Xbox One İnceleme

Hızlı ve güçlü arayüzü sayesinde oyun severlerin ilk tercihlerinden biri olan Xbox One PS4’ten daha kaliteli ve güçlü oyunlar açmasıyla da tercih edilebilir.

İlk olarak grafik gücünden bahsedecek olursak Xbox serisinin en görkemli oyun canavarı Xbox One dersek yalan olmaz. Çünkü zombi oyunlarında zombileri öldürürken gördüğümüz efektlerle yarış oyunlarında sürücü hakimiyeti ile birlikte gelen gerçeklik hissi bizi bizden aldı desek yanılmayız.

Arayüz konusuna gelecek olursak Xbox One tamamen kişiselleştirilebilir bir yüze sahip ve videolarınızı paylaşmada PS4’ten çok daha özgürsünüz. Arayüz kişiselleştirilebilir olmasına karşın bir o kadar hızlı da. Sistem belleğinin açılması ise 13 saniyeden daha az bir süre alarak sizi bekleme derdinden fazlasıyla kurtarmış. Eğer beklemeyi sevmiyorsanız ve kişiselleştirme sizin için daha avantajlı ise Xbox One tam size göre diyebiliriz.

 

Xbox One İnceleme

 

Ekran bölme konusuna gelecek olursak bizim beklentilerimizi pek karşılamadı. Ekran ikiye bölündüğü için iki ayrı işlemi ve sensörü çalıştırmakta zorlanan Xbox One bizden ekran bölme konusunda geçer not alamadı.

Kinect’in ses algılaması hakkında konuşacak olursak o da bizi üzen bir diğer etmen. Sesi algılamakta zorlandığını diyebiliriz. Bazen xbox one komutunu bile algılamakta zorlanan konsol acaba sorun bizdemi de düşündürmeden edemedi.

Her ne kadar ses ve sensör konusunda geçer not alamasa da güncelleştirmelerle birlikte bunu geride bırakacağından emin olabilirsiniz. İyi bir oyun konsolu diyebiliriz.

XBOX 360 İncelemesi

PS3’ün oyun parasına para yetiştiremeyenler için en çok tercih edilme sebebi olabilir. Onun dışında joistik’i de bir o kadar kullanışlı.

İçinde yeni oyunlarla yüklü bir şeklide gelmesi ve kasası donanımı bakımından güzel hoş bir görüntüye sahip olması tercih edilebilir özelliklerinden sadece bir tanesi.

İçinde yüklü oyunların birkaç tanesini sıralayacak olursak herkesin çok sevdiği GTA 5, araba yarış meraklıları için BLUR, açık dünyada hackerlik peşinde olanlar için WATCH DOGS, zombi severler içinse LEFT 4 DEAD 2 mevcut. Oyun listesi sadece bunlardan ibaret değil yaklaşık otuza yakın oyun XBOX 360 konsolunun içinde muvcut.

XBOX 360 İncelemesi.

Kasasından devam edecek olursak XBOX ONE’ı biraz andırıyor dersek yalan olmaz. Dikey ve yatay istenilen şekilde kullanılabilir olması sizin tercihinize göre yer tasarrufu da sağlayacaktır.

Konsolda normal olarak zaten bir kasma mevcut değil. Ve uzun süreler oynayarak test edilmiş bir şekilde konuşmak gerekirse PS gibi bir süre çalıştıktan sonra kasma gibi bir sıkıntısı olmuyor ne kadar oynarsanız oynayın ilk açıldığı gibi sessiz ve etkili çalışmasını sürdürebiliyor.

Optik bir ses çıkışı yok yani televizyonun yada bağlayacağınız bir ses sisteminden sesi temin edebilirsiniz. 4 adet USB çıkışıda mevcut. Flash belleklerinizi yada sd kartlarınızı konsola bağlamak isterseniz birkaç tane birden bağlayabilirsiniz ve flashızınız üzerinden istediğinizi izleyebilir veya dinleyebilirsiniz. Son olarak görüntüsüne tekrar değnirsek aşağıdaki resimlerden kasa hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

XBOX 360 İncelemesi..

