3D Gözlük

3D gözlüğe bir diğer adıyla aslında daha çok duyduğumuz sanal gerçeklik gözlüğü de diyebiliriz. Bu gözlüklerin içine bir akıllı telefon takılarak yada dışardan bir kablo aracılığı ile tabletlere yada bilgisayarlara bağlanabilir.

Eskiden dergilerin yanında verilen plastikten yapılma iki kısmı da farklı renkte olan gözlüklere de 3D gözlük adı verilirdi fakat etrafa bakınca hiçbir şeyin değişmediğine şahit olmuşsunuzdur. Bu gözlüklerin aslında onların birkaç üst modeli de denebilir. Sadece video şeklinde bizim gözümüze aktarılıyor. Sağ gözümüze ayrı sol gözümüze ayrı bir görüntü ekranı olmak kaydıyla o anı yaşatmayı başaran mühendisler bu gözlükler yakın bir zamanda piyasaya sürdü.

 

3D Gözlük

 

Her akıllı telefona uygun olmaya bu gözlükler sadece belli beşlı yeni telefonlarla uyumlu. Youtube’de buna destek vermek için olsa gerek 3D seçenekli videolar bünyesinde barındırmaya başlamış. Alış veriş merkezlerinin oyun bölümlerin de de hızla yayılmaya başlayan 3D gözlüklere büyük ilgi de devam etmekte.

3D gözlükler bir kaç çeşit olabiliyor. Mesela bir diğer türü de polarize olan türüdür. Aslında büyük çoğunluğumuz bu 3D gözlüğe pekte yabancı değiliz çünkü sinemalarda 3D’li filmlerde hep polarize camlı gözlüklerden kullanıyoruz. 3D’li bir filmde Sinemada çıplak gözle filme baktığımızda bulanık bir şekilde görürüz. Bunun nedeni bazı ışıkların yatay ve dikey ayrı ayrı verilmesi ve kalınlık uzunluk bakımından da gözlüğe göre ayarlanması. Gözlüğü taktığımız zaman gözlük ışık açılarını toparlayıp beynimize o şekilde iletmeyi başarıyor.

MP4 Çalar İnceleme

Günümüzde mp3 ve mp4 çalarlara akıllı telefonlar yüzünden pekte ihtyaç kalmasa da bazıları için vazgeçilmez diyebileceğimiz kişilerde olduğunu biliyoruz. Bu yazımızda sizler için sıradan bir mp4 çalarda neler olduğunu ve sizin ne türden ihtiyacınıza yarayabileceğini inceledik.

Kimler almalı konusundan başlayacak olursak yeni model telefonlarda radyo olmayabiliyor eğer radyo konusunda ilginiz varsa almanızı öneririz. Akıllı telefonların şarjları da malum hemen bitebiliyor eğer spor yapmaya falan meraklıysanız yada herhangi bir gezintide kulaklığı takıp saatlerce müzik dinlemek istiyorsanız kaçırmamanız gereken bir ürün diyebilirim.

 

MP4 Çalar İnceleme

 

Ayrıca harici hoparlöre de sahip olan mp4 çalarlar sizin kulaklığı çıkarıp yanınızdakine bir şeyler göstermenize ve dinletmenize de olanak sağlayabiliyor.

Boyutu ve küçüklüğü açısından cebinizin bir köşesinde veya çantanızın en kuytu köşelerinde sizi rahatsız etmeden günlerce durabilir. Üstte de bilirttiğim gibi şarj konusunda sizi günlerce idare edebilir. Tabi eğer istenilirse pilli seçenekleride muvcut bu sizin tercihinize kalabiliyor.

Akıllı telefonlarda bile olan özelliklerden bir kısmını bünyesinde zaten uzun zamandır barındıran mp4 çalarlar ekolayzır seçeneğiyle de sizin müzik zevkinizi ikiye katlamayı başarıyor dersek yalan olmaz açıkçası.

Şarj konusundan tekrar devam edecek olursak yarım saatlik bir şarj ile size saatlerce müzik dinletisi yaşatan mp4 çalarlar ona ek olarak sizin video izlemenizi fotoğraflarına bakmanıza da olanak sağlıyor. Bazılarında çok yüksek olmasa da anı yakalamaya yetecek kadar kamerası bile var.

