Asus Google Nexus 7 incelemesi

Nexus 7 diğer modelinden ayrılmak için Nexus 7 2013 adı altında da konuşulabiliyor ve önceki sürümünden daha hafif ve ince. Çantanıza koyup her an yanınızda taşıyabileceğiniz bir tablet fakat ekranı için bir jelatin alsanız gayet iyi olur. Çünkü ekranı ve arka kapağı darbelere karşı pekte dayanıklı değil.

Özelliklerine gelecek olursak, Android’in en saf hali olan Android 4.3 kullanıyor. Bluetooth 4.0, OpenGL ES 3.0, geliştirilmiş DRM kodlama kullanmasıda kendini öne çıkaran bir diğer özelliği

Oyun, program performansına geldiğimizde ise sizi asla yarı yolda bırakmayacaktır. 1.5GHz dört çekirdekli Krait işlemci, Qualcomm Snapdragon S4 Pro yonga seti ve daha da önemlisi 2 gb ram işinizi görecektir. Menü geçişleri, ram temizleme gibi ara uygulamalarda pek nadir donduğu söylenebilir.

Web tarayıcısına gelirsek internetinizi adeta sömürüyor ama bi o kadarda hızına hayran kaldım diyebilirim. Başka cihazlarda yaptığım masaüstü sitesi şeklinde internette dolaşmayı bu cihaz üzerinde de yaptım ve diğer cihazlara göre fazlasıyla iyi sonuç verdi. Ekranın 7 inç olmasına rağman birçok internet sitesinde yakınlaştırma bile yapmadan okumada bir sorun çıkmadı.

Üste belirttiğim gibi Nexus 7 internetinizi fazlasıyla harcıyor ama bunun sonucunda size istediğiniz kitapları okumayı ve filmleri kaliteli bir şekilde okumayı hızlı bir şekilde olanak sağlıyor.

Google Nexus .7

 

Dikkatimi çeken diğer özelliği ise ses kalitesi. Tabi bunu youtube den açılan müziklerden ziyade Google’ın Debble adındaki tanıtım videosunda görebilirsiz.

Kamerasına gelecek olursak pekte iç açıcı konuşamam. Sadece fazla çekmemenizi öneririm ama diğer büyük tabletlerin aksine boyutundan dolayı fotoğraf çekmeniz abes kaçmayacaktır. 1.2MP‘lik bir ön ve 5MP‘lik arka kamerası var. Yeni gelen bir özelliğide ekrana dokunarak fotoğraf çekmeniz artık mümkün.

3.950mAh bir pile sahip ancak kullanmakla bitmiyor diyebilirim. Ekranının küçük olması ve işlemcinin az pil harcıyor olması avantajları.

Depolama alanının büyük bir kısmı harcanmış olarak geliyor olması kötü ve 64 gb lik modeli yok eğer bol bol film, müzik indirir atarım diyorsanız yanılıyorsunuz.

Etiketlenmiş , , , .Yer işareti koy permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir