Youtube ile 1 Yılda 7.4 Milyon Dolar Kazandı

Youtube kullanıcı ismi PewDiePie olan YouTube üzerinde hızlı çıkış yapan trend ünlülerinden 24 yaşındaki Felix Kjellberg , bilgisayar oyunları oynarken kendini videoya çekerek, oyun esnasında verdiği tepkileri kaydetmiş oldu. Bunları YouTube üzerinden paylaştığında, hızlıca geniş bir takipçi kitlesine ulaşan PewDiePie , ilk başlarda 4 milyon dolar kazanınca kendini kaybetmiş.

Abone sayısı günden güne artan PewDiePie 2014 yılında 7.4 milyon dolar kazanmış. Darısı sizlerin başına.

 

 

Youtube ile 1 Yılda 7.4 Milyon Dolar Kazandı

 

PewDiePie 4 milyon dolar kazandığı öğrenilince sanal basın açıklaması yaparak, Let’s Play başlığıyla çekilen bu oyun videolarından kazandığım paraların çoğunu bağışladığını bildirerek sempati kazanmıştır.

 

PewDiePie kukela

 

PewDiePie chicken

 

Kazandığım paraların çoğunu kendim için değil hayır işleri için harcıyorum diyerek, sevenlerini sevindiren Kjellberg , hayranlarıyla birlikte birçok kuruluş için destek topluyormuş.

 

 

Facebook Veri Merkezi Yenilenebilir Enerji Kullanacak

Facebook Yenilenebilir Enerji Kullanacak

 

Facebook’un Teksas eyaletindeki Fort Worth’ta yenilenebilir enerji ile çalışacak veri merkezi kuracak. Rüzgar enerjisi ile çalışan yenilenebilir enerji sayesinde tüm veri merkezlerinin 50% ‘sinin 2018 sonuna doğru enerjisini karşılayacaklarını amaçlıyor.

 

 

Facebook Veri Merkezi Yenilenebilir Enerji Kullanacak

 

Facebook 2015 sonu hedefi , veri merkezlerinin 25% lik kısmında yenilenebilir enerji kullanmak için çalışmalar yapıyordu. Sosyal paylaşım sitesi Facebook daha uzun vadeli olarak da tüm operasyonlarında yenilenebilir enerji kullanmayı hedefliyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarından hangisinin uyumlu olduğunu ve keşifler için Greenpeace ile ortak hareket ediliyor.

 

Fort Worth’ta bulunan Facebook veri merkezi toplamda 17 bin dönümlük arazi üzerinde rüzgar çiftliği kurmak için Citi Energy, Alterra Power ve Starwood Energy birlikte çalışıyor. Bu yeni veri merkezi 2016 sonunda aktif olacak şekilde çalışmalar hızlandırılmış durumda.

Instagram’dan Büyük Yenilik!

Geçtiğimiz zamanda Facebook tarafından satın alınan fotoğraf odaklı sosyal paylaşım platformu olan Instagram büyük bir yenilik getiriyor.

 

Instagram’dan Büyük Yenilik!
Neredeyse her hafta yenilikleriyle kullanıcılarının karşısına çıkan Instagram, geçen hafta Android ve iOS yazılımında ki uygulamalarını güncelleyen ve web tasarımını yeniledikten sonra şimdi de çözünürlük konusunda büyük yenilik getiriyor.

 

Attığınız resimlerin çözünürlüğü ne kadar da büyük olsa serverlarda az yer kaplmasını sağlamak amacıyla .çözünürlük 640×640’a düşürülüyordu. Instagram’a ünlü fotoğrafçıların 500px’den sonra ilgi göstermeye başlaması, firmayı çözünürlük yükseltme konusunda hamle yapmasına neden oldu.

 

Instagram’a gelecek bu yenilik ile artık resimlerin çözünürlükleri 1080×1080 olacak. Bu yenilik henüz resmi olarak duyurulmadı ancak kullanıcılardan çözünürlüğün arttığına dair haberler geliyor.

 

1080×1080 çözünürlüğündeki Instagram fotoğraf örneği:

 

1080x1080 Instagram fotoğraf örneği

Google’dan Ramazan Ayına Özel Sürpriz

Google’ın yapmış olduğu doodle ve özel siteleri bilmeyeniniz yoktur. Ama Google bu sefer İslam Alemini ilgilendiren güzel bir sürprizi gerçekleştirdi.

İçerisinde Türkiye’nin de bulunduğu belli bölgelere özel olarak Razaman Ayı’na özel bir web sitesi kurdu.

 

 

Google'dan Ramazan Ayına Özel Sürpriz

 

“Bana Özel Ramazan” sloganıyla kurulan site zengin bir içeriğe sahip. Yemek tarifleri, sağlıkla ilgili öneriler ve eğlenceli videoların olduğu bu sitede güzel vakit geçireceksiniz.

 

Google’ın Ramazan Ayın için hazırladığı bu siteye buradaki linkten ulaşabilirsiniz. Bir dipnot düşelim; eğer sayfa farklı dilden açılırsa soldaki ayarlardan dili değiştirebilirsiniz.

 

Imgur Pro Ücretsiz

Çevrimiçi en büyük fotoğraf platformlarından biri olan Imgur, ücretli versiyonunu kaldırarak herkes için bedava yaptığını duyurdu.

 

İlk olarak Reddit kullanıcılarına içerik paylaşım hizmeti olarak tasarlanan Imgur, ücretli versiyonu yıllık 24 dolar ücretli olan Imgur Pro’nun sunduğu özellikleri tüm kullanıcılara bedava olarak sunuldu.

 

Imgur Pro Ücretsiz

 

Imgur Pro İçin Ödenen Paralar Geri Ödenecek

Öte yandan kullanıcılar için tek olumsuz şey, ücretli sürümde kaldırılabilen reklamların artık herkesin ekranında belirecek olması. Ayrıca son bir ay içinde ücretli sürüme geçiş yapanların paralarının geri ödeneceği de belirtildi.

Vefat Sonrası Facebook Hesapları Ne Olacak

Amerika merkezli sosyal paylaşım sitesi Facebook getirdiği yeni özellikle kullanıcılara hesaplarını miras olarak bırakma imkanını sunacak. Dünya üzerinde 1.5 milyar kullanıcı sayısıyla bir rekora imza atan Facebook kullanıcıları için yeni bir özellik getirdi. Facebook getirdiği yeni özellikle, kullanıcıların öldükten sonra hesaplarını miras olarak bırakabilme imkanı sunuyor.

 

Facebook Hesabınızı Miras Bırakın

”Legacy Contact” yani ”Miras Kontratı” olarak hesapların güvenlik ayarlarına gelen menüye giriş yaparak, eğer hayatınızı yitirirseniz hesabınızın konrolü kime geçecek belirleyebiliyorsunuz. Seçtiğiniz kişi, eğer siz hayatınızı yitirirseniz ve Facebook bunu teyit ederse, hesabınızın profil ve kapak resmini değiştirebilir yada hesabınızı tamamen kapatabilir.

 

facebook hesabı miras bırak

 

Öldükten Sonra Facebook Hesap Kontrolü

Facebook yöneticisi Vanessa Callison yaptığı açıklamada, bu özellik ile birlikte yaşamını yitiren kişilerin aile ve arkadaşları hesaplarını kolayca kontrol ederek, ister kapatabileceklerini isterlerse de anmaya devam edeceklerini belirtti.

 

RIP Facebook Amerikalılara Aktif

Şu an için sadece Amerikalı kullanıcılar için aktif olan özelliğin kısa süre içerisinde global olarak aktif edileceği tahmin ediliyor.

 

öldükten sonra facebook hesabı

WhatsApp Web Açıkları Mevcut

Kısa süre önce kullanıma sunulan WhatsApp Web’in gizlilik hatalarını 17 yaşındaki güvenlik blogcusu ortaya çıkardı.

 

Anroid Kullanıcıları Yararlanıyor

800 milyona yakın kullanıcıya sahip WhatsApp’ın yeni uygulamasını android kullanıcıları kullanmaya başlamıştı. Ancak yeni hizmetin gizlilik hataları ortaya çıktı.

 

WhatsApp Web Açıkları Mevcut

17 Yaşındaki Güvenlik Blogcusu Buldu

17 yaşındaki güvenlik blogcusu olan Indrajeet Bhuyan, web servisiyle ilgili sorunları anlatan bir rapor yayınladı. Belirtilenlere göre gizlilik ayarları mobil uygulamada iyi çalışmasına rağmen web tarafında sorun var.

 

WhatsApp Web Açıkları Mevcut

Aralarında Düzgün Senkronizasyon Yok

Bhuyan, mobil uygulamada gözükmesine izin verilmeyen görsellerin web tarafında görüntülenmesinin mümkün olduğunu belirtti. Kısaca böyle bir durumda görselin aslında alıcı tarafından bulanık gözükmesi lazım. Fakat web hizmetinde bulanıklık olmuyor ve görsel rahat gözüküyor. Bu durum iki uygulama arasında düzgün senkronizasyonun olmadığını gösteriyor.

 

WhatsApp Web Açıkları

Yeterince Test Edilmemiş

Bhuyan’ın raporunda vurgulanan diğer nokta ise profil fotoğrafıyla alakalı. Profil resmi kısıtlı olanlar bile web üstünde gözüküyor. Bu hatalar WhatsApp Web’in yayınlanmadan önce yeterince test edilmediği iddialarını da güçlendiriyor

Facebook’ta Kim Engelledi Nasıl Öğrenirim ?

Sosyal medya devi Facebook üzerine geliştirilen Fengel isimli bir Chrome eklentisi, arkadaşlarınızın Facebook üzerinde sizi engelleyip engellemediği sorusunun cevabını veriyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook üzerine geliştirilen ve ücretsiz olarak indirilebilen Fengel isimli bir eklenti, Facebook kullanırken karşılaşılan bazı sorunlara çözüm sunuyor.

 

Üye Olmadan Fotoğraf Görüntüleme

Uygulamanın fayda sağladığı alanlardan ilki Facebook kullanıcısı olmadan çeşitli arama motorları üzerinden yönlendirmeler sonucu çıkan ’Üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor’ hatasını geçerek kişinin fotoğrafına ulaşabilmesi. İlgili sayfaya girdikten sonra sağ üst köşede çıkan F ikonuna tıkladıktan sonra ’Fotoğrafı Aç’ diyerek kişinin güncel profil fotoğrafına ulaşabiliyorsunuz.

 

Facebook Engelleyen Fotoğrafını Görme

Uygulama aynı zamanda Facebook üzerinde bir kişi sizi engellediğinde karşılaştığınız ’Üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor.’ hatasını da geçerek kişinin profil resmine ulaşabiliyor. Bu durumda profilin sahibi kişinin sizi engellediğini de keşfedebiliyorsunuz.

Yeni Nesil YouTube Daha Hızlı

Son yıllarda HTML5 ile Flash’ı bir arada kullanan ve kullanıcılara seçim şansı tanıyan YouTube, bugünden itibaren tamamen HTML5’e geçiş yaptı.

Yeni Nesil YouTube

 

YouTube’un yaptığı açıklamaya göre sitenin bu zamana kadar tamamen HTML5’e geçiş yapmamasının birçok nedeni bulunuyordu. Bunlardan en önemlisi ise  kullanıcıların farklı internet hızlarında rahatça video izlemesini sağlayan ABR (Adaptive Bitrate) teknolojisinin HTML5’te yer almamasıydı. Ancak bu desteğin gelmesiyle birlikte YouTube da söz konusu duyuruyu gerçekleştirdi.

 

DAHA HIZLI VİDEOLAR

HTML5’le birlikte daha az bant genişliği kullanılarak daha hızlı bir şekilde video izlemek mümkün hale gelecek.

 

AKILLI TELEFONLARDA VİDEO İZLEME

YouTube bu geçişle birlikte artık flash desteği sunmayan akıllı telefonlarda da videolarını görüntüleme imkanı sunacak.

241543903 Buzdolabına Kafasını Sokan İnsanlar

241543903 fenomeni David Horvitz ‘un 2009 yılında kafasını buzdolabına 10 dk sokup bunu fotoğraflayıp paylaşan kişiyle başlamıştır. 241543903 David Horvitz in icq numarası olarak , buzdolabına kafasını sokan insanların ortak numarası haline gelmiştir.

David Horvitz ilk fotoğraf

David Horvitz ilk fotoğraf

head of freezer

head of freezer

 

241543903 Head in Freezer

Konu ile ilgili birçok fotoğraf bulunmakta, bunlardan bazıları şu şekilde. Aslında eğlenceli duruyorlar.

 

 

 

Facebook Hesabı Dondurma, Silme, Veri Kopyalama

Facebook Hesabını Nasıl Dondururum ? 

Hesabınızı dondurduğunuz zaman sizinle iletişimde olan hiçkimse sizi göremez. Yazılarınız ve yorumlarınız da görünmez hale geçer. Hesabınızı dondurmak için yapmanız gerekenler.

 

facebook hesabı nasıl dondurulur

 

Facebook’tan yine de çıkmak istiyorsanız, hesabınızın “Hesap / Hesap Ayarlar” menüsünden dondurabilirsiniz. Hesabınızı dondurma, profilinizi ve hesabınızla ilişkili içerikleri Facebook’tan kaldıracaktır. Ayrıca, kullanıcılar aramalarda sizi bulamayacak veya bilgilerinizi göremeyecektir. Hesabınızı yeniden etkinleştirirseniz, profiliniz tamamen geri gelecektir (arkadaşlar, fotoğraflar, ilgi alanları vs.). Hesabınızı yeniden etkinleştirmek için hesabın giriş e-posta adresine erişiminizin olması gerektiğini lütfen unutmayın.

Kısayol olarak tıkla

 

Facebook Hesabını Nasıl Silerim ? 

facebook hesabı nasıl silinir

 

Birçok kullanıcı hesabını geçici nedenlerle kapatmakta ve hizmete geri döndüklerinde bilgilerinin orada olmasını beklemektedir. Kendinizden eminseniz artık Facebook’u bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız ve hesabınızın silinmesini istiyorsanız, hesabınızı yeniden etkinleştiremeyeceğinizden diyorsanız bu bölümden tamamiyle kapatabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda hesabınıza 14 gün içinde kullanmazsanız tüm bilgiler kalıcı olarak siliniyor ve hesabınıza bir daha erişilemiyor.

Kısayol olarak tıkla

 

 

 

Facebook Hesabınızı Silmeden Önce Bilgilerinizi İndirebilirsiniz.

 

Facebook Hesabında Verilerimi Nasıl Yedeklerim ? 

facebook verilerini kopyalama

 

Genel Hesap Ayarları kısmındaki Facebook verilerinin kopyasını indir seçeneğine tıklayın ve Arşivimi Başlat‘a tıklayın.

Kısayol olarak tıkla

Skype Kapalıyken Sürekli Online Görünme Sorunu

Birden fazla cihazda oturup açtıktan sonra , açılan oturumların kapatılması Skype da yinede online görünmenize neden oluyor. Bu bir hata ve çözümü de mevcut. Skype kapalıyken sürekli online görünme sorunu çözümüne aşağıdaki adımları uygulayarak çözebilirsiniz.

 

Skype Kapalıyken Sürekli Online Görünme

 

İlk önce Skype ’da bir konuşma açın ve ardından başında yada sonunda boşluk veya başka karakter olmadan/showplaces” komutunu yazın ve gönderin. Bu arada komutu yazıp gönderdiğinizde karşı tarafa hiçbir şey iletilmez, sadece siz görürsünüz merak etmeyin. Karşınıza hangi cihazlarda oturumun açık olduğuna dair bilgi çıkacak. Hemen yazalım ve bakalım hangi cihazlarda oturum açıkmış.

 

Skype Kapalıyken Sürekli Online Görünme Sorunu

 

Windows Skype ’da ve iOS iPad de oturum açık görünüyor. Telefonunuzda yada tabletteki Skype ’ı kaldırıp cihazı yeniden başlatıyoruz daha sonra Windows Skype’dan “/remotelogout” komutunu giriyoruz yine bir konuşma penceresinden. Daha sonra bir kez daha “/showplaces” komutunu girip, hangi cihazlarda oturumun açık olduğuna bakıyoruz.

 

Skype Kapalıyken Sürekli Online Görünme

 

Gördüğünüz gibi artık sadece Windows üzerinden açılan oturumumuz görünüyor. PC’deki Skype ’da artk oturumu kapat seçeneğini kullanarak Skype ’ı kapattığımızda artık kimse sizi kapalıyken online görmeyecek.

Skype Sürekli Online Görünme Sorunu