kadar hayatta gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüzgar: Rüyada hafif rüzgar yeni olaylara, güzel gidecek iş yaşamına işaret eder. Sert rüzgar, bütün hayat tarzınızın değişeceğini haber verir. 

Rüya Tabirleri – P ile Başlayanlar

rüya tabileri p harfi

 

Rüya Tabileri P Harfi

Padişah: Rüyada padişah mutlu bir rüya olarak yorumlanır. Eğer evli değilseniz evleneceğinize; evliyseniz geçimli bir hayatınız olacağına yorumlanır.

Panter: Rüyada panter görmek, güzel bir aşk yaşayacağınıza, ancak para krizi içine düşeceğinize yorumlanır. İş hayatında başarısızlığı belirtir.

Pantolon: Rüyada eski ve yırtık pantolon giymek acı ve üzüntüye yorumlanır. Güzel ve yün pantolon, rengi ne olursa olsun çok iyi şekilde yorumlanır.

Park: Rüyada parkta dolaşmak çok eğlenceli bir tatile yorumlanır. Parka girememekse önemli bir fırsatı kaçıracağınızı haber verir.

Pasta: Rüyada pasta yemek, geçici bir ziyaret ve birtakım eğlenceleri bildirir. Pasta almak rüya sahibinin yeni arkadaşları olacağını işaret eder.

Patates: Rüyada patates görmek mal, şöhret, mutluluk ve refaha yorumlanır. Patates soymak, kısmete ve arzu edilen isteğe işaret eder.

Patron: Rüyada patronunuzu görmek, çok çalışkan ve enerjik bir insan olduğunuza yorumlanır. Bu rüya, iş değiştireceğinizi de işaret eder.

Pencere: Rüyada pencere görmek üzüntülerden ve dertlerden kurtulunacağına işarettir. Aşkta ise derman bulacağınıza işaret eder.

Peynir: Rüyada peynir yemek, iş yaşamında kandırılmaya yorumlanır. Peynir görmek veya almak, erkekler için büyük para kazancına işaret eder.

Para: Rüyada para almak/vermek iyi şans ve zenginlik demektir. Para bulmak şansın açılacağına; para kaybetmekse kısa süreli sıkıntıya işarettir.

Pamuk: Rüyada pamuk görmek işinizin çok büyüyeceğine işarettir. Pamuk toplamak, yarınlarınızın, dünlerinizden daha iyi olacağına işaret eder.

Papatya: Rüyada papatya şanstır ve en güzel hayallerinizin gerçekleşeceğini gösterir. Beyaz papatyalar sevgilinizin size sadık kalacağına işarettir.

Parmak: Rüyada parmak uçlarını suya daldırmak veya parmaklarınızı emmek, kötü haber beklemekte olduğunuz halde güzel haberler alacağınıza işarettir.

Parti: Rüyada sık sık parti verdiğinizi veya misafir olarak katıldığınızı görmek, gerçekte son derece sosyal bir hayat yaşayacağınıza işarettir.

Piknik: Rüyada piknik şansa işaretidir. Sevgililerin kendilerini piknikte görmeleri ileride mutlu olacaklarına ve engelleri aşacaklarına işarettir.

Piyango: Rüyada piyango çıkması, iş hayatında sizi mahvetmeye, ev hayatınıza da müdahele etmeye  çalışan dostlara dikkat etmeniz için bir ikazdır.

Piyano: Rüyada birinin piyano çaldığını dinlemek, hayatınızda hoş olmayan bir olayın herkesi memnun edecek şekilde kapanacağına işarettir.

Porselen: Rüyada porselen görmek veya kullanmak fevkalade ince zevkli olduğunuza ve evinizi gayet güzel bir şekilde döşeyeceğinize işarettir.

Plato: Rüyada palto giymek, iyi bir makama yükseleceğine yorumlanır. Yeni bir palto, akademisyen olacağınızı işaret eder.

Polis: Rüyada polis rakiplerinizi mağlup edeceğinizin işaretidir. Polis tarafından tutuklanmak, etrafınızda tehlike olduğuna yorumlanır.

Rüya Tabirleri – Ö ile Başlayanlar

rüya tabileri ö harfi

 

Rüya Tabirleri Ö Harfi

Ödemek: Rüyada borç ödemek, başkalarının parasını harcamak mesuliyetine ve onların menfaatlerini korumak şerefine nail olacaksınız demektir.

Ödünç: Rüyada bir şeyi ödünç vermek bir yoksula yardıma işaret eder. Ödünç para istediğini görmek hastalık veya şiddete yorumlanır.

Öfke: Rüyada öfke hissetmek bir sıkıntının atlatacağını belirtir. Başka insanların öfkelendiğini görmek yaşamınızda dertli günler demektir.

Öğüt: Rüyada birinden öğüt alıyorsanız özel hayatınıza çok dikkat etmelisiniz, hata yapabilirsiniz. Siz birine öğüt veriyorsanız kalp kıracaksınız.

Öğretmen: Öğretmen rüyası gören kişi arkadaş sandığı kişilere dikkat etmesi gerekir. Öğretmen olduğunu görmek bir sorumluluk almak demektir.

Öksürmek: Rüyada öksürmek bir mevkiye getirileceğinize ve mali bakımdan sizden üstün olan kimselerin size saygı duyacaklarına işarettir.

Öksüz: Rüyada kendinizi öksüz görmek, daima refah içinde yaşayacağınıza, dostlarınız ve aileniz tarafından çok sevileceğinize işaret eder.

Ökseotu: Rüyada ökseotu görmek şansınızın yaver gideceğine işarettir. Ökseotu altında öpüşmek şüpheden uzak mutlu bir hayata işarettir.

Önlük: Rüyada kirli bir önlük giymek yeni elbiseler giyeceğinize işarettir. Önlük yamamak yeni bir aşk macerasına işaret eder.

Ölü: Rüyada ölü görmek hayra yorulur. Ölmüş insanların rüya aleminde söyledikleri doğru olarak çıkar.

Öpüşme: Öpüşmek rüyaları tabiatıyla aşkla, flörtle ve evlilikle ilgili rüyalardır. Sevgiliyi öpmek, onunla kuracağınız yuvada mutluluğa işarettir.

Ördek: Havada uçan veya gölde yüzen bir ördek görmek huzur içinde yaşadığınıza ve hayatınızdan memnun olduğunuza işarettir.

Örgü: Rüyada örgü güzel ve mutlu bir hayat süreceksiniz demektir. Çok güzel bir aile sahibi olacağınıza işaret eder.

Örtü: Rüyada örtü görmek gizli ve kötü bir komplonun hazırlandığına yorumlanır. Rüyada örtü gizlenen şeylerin gizli kalmayacağına işarettir.

Örümcek: Rüyada örümcek görmek mutlu olacağınız bir haber almak demektir. Örümceğin evde dolaştığını görmek parasız kalmamak anlamındadır.

Örümcek ağı: Rüyada örümcek ağı, işlerinizin bozulacağına ama sonradan düzeleceğine işarettir. Kadınlar için yakınlarıyla arasının açılmasına yorumlanır.

Ölmek: Rüyada öldüğünü görmek hassas kişilerde birinin ölümünü hissetmek olabileceği gibi yaşlı kişiler için ölüme hazırlık denemesi olabilir.

Öğrenci: Rüyada öğrenci görmek mutluluk ve sevinçle yorumlanır. Bir öğrenciye ders verdiğinizi görmek, iyi ve çalışkan biri olduğunuza işaret eder.

Ödeşmek: Rüyada ödeşmek üzüntüyle bitecek olan bir mutluluğa yorumlanır. Sıkıntıyı sevdiklerinizle daha çok vakit geçirerek atlatmaya çalışmalısınız.

Özür dilemek: Rüyada özür dilemek hatalı yol ve yöntemlerden uzak durmaya, saygınlığa erişmeye işaret eder. Kavga ettiğiniz biriyle barışacaksınız.

 

Rüya Tabirleri – O ile Başlayanlar

rüya tabileri o harfi

 

Rüya Tabirleri O Harfi

Ocak: Rüyada boş ocak görmek henüz hayata geçirmediğiniz plan halinde olan bir iştir. Bir ocağın sönmesi, işte bozulmaya işaret eder.

Oda: Rüyada oda görmek giriştiğiniz işte, zor da olsa mutluluğa ve başarıya ulaşacağınıza yorumlanır.

Odun: Rüyada ateşe odun atmak, genç bir erkek için arkadaşının ihanetine; evliler için para sıkıntısının neden olacağı kavgaya yorumlanır.

Oğlak: Rüyada oğlak görmek erkek çocuğa yorumlanır. Oğlağın kesildiğini görmek kendisinin veya akrabasının erkek çocuğunun başına kötü bir şey geleceğine işarettir.

Oğul: Rüyasında oğlu olduğunu gören şanslı bir döneme girecektir. Kendi oğlunu görmek, sıkıntılı bir döneme gireceğinize işaret eder.

Oje: Rüyada oje görmek süse aşırı derecede düşkün olması ve bu düşkünlüğün etrafındakilerce kötü karşılandığını işaret eder.p>

Ok: Rüyada ok görmek bir hizmet için başka memleketlere gönderilen elçilere, mektuba, düşmana karşı kuvvete yorumlanır.

Oklava: Rüyada oklava görmek iyi, çalışkan, dürüst ve hizmetkar olarak tanımlanır. Oklavayla hamur açmak, emeğinize ve çalışkanlığınıza işaret eder.

Okul: Rüyada okul görmek kültür bakımından engin olanaklarla karşılaşacağınıza ve bu sayede hayatınızı yeniden yönlendireceğinize işarettir.

Okumak: Rüyanızda kitap okuyorsanız çevrenizdeki insanları etkileyeceğinize işaret eder. Ufak sorunları çok büyüttüğünüze de yorumlanır.

Okyanus: Rüyada okyanus gördüyseniz bir iş için veya seyahat amaçlı yurtdışına çıkarak seyahate gidecekseniz demektir.

Oluk: Rüyada oluk görmek sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız demektir. Oluktan temiz su akıyorsa, işlerinizde başarı kazanacaksınız.

Opera: Rüyada operaya gitmek arkadaşlarınızla eğlenceli zaman geçireceksiniz demektir. Kötü giden işlerinizde başarı sağlayacağınıza işaret eder.

Orman: Rüyada ormanda yürümek işlerinizi yoluna koymaya; ormanda kaybolmak iş hayatında zorluklara; yeşil bir ormansa işinizde başarıya işarettir.

Ordu: Rüyada ordu görmek bozgunluğun önlenmesine; orduda bulunmak düşmanlar tarafından yapılacak bir saldırıya yorumlanır.

Ot: Rüyada ot topladığını görmek fakirlikten kurtulup zenginleşeceğine yorumlanır. Güzel kokulu ot görmek sıkıntılı bir olayın haberidir.

Otobüs: Rüyada otobüs görmek uzaktaki dostlarınızla görüşeceğinizi bildirir. Otobüste yolculuk yaparken görülmesi iftiraya uğrayacağınızı işarettir.

Otomobil: Rüyada otomobil kullanmak hayatınızı istediğiniz gibi yaşıyorsunuz demektir. Otomobili biri kullanıyorsa hayatınızı başkaları yönetiyordur.

Oyuncak: Rüyada oyuncak satın almak yardımsever bir kişi olduğunuza; oyuncakla oynamak iyiliklerinizin istismar edileceğine yorumlanır.

Oy pusulası: Rüyada oy pusulası görmek, iki seçenek arasında kaldığınıza, birisinin tercih edilmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüya Tabirleri – N ile Başlayanlar

rüya tabirleri n harfi

 

Rüya Tabirleri N Harfi

Nasihat: Rüyada başkalarına nasihatte bulunmak, yapacağınız bir işten dolayı etrafınızdakilerin sizi şan ve şerefe boğacaklarını gösterir.

Naftalin: Rüyada naftalin görmek, sizden yaşlı bir yakınınızdan beklemediğiniz bir zamanda ve ummadığınız miktarda para yardımı almak demektir.

Nakış: Rüyada nakış işlediğini görmek, iş hayatında başarı kazanırken aşk hayatında büyük bir hayal kırıklığına uğramak şeklinde yorumlanır.

Namaz: Rüyada kıbleye doğru namaz kıldığını görmek, dünya ve ahirette hayra yorumlanır. Cenaze namazı kılmak uzun ömre yorumlanır.

Nane: Rüyada yeşil nane para demektir. Nane toplayan kişi biraz çalışırsa para kazanır. Nane satın almak büyük ve sevindirici bir kısmettir.

Nar: Kırmızı nar zenginlik olarak yorumlanır. Genç kız rüyada ekşi nar yerse pek de hayırlı olmayan birisine aşık olacaktır.

Nazarlık: Rüyada nazarlık görmek çok sevineceğiniz haberler alacağınıza işarettir. Nazarlık taktığınızı görmek bir zarardan korunmaya işarettir.

Nefes: Rüyada nefes nefese solumak veya nefes alamayarak tıkanmak, haddinden fazla çalışmamanız için size bir uyarı niteliğindedir.

Nehir: Rüyada bir nehirde yıkandığını görmek, hayatınızdan memnun olduğunuza ve keyfinizin yerinde olduğuna işarettir.