XBOX 360 İnceleme

Sony PS4 İncelemesi

Oyun severlerin en büyük yardımcısı PS4’ü sizin için inceledik. Fakat çok fazla oyun seçeneği olmaması tek eksiği diyebiliriz. PS3’ten farklı olarak yenilenmiş bir tasarım ilk olarak dikkatimizi çekiyor. Önceki modeline göre çok daha hızlı ve sağlam olan PS4 oyuncular için kendini geliştirmekten kaçınmamış

Kimlerin alacak olması gerektiğini konuşacak olursak her oyun severin değerlendirmesi gereken bir seçenek. Ama öncelikle oyun meraklılarının şunu bilmesi gerekiyor henüz istenilen yoğunlukta bir oyun çerçevesi göremedik fakat birkaç oyun bana yeter diyorsanız ayrı.

 

Sony PS4 İncelemesi

 

Sürekli çevrimiçi kalabildiği için kaçak oyunlara kesinlikle izin vermeyen Sony bu yönüyle kaçakçılığın büyük ölçüde önüne geçmeyide başarmış. Zaten Ps3 ile kaçak oyunlardan iyice başı dertte olan Sony bu hamleyi aslında yapması zorunlu gibi bir şeydi. Ama eğer evde sınırlı bir internetiniz varsa yani kotayı aşma gibi bir derdiniz varsa PS4’ünüzü modemle eşlemeyi unutabilirsiniz çünkü oyun güncellemeleri playstation’un sürekli kendini güncel tutma isteği sizin kotayı iyice bitirmeye yönelik olacaktır.

Sony’nin bir diğer amacı ise sizin odanızı adeta keşfetmek. Yani her ne olursa oyun müzik ve film gibi hepsini tek bir yerden yani PS4 üzerinden gerçekleştirmenizi istiyor. Bu yüzden kendi içinde özel programları sayesinde size oyun dışında film ve müzik açısından da güzel bir görsel şölen sunmayı hedefliyor ve hedefine de bir nevi ulaşıyor dersek yanlış olmaz.

Curved LED ve 3D Plazma karşılaştırma

Bu yazımızda sizler için iki lider konumda olan Curved LED ve 3D Plazmaları karşılaştıracağız. İkisininde eksilerini artılarını konuşup ardından en avantajlı hangisi diye bir sonuca ulaşmaya çalışacağız.

Öncelikle şunu söylemek gerekirse çeşitlilik ne kadar fazla ise seçim yapmakta bir o kadar zorlaşabiliyor. Televizyon üreticileri de bunu bildiği için çeşit konusunda asla ödün vermeyerek sürekli yeni model çıkarmaya ve teknolojiden geri kalmamaya çalışıyor.

Asıl konumuzdan devam edecek olursak 3D plazmaların görüntü açısından LED TV’lere göre daha kaliteli ve gerçekçi görüntü vermesi ortada. Ama 3D yayın bulmakta bir o kadar zor. Bununla birlikte uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda televizyonlarda en çok bakılan noktalar belirlenmiş ve insanın gözü baz alınarak Curved (kavisli) teknolojisi üretildi. Kavisli olması bizim için şu yönde iyi tek bir nokta merkez olmaktan çıkıp televizyonun her bir köşesi merkez haline geliyor yani televizyona bakarken dört bir köşeyi de aynı anda görmek mümkün oluyor. Plazmalara göre daha az güç harcayan LED TV’ler çevre dostu açısından da büyük önem sağlamakta.

 

Curved LED ve 3D Plazma karşılaştırma

 

LED TV’lerin adı da üzerinde olduğu gibi led ışıklar kullanılarak bize görüntüyü vermesidir. Plazma TV’ler ise televizyonun içindeki her bir hücreye ayrı ayrı gazla doldurularak görüntü vermesi sağlanmıştır.