İşte Karşınızda Akıllı Yüzük!

Giyilebilir teknoloji alanında ki öncü yerli markalardan olan Quadro, çeşitli akıllı saat ve gözlüklerinden sonra şimdide akıllı yüzüklerini tüketicilerine sunuyor.

 

İşte Karşınızda Akıllı Yüzük!

 

 

NFC kablosuz iletişim birimiyle çalışan bu yüzüklerin herhangi bir şarj ihtiyacı olmuyor. Quadro Akıllı Yüzükler IP68 su geçirmezlik standartlarına da sahip. Çok küçük bir akıllı olarak yaptıkları şaşırtıyor. Bu akıllı yüzüklerin yaptıklarının arasında;

  • Kartvizit Paylaşım ile iletişim bilgilerinizi sadece bir dokunuşla taşıyarak aktarabilir,
  • Tek dokunuşla cihazınızdan diğer mobil cihazlara resim ve karakterler içeren özel mesaj gönderebilir,
  • Akıllı Kilit ve Program Kilit özellikleri sayesinde güvenli erişimi sağlarken, görünmesini istemediğiniz programları da gizleyebilirsiniz.
  • Birden fazla uygulamayı tek dokunuşla otomatik çalıştırabilir,
  • Mobil cihazınızın internet tarayıcısındaki herhangi bir linki yine tek dokunuşla başka cihazlara taşıyabilirsiniz.

 

İşte Karşınızda Akıllı Yüzük!

 

 

Ürünü farklı alanlarda kullanım için daha da fazla geliştirmek isteyen Quadro üreticisi Tesla Teknoloji yakın gelecekte güvenli kapı açma/kapama uygulamalarında ve kredi kartı alternatifi olarak ödeme sistemlerinde de Quadro Akıllı Yüzük ürünlerinin kullanılabilmesi için mühendislik çalışmalarını başlattı.

Kaliteli Hediye Kulaklıklar

Kulaklıklar

 

Kulaklıklar , günümüzde tahmin ettiğinizden daha büyük bir ihtiyaç aslında. Geçmişte sadece Walkman’lere mahsus bu aksesuar, günümüzde mobil cihazların yaygınlaşması ile birlikte neredeyse zorunlu hale geldi. Zira cebimizdeki telefon, tablet gibi mobil cihazların hepsi de müzik çalabiliyor ancak dinlemek için bir kulaklığa ihtiyaç duyuyor. Diğer bir deyişle, mobil bir cihaz sahibiyseniz, kulaklıkları da zorunlu olarak alıyorsunuz. Hatta dikkat ederseniz, yeni cep telefonlarının kutuları içinden hep hediye kulaklık dahi çıkar bu yüzden.

 

 

philips kulakiçi kulaklık

philips kulaklıklar 2

 

philips kulaklıklar

 

Ancak bu hediye kulaklıklar ile güzel bir deneyim yaşamanız genellikle mümkün olmaz. Zira bunlar müzik dinlemekten çok konuşmak için kullanılır ve müzik tonları ile bas derinliklerini veremez. Diğer bir deyişle, mobil cihazının ile müzik dinleyecekseniz, kaliteli bir kulaklık almanız gerekir. Bu noktada ilk karar vermeniz gereken şey, kulaklığın modelidir. Kulak içi bir model mi alacaksınız yoksa kulak dışı mı? Kulak içi modeller küçüktür, rahat taşınırlar ve pratiktirler. Ancak sağladıkları kalite belli bir yere kadardır ve uzun kullanımda daha çabuk yıpranırlar. Kulak dışı kulaklıklar ise modeline göre muazzam kalitede ses verirler ve uzun ömürlüdürler, ancak taşıması boyutları yüzünden oldukça zordur ve zahmetlidir. Basitçe cebinizden çıkarıp kulağınıza takmak diye bir kullanımları yoktur. Dolayısıyla, kullanacağınız ortam ve ihtiyaçlarınız kulaklık tercihinizde önemli olacaktır. Müziği sadece evden işe gidip gelirken toplu taşıma araçlarında dinliyorsanız örneğin, kulak içi bir model size yetecektir. Bizdeuygun sitesi, birbirinden farklı kulaklık modellerini satışa sunmuştur.

