Giriş Noktası Bulunamadı Hatası ve Çözümü

Giriş Noktası Bulunamadı Hatası ve Çözümü

Giriş Noktası Bulunamadı hatası ve çözümü.

Başlat -> Çalıştır -> regedit yazıp sistem registry dosyasını çalıştırın.

 

Eğer daha önceden registry dosyasını editleme yapmadıysanız, yaptığınız işlemlere özen gösterin, hatta ne olur ne olmaz yedeğini alın.

 

Regedit yedekleme için başlat -> çalıştırdan açtığınız “regedit” kayıt defteri düzenleyicisinde “dosya” “ver” i tıklayarak, dosya adına yedek yazıp kaydet diyin, bir sorun olduğunda “dosya” “al ” dan kaydettiğiniz bu dosyayı geri çağırırsınız.

 

Bilgisayarıma atılan formattan sonra yüklediğim bazı programlar ve oyunlarda “ … exe Giriş Noktası Bulunamadı ” diye bir hata mesajı almaya başladım.  Bunun üstüne ufak bir araştırma yaptım ve sorunun regedit ayarlarından kaynaklı olduğunu öğrendim.

 

Programları açmaya çalıştığımda çıkan hata: Exception Processing Message c0000139 Parameters 184678 175328 78b4bf7c 75b4b7c  şeklindeydi.

 

Giriş Noktası Bulunamadı Hatası ve Çözümü

 

Kullandığım çözümse;

 1. Başlat ->Çalıştır yapıp regedit yazın,
 2. Açılan pencerede sol taraftaki bölümde sırasıyla:
  HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlWindows tıklayarak ilerleyin,
 3. Daha sonra sağ taraftaki bölümde ErrorMode’ye çift tıklayıp açın. Değer verisi büyük ihtimal 0 (sıfır) gözükecektir onu 2 (iki) olarak değiştirin.

 

 

Not : Bazı bilgisayarlarda regedit yolu “ HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEMControlSet001ControlWindows ” bu şekilde de olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Matador dedi ki:

  Yaptırdığın işlem hiç bi işe yaramaz sadece hatanın ekranda gözükmesini engelliyorsun gene programlara veya oyunlara giriş yapamassın

  1. zula dedi ki:

   aynen kardes

 2. Anane dedi ki:

  Kardeş Yaptığın Şey Hatanın Ekrena Gelmesini Engellemek Ne Yani Bu

  1. ugur dedi ki:

   aynen çok saçma ama çok yerde gördüm acaba düşündüğümüz gibi değilmi

BİR YORUM YAZ