3D televizyonlar için bir diğer sorun diyebileceğimiz şey de gözlüksüz 3D deneyimini bizlere yaşatamaması. Yani 3D izlemek istiyorsak hem 3D’li bir görüntüye ihtiyacımız var hemde bir adet gözlüğe.

Plazma TV’ler

Bu yazımızda sizlere Plazma TV’ler hakkında bilgiler vereceğiz. İlk olarak şunu bilmeniz gerekiyor Plazma TV’ler diğer TV modellerine göre çok daha fazla elektirik harcıyor. Bu yüzden pek doğa dostu olmayan Plazma TV’ler bazı ülkelerde satışı büyük ölçüde azaldı. Zaten yeni çıkan modellerin bayağı gerisinde kalmasıda bu satışları iyice azaltarak satış pazarını daha çok LED TV’lerin akmasına olanak sağladı.

Her ne kadar elektrik konusunda eksikleri olsa da görüntüyü ekrana aktarmada üzerine yok diyebiliriz. Görüntüyü aldığı gibi hiçbir bozulma olmadan direk ekrana aktaran plazma tv’ler bu konuda zaten ilk yıllarında büyük bir satış kitlesine ulaşmıştı. Ve daha çok fotoğrafçılık ve film piyasası gibi görüntünün bir hayli önemli olduğu ticaret piyasasında en çok tercih edilen televizyonların en başında geliyordu.

 

Plazma TV'ler

 

Ama belli bir süre sonra Plazmanın ekranındaki ışık vericilerin ışık seviyelerinde bir azalma olur buna kısaca ömür sonu da diyebiliriz. Daha da açmak gerekirse ekran belli süreden sonra ışıklarını yavaş yavaş soldurarak hiç ışık kalmayacak şekilde plazmanın ömrünün bittiğini gösterir.

Ortalama ömür olarak 60.000 saate denk gelen ekran süresi size birkaç yıl yetecektir. Tab TV’nizi ne kadar süre açık kaldığıda önemli konulardan bir diğeri.

Bir başka televizyonun ömrünün bitmesinin nedeni ise çok çabuk hava basından etkileniyor olması. Mesela yüksek bir yere koymanızla alçak bir yere koymanız açısından TV için fark yaratacaktır.

3D LED TV’ler

Önce siyah beyaz ekranla başladık sonra renklendi ve şimdi üç boyutlu bir ekran ile karşımıza çıkan televizyonlar bizi şaşırtmaya her an devam ediyor.

Üç boyutlu televizyonlar yeni yeni çıkarken onlara özel yayınlarda yapılmaya başlandı. Daha çok spor aktivitelerinde ve belgesellerde kullanılmaya başlanan üç boyut teknolojisi yakın zamanda her alanda göreceğimizden hiç şüpemiz yok açıkçası. Ekran kartı modelleride teknolojiden geri kalmayarak 3D’li ekran kartı üretmeye başarmışlar. Örnek vermek gerekirse Nvidia’nın yeni model ekran kartlarının neredeyse hepsi üç boyutu desteklemekte. Yani bir nevi bu şu anlamada geliyor oyunları üç boyutlu oynayabilir açık dünyada üç boyutlu bir şekilde savaşabilirsiniz. Yeni çıkan oyunlar da üç boyut teknolojisine uygun olarak üretime koyuluyor.

 

3D LED TV'ler

 

Şimdi sırada ise kendi kameramızla çektiğimiz videoları üç boyutlu bir şekilde izleyebilmek. Bir kısım söylentilere göre bu yılın sonunda veya gelecek yılın başında üç boyutlu kameralarla herkesin tanışabileceği yönünde. Bu aslında çok fazla ilgi çekici olabilir.

Peki bu teknolojinin insan sağlığı için bir tehdit oluşturur mu sorusuna gelecek olursak şuanlık öyle bir durum söz konusu değil ama ilerde ne olur tartışılır. İnsan gözünden devam edecek olursak stereopsis normal olarak insan gözünün kullandığı bir işlev bunu da TV’lerde kullanmak bir zarar getirilmeyeceği düşünülmekte. Zaten firmalarda insan gözünü taklit ederek uzağı ve yakını ayrıştırmayı başarmış ve bunu teknoloji üzerinde inşa etmişler.

LED TV Hakkında Merak Edilenler

Son yıllarda önde gelen teknoloji devlerinin LCD ekranı terk ederek LED TV’ye dönmesi sizinde dikakatinizi çekmiştir umarım. Peki LED TV’nin LCD’den farkı ne ondan daha fazla bize neler sunacak bunları anlatacağız.

Fiyat farkı açısından LCD’ye göre bir hayli fazla olacak olan Led tv’ler 400 dolardan başlayan fiyatlarla ve 2000 dolarlara kadar çıkan fiyatlarıyla görenleri şaşırtıyor.

Ama enerji tasarrufu konusunda bir hayli yararlı olan LED TV’ler sizin elektrik dostunuz diyebiliriz. Evde sürekli açık bir televizyonunuz varsa led tvler sizin için yararlı olabilir.

LED TV’ler daha ince olması yönüylede tercih edilebilir. Duvara monte edildiği zaman adeta ayna görevi gören Tv sizin yerden de tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Ama bu kadar ince olmasının eksik yanlarıda var tabi mesela fazla ince olduğu için ekrandaki renk derinliği gözleri bir süre sonra çok fazla rahatsız etmeye başlayacaktır.

 

LED TV Hakkında Merak Edilenler.

Yakın bir gelecekte çok daha fazla popüler haline gelecek olan LED TV’ler her geçen gün incelmeye de devam etmekte. Arkadan aydınlatma teknolojisine sahip olan bu televizyonlar bazen arka taraflarında çeşitli renklendirmeler saçarken gece ışıklar kapalı ortamda size sinema etkisi yaratmayı bir nevi başarıyor diyebiliriz.

Plazma TV’lerin Avrupa’da satışı yasaklandı diye bir söylentiler yayılmıştı ve bunun nedeni çok fazla güç tükettiği içinmiş ve Led TV’ler de kullanılmaya başlandığı için plazma Tv’lerin hem üretimi hemde satışı tamamen durduruldu diyebiliriz.

Curved Teknolojisi

İlk olarak şunu söyleyelim curved (kavisli) anlamına gelmektedir. Ve TV’lerde kullanılıyor. İlk 2014 yılında samsung devi tarafından piyasaya sürülen curved (kavisli) TV’ler çok fazla ilgi gördüler. Ve bu yüzden sürekli kavisli modeli baz alarak üretim yapan firmalar şuan bir tek samsung’tan ibaret değil.

Aslında ilk olarak bunu yapan mühendislerin düşündükleri şey merkez yani ortaya olan uzaklıkla köşelere olan uzaklık arasında fazlaca mesafe olması hele ki TV büyüdükçe bu mesafe daha da fazla büyümüş oluyor. Curved teknolojisi sayesinde bu mesafe eşit hale geliyor ve bize her bir köşesini merkez haline gelmesini sağlıyor.

Bu sayede görüntünün daha keskin ve daha canlı olmasını sağlayan bu teknoloji bizim hem tek bir noktaya bakarken her tarafı görmemizi ve görüntünün daha keskin bir şekilde bize aktarılmasını da sağlıyor.

Curved Teknolojisi

 

Yeniliğe açık olan bu TV’ler ileri teknolojiler de de kendini güncelleyebilir ve teknolojiden hiç bir zaman geride kalmayacaktır. 3D görüntüyü de bize gözlüksüz yaşatmayı başaran curved (kavisli) televizyonlar bu sayede bile artı kazanabilecek durumda.