 

http://www.bizdeuygun.com/kulakliklar

 

 

Kaliteli Müzik için Kaliteli Kulaklıklar

Kulaklıklar

 

Teknoloji sağ olsun, artık her yerde müzik dinlemek mümkün. Mobil cihazların hayatımıza girdiğinden bu yana, müzik ve radyo dinlemek de her yerde, her zaman yapabileceğimiz bir iş haline geldi. Eskiden tuğla büyüklüğündeki Walkman’ler ile güç bela gerçekleştirdiğimiz işler, günümüzde kibrit kutusu büyüklüğünde aletlerle yapılabiliyor. Mobil cihazlarda müzik dinlemenin yolu ise kulaklıklardan geçiyor. Zira bu cihazlar dahili bir hoparlör içermiyor. Kulaklıklar konusunda iki tercihiniz var: Kulak içine yerleştirilen küçük modeller veya kulak dışında kullanılan büyük modeller. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları mevcut.

 

sony kulaklıklar 2

 

sony kulaklıklar

philips bantlı kulaklık

 

Kulak içi modellerin avantajı, kullanım kolaylığı ve pratiklikte yatıyor. Bunları cebinizde rahatça taşıyabilir ve anında müzik dinlemeye başlayabilirsiniz. Özellikle müziği sabit bir ortamda dinlemeyen, örneğin toplu taşıma araçlarında dinleyen kişilere hitap ediyor. Seinnheiser, Panasonic gibi kaliteli markalarla tatmin edici ses kalitesine ulaşmanız mümkün. Ancak bu modeller çabucak bozuluyor ve ne kadar pahalı olursa olsunlar, boyutları sebebiyle üst düzey bir ses kalitesi sunamıyorlar. Kulak dışı modeller ise bilgisayar başı gibi sabit ortamlarda müzik dinleyenlerin tercihi olmalı. Bunlar muazzam bir ses kalitesi sağlıyor ve kolay kolay bozulmuyor. Ancak dışarıda kullanılmaları boyutları nedeniyle çok zor. Pratik de değiller. Diğer bir deyişle, ihtiyaçlarınız ve kullanım alanınız, kulaklık seçiminizi etkiliyor. Bizdeuygun sitesi, her ihtiyaca ve ortama uygun kulaklık modellerini fiyat avantajlarıyla satışa sunuyor.

 

http://www.bizdeuygun.com/kulakliklar

 

 

Dünyanın İlk Lazer Işıklı Kulaklığı

Kickstarter’da destekçilerini bekleyen Glow isimli lazer ışıklı kulaklıklar görenlerin beğenisini kazandı, kablosunda kullanılan lazer ışığı teknolojisi sayesinde renki bir görünüme bürünüyor.

 

Müziğin Ritmine Göre Renkler

7 kişilik bir grup tarafından geliştirilen Glow’un kablosu, müziğin ritmine göre parlaklık kazanıyor.

 

Glow lazerli kulaklık

 

Kulaklığın Kumandası

Renkli görünüme sahip kulaklıkta, içersinde birçok işlevi barındıran mini bir kumanda da yer alıyor. Bu kumanda kullanıcılara, müziğin sesini açıp kapama, hazır mesajlar ve akıllı telefonun kamerasıyla uzaktan çekim yapabilme gibi özellikler sunuyor.

 

 

Tam Dolu Şarj ile 8 Saat Kullanım

Lazerin çalışabilmesi için kulaklığın belirli aralıklarla şarj edilmesi gerekiyor. Tam şarj ile 8 saat boyunca lazeri kullanmak mümkün oluyor. Kulaklıkla normal olarak müzik dinlemek için şarja ihtiyaç duyulmuyor.

 

lazer ışıklı kulaklık

 

Lazer Işıklı Kulaklığın Renk Seçenekleri

Mavi, yeşil ve kırmızı olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip Glow’u şu an satın almak için 149 doların üzerinde destek vermek gerekiyor.

 

1 Milyon Desteğe İhtiyacı Var

Yeterli desteğe ulaştıklarında çok daha iyi geliştirmeler yapabileceklerini belirten ekip, 1 milyon dolar destek alabilirse kulaklığa bir de kalp monitörü eklemeyi düşünüyor.