Nezle: Rüyasında nezle olduğunu gören kimse olaylar karşısında daha dikkatli davranmalı demektir. Etrafınızda düşmanlarınız var demektir.

Neşe: Neşeyle ilgili rüyalar şans getiren rüyalardır. Kendi kendini neşelenmiş görmek önemli bazı projelerde başarılı olacağınıza işaret eder.

Neşter: Rüyada neşter görmek, aileden birinin hafif yaralanması ile yorumlanır. Bu olay sizi üzecek ve oldukça da vaktinizi alacaktır.

Nikah: Rüyada nikahlandığını görmek bir kız ise yakın zamanda evlenmek demektir. Nikah kıydığını görmek iyilik etmek demektir.

Nilüfer: Rüyada nilüfer görmek evliler için eğlenceli bir tatile yorumlanır. Nilüfer toplamak zor bir işin sonucunda başarıya ulaşacağını işaret eder.

Nişanlanmak: Rüyada tanımadığınız birisiyle nişanlanmak güzel bir haber alacağınıza işarettir. Nişanın atılması pek iyiye yorulmaz.

Nişasta: Rüyada nişasta yakınlarınızla tartışacağınıza işaret eder. Nişasta yediğinizi gördüyseniz sizin kötülüğünüzü isteyenler var demektir.

Nal: Rüyada nal talihin açılması ve uğurlu olaylar olarak yorumlanır. Rüyada nal görenin şansı açık olacaktır.

Nakarat: Rüyasında bir şarkının nakaratını dinlediğini gören kişi bir sinir hastanesinde tedavi görecek demektir.

Noel: Herhangi bir şekilde Noel rüyası görmek, gelecek Noeli fevkalade hoş ve unutulmayacak kadar tatlı bir şekilde geçireceğinizi ifade eder.

Nutuk: Kendinizi nutuk verirken görmek emeklerinizin karşılığını yakında alacaksınız demektir.

Rüya Tabirleri – M ile Başlayanlar

rüya tabileri m harfi

 

Rüya Tabirleri M Harfi

Maaş: Rüyasında maaş aldığını görmek, elden büyük miktarda para çıkacağına ama bu paranın çok daha fazlasının elde edileceğine yorumlanır.

Madalya: Rüyada madalya ile ödüllendirilmek, yeteneklerinizin sonunda ödüllendirileceğine ve işinizde en yüksek makama çıkacağınıza yorumlanır.

Mağara: İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca sırtını dayayabileceği büyüklere ve üstatlara yorumlanır.

Mağaza: Rüyada mağaza görmek bir erkek için yararlı bir işe; orta yaşlılar için kârlı bir işe; bir kadın içinse aile yaşamının güzel olacağına yorumlanır.

Mahkeme: Rüyada mahkeme görmek çok hayırlıdır. Mahkemede dinleyici veya şahit olarak bulunmak sizi heyecanlandıracak olayları belirtir.

Mahkûm: Rüyada mahkum gören kötü haberler alacak demektir. Eğer kendinizi mahkûm gördüyseniz özel hayatınızda sorunlarla karşılaşacaksınız.

Makale: Rüyada makale yazmak her işte başarı kazanacaksınız; makale okumaksa size yararı olmayacak işlerle vaktinizi geçiriyorsunuz demektir.

Makarna: Rüyada makarna ufak zararlara uğrayacaksınız demektir. Rüya sahibi bir kadınsa yakında bir erkekle birliktelik yaşayacak demektir.

Makas: Rüyada eline makas almak güçlenmek demektir. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuk sahibi olur.

Makbuz: Rüyada bir makbuz karşılığını ödemek iyiye yorulur. Makbuz vermek, işinizin iyiye gideceğine ve iş yaşamınızda büyüyeceğinize yorumlanır.

Makyaj: Rüyada makyajla ilgili bir şeyler görmek iyiye yorulmazlar. Bu tür rüyalar aldatma, kandırma şeklinde ifade edilir.

Mangal: Rüyada mangal görmek işlerinizin düzeleceğine, para sıkışıklığını aşacağınıza yorumlanır. Mangal yakmak karlı bir iş için girişim demektir.

Maske: Rüyada maske görmek, bazı sırlarınızın etrafınızdakiler tarafından öğrenileceğine yorumlanır.

Mavi: Rüyada mavi renk görmek, ailenizle güzel günler geçireceğinize yorumlanır. Mavi gök görmek aşkta sevdiğinize sadık olacağınıza işarettir.

Maymun: Rüyada maymun görmek çok ahlaksız bir kimseye yorumlanır. Maymun görmek, büyük günahlar işlemek demektir.

