PayPal Nedir ? PayPal Hesabı Nasıl Açılır ?

İnternetten alışveriş günden güne ivmelenerek artmakta. E-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken kullanılan ödeme yöntemlerinden biri de PayPal ‘dır. Hiç bilmediğimiz bir siteden ihtiyacımız doğrultusunda bir ürün alacağımız zaman, oraya kredi kartı bilgilerini pek bırakmaz istemeyiz. İşte bu durumda paypal devreye girebilir. Paypal hesabınız içine kredi kartlarınızı tanımlayıp, ardından PayPal aracılığıyla alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz.


Paypal nedir?

Paypal internet üzerinden, işletme ve tüketicilere uygun maliyetle ödeme alma ve ödeme yapma imkanı tanıyan online ödeme şirketidir. Paypal hesabınızı online alışverişlerinizde kullanabileceğiniz gibi, yurtdışı veya yurtiçinde herhangi bir kişiye para göndermek için dahi kullanabilirsiniz. Normal şartlarda, özellikle yurtdışı para gönderimlerinde yüksek işlem ücreti olmasına rağmen bu ücret Paypal’da gönderdiğiniz meblağın yaklaşık %3 ü kadardır.

 

paypal nedir

 

Paypal nasıl çalışır?

Paypal, banka hesapları ve kredi kartlarından oluşan bir altyapı üzerine kurulmuştur. Paypal ile gönderdiğiniz ödemeler, ödemenizi alan kişinin Paypal hesabına anında düşer. Paypal hesabınızda bulunan paranızı isterseniz online alışverişlerinizde kullanabilir, isterseniz banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Paypal hesabınızdaki paranın banka hesabınıza aktarımı 4 ila 5 günü bulmaktadır.

 

paypal nasıl çalışır

 

Paypal hesabınızda para olmasa dahi, hesabınız banka hesabınıza bağlı olduğu için ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Alışveriş yaptığınız site eğer paypal ile ödeme kabul ediyorsa, kredi kart bilgilerinizi dahi girmeden sadece e-mail adresiniz ve paypal şifreniz ile ödeme yapabilirsiniz. Açıkçası Paypal ile ödeme yapmak, Facebook’ta paylaşım yapmak kadar kolay.

 

 

Paypal hesabı nasıl açılır?

Öncelikle Paypal web sitesi olan http://www.paypal.com.tr adresine girersiniz. Sayfanın sağ üst köşesinde “Hesap Açın” butonunu göreceksiniz, bu butona tıklayarak bir sonraki sayfaya geçiniz.

 

Paypal hesabı nasıl açılır
Ülkeniz veya Bölgeniz” kısmı, Türkiye olarak kalmalıdır. Bireysel veya Ticari olarak size iki seçenek sunacak Paypal. “Bireysel” hesabı seçerek bilgilerinizi gireceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.Bu sayfada kişisel bilgilerinizi doldurunuz. Telefon numarası, e-mail adresi, ikamet adresiniz, doğum tarihiniz gibi bilgileri girerek bir sonraki sayfaya ulaşın.

 

paypal hesabı açma
Bir sonraki sayfada karşınıza çıkan güvenlik sorgusunu yanıtlayın.
Güvenlik sorusunun ardından kredi kartı bilgilerinizi girerek banka hesabınızı Paypal’a tanımlayabilirsiniz. Eğer bu tanımlamayı yapmadan önce siteye göz atmak istiyorsanız, ekranın en alt kısmındaki “Hesabıma git” yazısına tıklayabilirsiniz.

 

paypal kayıt

 

 

Paypal hesabınıza kart bilgilerinizi girdikten sonra hesabınızı online alışverişlerinizde veya para transferlerinizde kullanabilirsiniz.