Yeni Nesil CD’lerin Özellikleri

Kısa ömürlü CD ve DVD’ler yerine artık bin yıllık 100 GB kapasiteli optik diskler sonunda satışa çıkıyor. Millenniata’nın bin yıllık 100 GB kapasiteli Blu-ray diskleri, Mart ayında satışa sunulmaya başlanacak.

Millenniata teknolojisiyle üretilen diskler, Verbatim tarafından satılacak. Küçük ve orta boyutlu kurumları hedef alan optik diskler, herhangi bir BDXL Blu-ray sürücüsüyle çalışıyor.

 

BDXL Blu-ray

 

BDXL Blu-ray Testleri

Yeni optik disk üzerinde uluslararası kabul gören ISO/IEC 16963 standartlarına göre yapılan testler, diskin 2.000 yıldan çok daha fazla ortalama ömre sahip olduğunu, bozulma oranının 100.000 diskte birden fazla olmadığını, 25 santigrat derecede yüzde 50 göreceli nemde 1.000 seneden fazla dayandığını ortaya çıkardı.

 

verbatim BDXL Blu-ray

 

BDXL Blu-ray Fiyatları

Fiyatları henüz açıklanmayan 100GB’lık M-DISC’ler, bu ayın sonundan itibaren Verbatim ve Milleniata kanallarıyla satışta olacak. Bu arada M-DISC’lerin 4,7 GB (DVD) ve 25 GB’lık (tek katman Blu-ray) sürümleri de olacak. 50 GB’lık M-DISC Blu-ray ise Mart’ın sonunda ortaya çıkacak.

Windows Ses Kayıt Sırasında Cızırtı ve Hışırtı Sorunu Çözümü

Windows 7 ve windows 8 kullanıcıları ses kayıt esnasında cızırtı sesinden rahatsız oluyordur. Bu sorunun çözümüyle ilgili yapmanız gerekenler oldukça basit birkaç işlemdir. Arka planda oluşan ses parazitlerini nasıl yok edebileceğiniz hakkında kısaca :

 

windows 8 ses kayit sorunu

 

Bildiğiniz üzere windows 7 ile birlikte işletim sistemimizde ses kartı,ekran kartı gibi driver lar hazır kurulu halde geliyor. Bu driverların hazır olarak gelmesi kimi zaman iyi birşey olmuyor. Örneğin ses kayıtta yaşadığımız sorunun büyük bir sebebi de budur. Realtek ve microsoft ‘un  yaşadığı telif hakkı nedeniyle böyle bir problem doğmuştur.

 

Elbette bu problemi realtek resmi sitesinden ilgili driverı indirerek kolayca aşmamız mümkün. Bunun için ilk olarak http://www.realtek.com.tw/downloads/ sayfasından High Definition Audio Codecs (Software) bağlantısına tıklıyoruz. Sonra I accept to the above. tik koyup şartları kabul edip Next butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfa da sisteminizle uyumlu(Windows 7-8 , 32 veya 64 bit) driverı indirip kuruyoruz. İndirmek için en sağda yer alan US3 – US2 – US 1 vs. serverlarından birine tıklayarak driverı indirebilirsiniz.

windows 8 ses çıkmıyor

 

Kurulumu yaptıktan sonra bilgisayarımızın sağ alt ,saatin olduğu köşede yer alan ses ikonuna sağ tıklayıp kayıt aygıtları bağlantısına tıklıyoruz.Açılan ekran da  Mikrofon bağlantısına çift tıklayoruz. Üst tablardan Geliştirmeler tabına tıklıyoruz. Buradaki Gürültü Tutma , Akustik Eko İptali, Tek Sesli Mikrofon efektlerine tik koyuyoruz. Anlık mod da yer alan tiki de kaldırabilirsiniz.

 

Yapmamız gereken 2. bir ayarlama ise üst tablar da yer alan Düzeyler tabındaki Mikrofon ses seviyesini 70 ‘lere indirip Mikrofon Bası ise 0 ‘a çekmek olacaktır.

Giriş Noktası Bulunamadı Hatası ve Çözümü

Giriş Noktası Bulunamadı hatası ve çözümü.

Başlat -> Çalıştır -> regedit yazıp sistem registry dosyasını çalıştırın.

 

Eğer daha önceden registry dosyasını editleme yapmadıysanız, yaptığınız işlemlere özen gösterin, hatta ne olur ne olmaz yedeğini alın.

 

Regedit yedekleme için başlat -> çalıştırdan açtığınız “regedit” kayıt defteri düzenleyicisinde “dosya” “ver” i tıklayarak, dosya adına yedek yazıp kaydet diyin, bir sorun olduğunda “dosya” “al ” dan kaydettiğiniz bu dosyayı geri çağırırsınız.

 

Bilgisayarıma atılan formattan sonra yüklediğim bazı programlar ve oyunlarda “ … exe Giriş Noktası Bulunamadı ” diye bir hata mesajı almaya başladım.  Bunun üstüne ufak bir araştırma yaptım ve sorunun regedit ayarlarından kaynaklı olduğunu öğrendim.

 

Programları açmaya çalıştığımda çıkan hata: Exception Processing Message c0000139 Parameters 184678 175328 78b4bf7c 75b4b7c  şeklindeydi.

 

Giriş Noktası Bulunamadı Hatası ve Çözümü

 

Kullandığım çözümse;

  1. Başlat ->Çalıştır yapıp regedit yazın,
  2. Açılan pencerede sol taraftaki bölümde sırasıyla:
    HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlWindows tıklayarak ilerleyin,
  3. Daha sonra sağ taraftaki bölümde ErrorMode’ye çift tıklayıp açın. Değer verisi büyük ihtimal 0 (sıfır) gözükecektir onu 2 (iki) olarak değiştirin.

 

 

Not : Bazı bilgisayarlarda regedit yolu “ HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEMControlSet001ControlWindows ” bu şekilde de olabilir.