Mektup: Rüyada bir mektup yazan kimse bir isteğine olumlu cevap alır. Mektup yazıp zarfa koyan kişi işinde başarılı olacak demektir.

Melek: Rüyada melek görmek güzel bir haber alacağınıza yorumlanır. Eğer melek size doğru geliyorsa, yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerekir.

Merdiven: Rüyada merdiven çıkmak, güzel bir iş yapıp üne ve üst makamlara ulaşmaya yorumlanır. Merdiven inmek önemli bir fırsatı kaçırmaya işarettir.

Mesaj: Rüyada size mesaj geldiğini görmeniz yaşamınızda bazı değişiklikler olacak demektir. Mesaj yolluyorsanız sıkıntılarla karşılaşacaksınız.

Mum: Rüyada mum tutmak veya yakmak bekar erkek için güzel bir kızla evliliğe; bekar bir kadın için iyi biriyle evliliğe ve çocuğa yorumlanır.

 

Rüya Tabirleri – L ile Başlayanlar

rüya tabileri l harfi

 

Rüya Tabirleri L Harfi

Laboratuvar: Rüyada laboratuvar görmek sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini aksi takdirde çok ciddi bir hastalığa yakalanabileceğinizi işaret eder.

Lacivert: Rüyada lacivert görmek, resmi bir toplantıya davet alacağınıza yorumlanır.

Lahana: Rüyada lahana hayatınızda birçok sıkıntı yaşayacaksınız demektir. Eğer lahana yeşilse, aşk yaşamınız altüst olacak.

Lale: Rüyada lale, güzel ve iyi bir kimseye aşık olacağınızı işaret eder. Lale dikmek çevrenizdeki insanlara yardımda bulunacağınıza işarettir.

Lamba: Rüyada ışık veren her şey gibi lamba da iyiye yorumlanır. Rüyasında lambayı yakan kişi, istediği işte başarı kazanır.

Lastik: Rüyada lastik görmek, ikiyüzlü bir kişiyle tanışacağınıza, onunla bir iş yapmaya kalkıştığınızda büyük zarar edeceğinize yorumlanır.

Lav: Rüyada yanardağdan akan lav görmek, büyük bir aşk macerası yaşamak anlamındadır. Bu aşka çok dikkat etmeniz gerekir.

Leblebi: Rüyada leblebi görmek iyi olmayan bir işten gelen paradır. Leblebi yiyen bir kişi bir borcu ödemeye mecbur olacak demektir.

Leğen: Rüyada bir leğeni suyla doldurmak mutlu günlerle dolu bir ömre; leğeni boşaltmaksa başınıza dert açan problemlerden kurtulacağınıza işarettir.

Leke: Rüyada leke tatsızlık, hoşa gitmeyen durum, kötü olaylar demektir. Elbisesinde leke olduğunu gören kişi dert alır.

Leopar: Rüyada leopar görmek, rakiplerinizin sizin çok önemli sırlarınızı ele geçirerek işlerinizi altüst edeceğine yorumlanır.

Leylak: Rüyada leylak güzel ve çok iyi niyetli birisine aşık olacağınıza işaret eder.

Leylek: Rüyada leylek bilgili, nazik, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi biri olarak yorumlanır. Uçan bir leylek gören güzel haber alır.

Likör: Rüyada likör, sağlığınıza dikkat etmezseniz hastalığa yakalanmanız demektir. Likör içmekse herkesin gözünün üzerinizde olduğuna yorulur.

Liman: Rüyasında liman gören kimse, gelecekte çok mutluluk verecek haberler alınacak demektir.

Limon: Rüyada limon yemek veya görmek, bazı hayal kırıklıkları uğrayacağınıza yorumlanır. Etrafınızda sizi kıskanan insanlar var demektir.

Loğusa: Rüyada erkeğin kendisini loğusa görmesi güzel bir işe; kadının kendisini loğusa görmesi geçici bir rahatsızlığa yorulur.

Lokanta: Rüyada kendinizi kalabalık bir lokantada görmek cazip bir makam için müracaat eden birçok rakip arasında ağır basacağınıza işarettir.

Lokum: Rüyada lokum yiyen kısa zamanda mutluluk verici bir haber alır. Bu haber sayesinde günleri mutlu geçecek demektir.

Lüks: Rüyada çok lüks bir hayat yaşadığını görmek, hayra alamet değildir. Çok lüks yaşadığını gören bir iki sene çok sıkıntı çekecek demektir.