Giriş Noktası Bulunamadı Hatası ve Çözümü

Giriş Noktası Bulunamadı hatası ve çözümü.

Başlat -> Çalıştır -> regedit yazıp sistem registry dosyasını çalıştırın.

 

Eğer daha önceden registry dosyasını editleme yapmadıysanız, yaptığınız işlemlere özen gösterin, hatta ne olur ne olmaz yedeğini alın.

 

Regedit yedekleme için başlat -> çalıştırdan açtığınız “regedit” kayıt defteri düzenleyicisinde “dosya” “ver” i tıklayarak, dosya adına yedek yazıp kaydet diyin, bir sorun olduğunda “dosya” “al ” dan kaydettiğiniz bu dosyayı geri çağırırsınız.

 

Bilgisayarıma atılan formattan sonra yüklediğim bazı programlar ve oyunlarda “ … exe Giriş Noktası Bulunamadı ” diye bir hata mesajı almaya başladım.  Bunun üstüne ufak bir araştırma yaptım ve sorunun regedit ayarlarından kaynaklı olduğunu öğrendim.

 

Programları açmaya çalıştığımda çıkan hata: Exception Processing Message c0000139 Parameters 184678 175328 78b4bf7c 75b4b7c  şeklindeydi.

 

Giriş Noktası Bulunamadı Hatası ve Çözümü

 

Kullandığım çözümse;

  1. Başlat ->Çalıştır yapıp regedit yazın,
  2. Açılan pencerede sol taraftaki bölümde sırasıyla:
    HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlWindows tıklayarak ilerleyin,
  3. Daha sonra sağ taraftaki bölümde ErrorMode’ye çift tıklayıp açın. Değer verisi büyük ihtimal 0 (sıfır) gözükecektir onu 2 (iki) olarak değiştirin.

 

 

Not : Bazı bilgisayarlarda regedit yolu “ HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEMControlSet001ControlWindows ” bu şekilde de olabilir.