Her kitleye hitap etmeyi başaran bu televizyonlar 32 inç’ten 110 inç’e kadar üretilebiliyor. Fiyat konusuna gelecek olursak yine her kesime hitap eden bir televizyon dersek yanlış olmaz çünkü bin tl’ye olan modeli de var yüz bin tl’ye olan modeli de var. Bu kısımda tercih tamamen size kalmış durumda.

Apple Tablet Modelleri

Bugün sizler için Apple tablet modellerini inceleyeceğiz. İlk olarak tabletlerin en büyüğü ve en gösterişlisi olan 12.9 inç iPad pro‘ yu sizler için bi göz atalım.

Renk seçenekleri olarak Gümüş, Uzay grisi ve Altın renklerinden tercihinizi yapabilirsiniz.

Kapasite olarak 32, 128 ve 256 gb olarak üç seçeneğiniz mevcut.

Boyutu adından da anlaşılacağı gibi 12.9 inç, ağırlığı ise boyuna göre gayet hafif olarak sadece 713 gram.

Apple bütün iPad’lerinde olduğu gibi Retina ekran kullanıyor

Ekran çözünürlüğüne gelecek olursak 2732 x 2048 px çözünürlüğe sahip ve 264 ppi değerinde. Parantez açmak gerekirse mükemmel bi ekran diyebiliriz.

Üçüncü sınıf A9X çip kullanıyor ve bu aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi oyunlarda netlik ve performan açısından önemli bir yer tutuyor.

Şimdi kamerasından bahsedecek olursak 8 megapiksellik ve ƒ/2.4 diyafram aralığı sayesinde arka arkaya sürekli çekim yapabilir. 1080p video kayıt yapabilme özelliğine sahip olan iPad pro sizin anılarınızı ölümzüzleştirmek için birebir diyebilirim

 

 

apple tablet modelleri

 

Şimdi iPad pro’nun bir küçüğü diyebileceğimiz 9.7 inç iPad pro‘dan bahsedelim.

Performans açısından nerdeyse en üst sırda olan iPad diğer modellerinden kamerasının biraz daha iyi olması dolayısıyla tercih edilebilir. Diğer özellikler üsttede yazdığımız gibi 12.9 inç’lik iPad ile aynı diyebiliriz.

iPad mini 4 ve iPad mini 2 modellerine gelecek olursak ikiside 7.9 inç’lik bir ekran kullanıyor. İşlemcileri ve çip açısından diğer modellerinin biraz daha altında kalan mini 4 ve mini 2 size yüksek performanstan biraz mahrum bırakabilir.

iPhone 7 Özellikleri

Çoğu iPhone meraklısının dört gözle beklediği iPhone 7 bu yıl tanıtılması bekleniyor. Tam ayrıntılı gün olarak söylenen iddialara göre eylül ayının ortalarına göre tanıtılması bekleniyor. Sızan bilgilere göre çok iyi bir iPhane’la karşılaşacağımız muhtemel.

Ekran olarak 4.7 inç’lik bir ekran kullamasını beklediğimiz iPhone, Plus modelinin ise 5.5 inç bir ekrana sahip olacak. Tekrar söylemek gerekirse performans ve kamera açısından beklentilerimizin bayağı üzerinde olacak iPhone 7 A9 çip modelinin yüzde yirmi hatta yüzde otuz daha iyi bir performans beklediğimiz A10 işlemci kullanacak. Onun dışında eski iPhane modellerinde bulunan 3.5 mm jak girişi nu yeni modelde bulunmayacak

Bir diğer söylentilere gelecek olursak iPhone 7 2 GB ram ile devam edecek fakat Plus modeli ise 3 GB ram ile karşımıza çıkması bekleniyor. Kamerasına gelecek olursak 12 megapikselle devam eden iPhone kamerada ciddi geliştirmeler yaparak her zaman ki gibi iPhone farkını ortaya koyacağını düşünüyoruz.

iPhone 7 Özellikleri

 

iPhone 7’nin bataryasına gelecek olursak hem Plus hemde normal modelinde 2910 mHh arttırılabilir batarya olması da beklenenler arasında. Yani bu demek oluyor ki batarya kullanım süresi biraz daha artabilir.

Android Hakkında Merak Edilenler

Şimdi sizler için hazırladığım android hakkında bilmeniz gerekenler ve merak ettiklerinizi paylaşacağım. Eğer elinizde Android‘li bir telefon yada tablet varsa onu tamamen kişiselleştirebilir emrinize amade yapabilirsiniz. İOS ve Windows Phone‘da bunu yapmanız imkansız desek yeridir. O yüzden Android için her ne kadar casus işlemci denilsede kişiselleştirme açısından avantaja dönüşebiliyor. Android’li bir telefon aldınız ve nasıl kullanacağınızı yada neler yapacağınızı anlamış değilseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Android sürümlerini duymuşsunuzdur. Bunlar 2.2 de olabilir 5.0 ‘da bu şu anlama geliyor sizin kullandığınız modelin gelişmişlik seviyesine göre Android de yüksek olacak ve oyunları yada uygulamaları kaldırabilecektir.

Android’i ilk eline alan ve hemen kulaktan duyma Google Play‘e girip birşeyler indireyim diyebilir. Fakat Google Play’a girdiği an Gmail hesap açmasını isteyecektir. Evet Gmail hesabınız olmasdan uygulama yada birçok işlevi kullanamazsınız. Gmail bir nevi yedeklemede olarak düşünebilir. Telefonunuz kaybolsa bile yerini bulmada ve başka bir cihazda giriş yaparak eski programlarınızı görüp tekrar yükleyebilirsiniz.

Android Hakkında Merak Edilen

 

Bazı Android’li telefonun alt kısımlarında düğmeler yerine Android’in içine gömülü ekranı açtığımız an beliren tuşları görebiliriz. Bu tuşlar arama esnasında telefonu açma, uygulamadan çıkma, geri gelme ve önbellek temizleme gibi işlevleri yapabilir. Ön bellek konusu açılmışken Android’de açtığınız uygulamaları Ram denilen geçici belleğe kayıt eden bir sistem kullanmakta. Bu sizin aynı programa veya oyuna daha hızlı girmenizi sağlayacaktır fakat bir süre sonra bu telefonunuzu yavaşlatıp yeni bir program açarken gereğinden fazla beklemenize neden olacaktır.

Android’i kişileştirmede de bir sınır var tabi eğer baştan aşağı herşeyi kişileştirmek isterseniz telefona root adı verilen işlemi yapmanız gerekiyor. Fakat bu işlemi yapmak telefonu garanti kapsamından çıkaracaktır.

LG G5 İncelemesi

Öncelikle G5 modelinin kimler tarafından alınması gerektiğinden bahsedecek olursak üst düzey akıllı telefon ve bataryanın değiştirip yenisi takmak isteyen herkes alabilir.

Tasarımı bi önceki modeli olan G4’ten tamamen farklı diyebiliriz. Zaten duyurularda da fazlasıyla bundan bahsetmişti. İlk olarak metalik bir yapıya sahip olan G5 sizin elinizde rahatça tutmanıza olanak sağlayacak şekilde üretilmiş. 7.7 mm inceliğine sahip olması eş değer rakiplerini geride bırakıyor. Ağırlığı ise sadece 159 gr. Tasarım konusundan devam edecek olursak Metalik olmasından ziyade bize bir yandan da plastik hissi uyandırmadı değil. Tabi bu birazda size kalmış.

G5 eski modellerinde olduğu gibi güç düğmesini arka tarafa koydu fakat bu sefer alışılmışın dışında olarak ses düğmelerini kenar tarafa koymuş durumda. Kamera konusundan da biraz bahsedecek olursak yeni bazı modellerde olduğu gibi arka tarafta çift kamerası mevcut fakat diğer modellerden farklı olarak f1.8 diyafram aralığıyla iyi iş çıkarmayı başarmış durumda. Şimdi sizler için G5 modeli ile çekilmiş bir fotoğraf paylaşmak istiyorum.

LG g5 tanıtım.

5.3 inç ekrana sahip G5 1440×2560 piksel çözünürlüğüne sahip 554 ppi piksel değerine sahip. Bu aslında şu anlama geliyor ekranda en ufak piksel güzükmeden her rengi ayırt edebilmenize ve canlı bir şekilde oyunu yada filmi izlemenize olanak sağlıyor. Ekranı çiziklerden ve darbelerden koruyan Gorilla Glass 4 kullanıyor olması sizin jelatin sevmiyor olmanız için birebir denilebilir.

Ekran gövde oranı 70.1 seviyesinde ve bu bence gayet güzel bi oran. Android 6.0.1 Marshmallow kullanıyor olması sizi son sürüm android kullanmanıza olanak sağlayacaktır. 2800 mAh pil kullanıyor ama kablosuz şarz özelliği malesef yok son zamanlarda çıkan telefonlar açısından bu eksik denebilir. Ama bataryanın çıkarılıyor olması işinize yarayabilir.

LG G4 İnceleme

Öncelikle şunu söylemek gerekirse teknik donanımdan çok kullanıcı yorumlarını ve deneyimlerine göre üretilen G4 sizin beklentilerinizi karşılayacak cinsten üretilmiş diyebilirim. Tasarımdan devam edecek olursak biraz iç bükey bir tasarıma sahip ve sizin G4’ü tek elle kullanmanıza olanak sağlar cinsten. Kamerayada fazlasıyla önem veren LG f 1.8 diyafram aralığı sayesinde ve 16 megapiksel arka kamerasıyla mükemmele yakın diyebiliriz. Ön kamerası ise 5 megapiksel gücünde. Yaptığımız bazı testler sonucunda kamera renklerin canlılığı bakımından eş değer telefonlardan daha iyi dersek yanılmayız açıkcası. Isınma sorunu dolayısıyla Snapdragon 810 yerine Snapdragon 808 kullanan LG  G4 ısınmayı en aza indirmek ve güç tüketimini azaltmayı hedeflemiş durumda. 5.5 inç’lik ekrana sahip G4 büyük ekranlarda geleneği bozmuyor.

lg g4 inceleme

Önemli ayrıntılardan birine ekran gözde oranı 73.59 %. Bu bize LG telefonlarında alıştığımız bir şekilde normal geldi. Zaten elinize aldığınızda daha iyi anlayacaksınız diye umuyorum. 6 çekirdek işlemciye sahip G4 sizi kasmalardan kurtaracaktır. Android özelliklerine değinecek olursak yükseltilebilir versiyon olarak Android 6.0 kullanılabilecek. Bu size son sürüm Android keyfini yaşatacaktır.

Teknik özelliklerini sıralayacak olursak;

– 5.5 inç Ekran

– 32 GB Dahili Depolama

– 3 GB Ram

– 3000 mAh Batarya Kapasitesi

– 1.8 GHz İşlemci Hızı

– 1440×2560 (QHD) Ekran çözünürlüğü

– 4.5 g var

– Parmak izi okuyucu yok.

