Google Penguen 3.0 Algoritması

Google Penguen 3.0 Algoritması

Google Penguen 3.0 Algoritması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Google Penguen 3.0 güncellemesi geldi çattı. Bu güncellemenin en büyük düşmanı spam yapan siteler oldu. Birçok site bulunduğu sıralamadan aşağılara düştü, hatta ilk 10’da olup bir anda ilk 100’de bile bulunamayan siteler ortaya çıktı. Kimi sitelerde ise eski tarihli siteler ön plana çıktı. Google bu sefer yaptığı çalışmada siteler üzerinde oldukça etkili olmuşa benziyor.

 

Geçenlerde haber sitelerine uyarı mahiyetinde birkaç saatlik spam cezası vermişti. Birçok ünlü haber sitesi kendi kelimesinde dahi sıralamada çıkamıyordu. Tabi siteler kuvvetli olunca ve söz sahibi konumundayken bu durum fazla uzun sürmemişti.

 

google penguin 3.0

 

Google her zaman emek harcanıp yapılan sitelere öncelik vermeye çalışıyor. Kopya içerik ve diğer sitelerin emeklerini sömürenler her güncellemede bir adım geriye itiliyor.

 

Bu güncelleme etkisini 23 Ekimde oldukça sağlam gösterdi, birçok sitenin trafiğine dahi etki eden gelişmeler mevcut. Backlink çalışmalarınızda spam yapıyorsanız aman yapmayın ! Cezalandıralacak olanlar öncelikle bunlar.

 

Backlinklerinizin nerden olduklarına bakmak istiyorsanız webmaster tools aracından girip bunu öğrenebilirsiniz. Sitenize verilen tüm bağlantıların listesini bulabilir, sitenize zarar vereceğini hissettiklerinizi engellersiniz.

 

Sitenize içerik girerken özgün ve kaliteli makale kullanmaya özen gösteriniz. Seo ya yüklenip bir anda üst sıralarda yer alma hevesi, uzun süreli sitenizin ilk sıralara asla gelememesine neden olabilir.

 

Penguen güncellemesi tam olarak tamamlanmış değil halen devam ediyor. Günü kurtarma amaçlı spam yaparak kısa sürede yükselen siteler zararlı çıkacak. Kademe kademe özgün makalelerle süslenmiş siteler ağır ama emin adımlarla ilk sıralara yerleşecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