Curved LED ve 3D Plazma karşılaştırma

Bu yazımızda sizler için iki lider konumda olan Curved LED ve 3D Plazmaları karşılaştıracağız. İkisininde eksilerini artılarını konuşup ardından en avantajlı hangisi diye bir sonuca ulaşmaya çalışacağız.

Öncelikle şunu söylemek gerekirse çeşitlilik ne kadar fazla ise seçim yapmakta bir o kadar zorlaşabiliyor. Televizyon üreticileri de bunu bildiği için çeşit konusunda asla ödün vermeyerek sürekli yeni model çıkarmaya ve teknolojiden geri kalmamaya çalışıyor.

Asıl konumuzdan devam edecek olursak 3D plazmaların görüntü açısından LED TV’lere göre daha kaliteli ve gerçekçi görüntü vermesi ortada. Ama 3D yayın bulmakta bir o kadar zor. Bununla birlikte uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda televizyonlarda en çok bakılan noktalar belirlenmiş ve insanın gözü baz alınarak Curved (kavisli) teknolojisi üretildi. Kavisli olması bizim için şu yönde iyi tek bir nokta merkez olmaktan çıkıp televizyonun her bir köşesi merkez haline geliyor yani televizyona bakarken dört bir köşeyi de aynı anda görmek mümkün oluyor. Plazmalara göre daha az güç harcayan LED TV’ler çevre dostu açısından da büyük önem sağlamakta.

 

Curved LED ve 3D Plazma karşılaştırma

 

LED TV’lerin adı da üzerinde olduğu gibi led ışıklar kullanılarak bize görüntüyü vermesidir. Plazma TV’ler ise televizyonun içindeki her bir hücreye ayrı ayrı gazla doldurularak görüntü vermesi sağlanmıştır.

3D televizyonlar için bir diğer sorun diyebileceğimiz şey de gözlüksüz 3D deneyimini bizlere yaşatamaması. Yani 3D izlemek istiyorsak hem 3D’li bir görüntüye ihtiyacımız var hemde bir adet gözlüğe.

Etiketlenmiş , .Yer işareti koy permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir