Xbox One İnceleme

Hızlı ve güçlü arayüzü sayesinde oyun severlerin ilk tercihlerinden biri olan Xbox One PS4’ten daha kaliteli ve güçlü oyunlar açmasıyla da tercih edilebilir.

İlk olarak grafik gücünden bahsedecek olursak Xbox serisinin en görkemli oyun canavarı Xbox One dersek yalan olmaz. Çünkü zombi oyunlarında zombileri öldürürken gördüğümüz efektlerle yarış oyunlarında sürücü hakimiyeti ile birlikte gelen gerçeklik hissi bizi bizden aldı desek yanılmayız.

Arayüz konusuna gelecek olursak Xbox One tamamen kişiselleştirilebilir bir yüze sahip ve videolarınızı paylaşmada PS4’ten çok daha özgürsünüz. Arayüz kişiselleştirilebilir olmasına karşın bir o kadar hızlı da. Sistem belleğinin açılması ise 13 saniyeden daha az bir süre alarak sizi bekleme derdinden fazlasıyla kurtarmış. Eğer beklemeyi sevmiyorsanız ve kişiselleştirme sizin için daha avantajlı ise Xbox One tam size göre diyebiliriz.

 

Xbox One İnceleme

 

Ekran bölme konusuna gelecek olursak bizim beklentilerimizi pek karşılamadı. Ekran ikiye bölündüğü için iki ayrı işlemi ve sensörü çalıştırmakta zorlanan Xbox One bizden ekran bölme konusunda geçer not alamadı.

Kinect’in ses algılaması hakkında konuşacak olursak o da bizi üzen bir diğer etmen. Sesi algılamakta zorlandığını diyebiliriz. Bazen xbox one komutunu bile algılamakta zorlanan konsol acaba sorun bizdemi de düşündürmeden edemedi.

Her ne kadar ses ve sensör konusunda geçer not alamasa da güncelleştirmelerle birlikte bunu geride bırakacağından emin olabilirsiniz. İyi bir oyun konsolu diyebiliriz.

XBOX 360 İncelemesi

PS3’ün oyun parasına para yetiştiremeyenler için en çok tercih edilme sebebi olabilir. Onun dışında joistik’i de bir o kadar kullanışlı.

İçinde yeni oyunlarla yüklü bir şeklide gelmesi ve kasası donanımı bakımından güzel hoş bir görüntüye sahip olması tercih edilebilir özelliklerinden sadece bir tanesi.

İçinde yüklü oyunların birkaç tanesini sıralayacak olursak herkesin çok sevdiği GTA 5, araba yarış meraklıları için BLUR, açık dünyada hackerlik peşinde olanlar için WATCH DOGS, zombi severler içinse LEFT 4 DEAD 2 mevcut. Oyun listesi sadece bunlardan ibaret değil yaklaşık otuza yakın oyun XBOX 360 konsolunun içinde muvcut.

XBOX 360 İncelemesi.

Kasasından devam edecek olursak XBOX ONE’ı biraz andırıyor dersek yalan olmaz. Dikey ve yatay istenilen şekilde kullanılabilir olması sizin tercihinize göre yer tasarrufu da sağlayacaktır.

Konsolda normal olarak zaten bir kasma mevcut değil. Ve uzun süreler oynayarak test edilmiş bir şekilde konuşmak gerekirse PS gibi bir süre çalıştıktan sonra kasma gibi bir sıkıntısı olmuyor ne kadar oynarsanız oynayın ilk açıldığı gibi sessiz ve etkili çalışmasını sürdürebiliyor.

Optik bir ses çıkışı yok yani televizyonun yada bağlayacağınız bir ses sisteminden sesi temin edebilirsiniz. 4 adet USB çıkışıda mevcut. Flash belleklerinizi yada sd kartlarınızı konsola bağlamak isterseniz birkaç tane birden bağlayabilirsiniz ve flashızınız üzerinden istediğinizi izleyebilir veya dinleyebilirsiniz. Son olarak görüntüsüne tekrar değnirsek aşağıdaki resimlerden kasa hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

XBOX 360 İncelemesi..

XBOX 360 İnceleme

Sony PS4 İncelemesi

Oyun severlerin en büyük yardımcısı PS4’ü sizin için inceledik. Fakat çok fazla oyun seçeneği olmaması tek eksiği diyebiliriz. PS3’ten farklı olarak yenilenmiş bir tasarım ilk olarak dikkatimizi çekiyor. Önceki modeline göre çok daha hızlı ve sağlam olan PS4 oyuncular için kendini geliştirmekten kaçınmamış

Kimlerin alacak olması gerektiğini konuşacak olursak her oyun severin değerlendirmesi gereken bir seçenek. Ama öncelikle oyun meraklılarının şunu bilmesi gerekiyor henüz istenilen yoğunlukta bir oyun çerçevesi göremedik fakat birkaç oyun bana yeter diyorsanız ayrı.

 

Sony PS4 İncelemesi

 

Sürekli çevrimiçi kalabildiği için kaçak oyunlara kesinlikle izin vermeyen Sony bu yönüyle kaçakçılığın büyük ölçüde önüne geçmeyide başarmış. Zaten Ps3 ile kaçak oyunlardan iyice başı dertte olan Sony bu hamleyi aslında yapması zorunlu gibi bir şeydi. Ama eğer evde sınırlı bir internetiniz varsa yani kotayı aşma gibi bir derdiniz varsa PS4’ünüzü modemle eşlemeyi unutabilirsiniz çünkü oyun güncellemeleri playstation’un sürekli kendini güncel tutma isteği sizin kotayı iyice bitirmeye yönelik olacaktır.

Sony’nin bir diğer amacı ise sizin odanızı adeta keşfetmek. Yani her ne olursa oyun müzik ve film gibi hepsini tek bir yerden yani PS4 üzerinden gerçekleştirmenizi istiyor. Bu yüzden kendi içinde özel programları sayesinde size oyun dışında film ve müzik açısından da güzel bir görsel şölen sunmayı hedefliyor ve hedefine de bir nevi ulaşıyor dersek yanlış olmaz.