 

LG G3 İncelemesi

İyi bir akıllı telefon almak isteyenlerin incelemeden geçmemesi gereken bir telefon. İlk ekranıyla başlamak istiyorum Quad HD ekrana sahip olan LG G3 2560×1440 piksel çözünürlüğe ve 538 ppi yoğunluğa sahip olması ekranının ne kadar mükemmel olduğunun bir göstergesi aslında. Şunu da söylemek gerekirse şu zamandaki Full HD ekranları geride bırakan G3 Quad HD ekranıyla rakiplerini geçmeyi başardı. Zaten G2 ile de kendinden bayağı söz ettiren LG, G3 modeliylede bunu başaracağından şüpemiz yok açıkcası. Tasarım konusunda da bahsedecek olursak G2′ ye göre ekran 5.5 inç’e yükselmiş ve normal olarak bi önceki sürümünden biraz daha büyük ve gram olarak biraz daha ağır olduğu ortada. Ekranı Gorilla Glas 3 ile korunması G2’den bir sınıf daha üstte olduğunu tekrardan ortaya koyuyor.

lg g3 inceleme

Aslına bakarsak G3, G2’den çok daha hoş bir görüntü sağlıyor. Görüntüden ziyade daha kaliteli ve sağlam bir mal ile üretildiği test aşamasında dikkatimizden kaçmıyor. Asıl gri renkte olan G3 alternatif renkleride barındırıyor, bunlar altın ve beyaz olacak. Tercih size kalmış.

Günümüz modellerinde artık batarya çıkarılamıyo olması G3’ü etkilememiş olacak ki bataryası çıkarılabiliyor ve yenisi ile değiştirebiliyorsunuz. Antutu meraklıları içinde Antutu puanını derledik ve 31.000’in üzeinde bir puanla karşılaştık. Kısacası bu demek oluyor ki günümüz oyunlarında kasma gibi bir derdiniz olmayacak.

 – 5.5 inç Ekran

– 32 ve 16 GB depolama

– 3 GB Ram

 – 3000 mAh pil

 – 2.45 GHz

 – 1440×2560 (QHD) Çözünürlük

 – 4.5 G Desteği Var 

7 Inch Tablet Modelleri

Herkesin rahatlıkla taşıdığı 7 ınch tabletlerden birkaçını sizin için derledik. İlk olarak Samsung Galaxy Tab E T560 modelinden bahsedelim. Fiyat olarak yaklaşık değeri 600 tl olan Tab E modelimiz orta seviye tabletler arasında. 8 gb hafıza ve 1.3 GHz işlemci hızına sahip. Ram miktarı ise 1.5 gb işinizi normal bi seviyede göreceğinize emin olabilirsiniz. Ekran 9.6 inch’e sahip olması ve 1024 x 768 çözünürlüğe sahip olması fiyatının bu denli rakamlara ulaşmasının en büyük sebebi diye düşünüyorum. Son olarak android sürümünüde söyleyip diğer modelimize geçmek istiyorum, Android OS 5.0 Lollipop. Resmini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

7 ınch tablet modelleri

Piranha Zoom 4 Tab’ in içeriğine gelecek olursak. 8 gb hafıza, 1.2 GHz işlemci hızı ve 1 gb ram kullanmakta. Android sürümü Android 5.1 olan Piranha Zoom 4 Tab’in 1024 x 600 ekran çözünürlüğüne de sahip. Fiyat olarak rakiplerini kat kat geride bırakıp zirveye oturan Piranha Zoom 4 Tab 130-150 arası fiyatı değişmekte.

7 inç tablet

Casper Via T27 Tablet PC.  Fiyat bakımından 200 tl’nin biraz üzerinde olan tablet 16 GB hafıza ve 1.33 GHz işlemci hızına sahip ve işlemci olarakta Intel Atom Z3735G kullanıyor olması sizi normalin biraz altında bırakabilir. Ekran çözünürüğü olarak 1024 x 600 piksellere sahip. Zaten konuda da belirtildiği gibi 7 Inch’den bahsettiğimiz için bu pikseller size o kadar da düşük gelmesin bence. Son olaarak android sürümüne gelecek olursak Android 4.4 sürümünü kullanıyor.

7 ınch tabblet