En Etkili Css Js Sıkıştırma Yöntemi

Birçok web sitesi için css önemlidir. Fakat sitenin önyükleme süresini arttırır. Buda hem gelen ziyaretçi hem google açışından eksi nottur. Mevcut sitenizdeki js leri oldukça hızlı bir şekilde küçültebilirsiniz. Css sıkıştırma yöntemi oldukça basit olan bir siteden bahsedeceğim.

WordPress temanız içinde ilaç gibi gelecek bir işlem bu. WordPress Css sıkıştırma, WordPress Js sıkıştırma. Css ve Js dosyaların boyutlarını küçültme işlemi.

 

Ben elimdeki js dosyalarını da buradan sıkıştırdım sorun yaratmadı. Farklı js sıkıştırma siteleri saçma sapan sıkıştırma yapmasına rağmen buradaki Css sıkıştırma programı js dosyasını daha iyi düzgün sıkıştırdı.

 

js küçültme

 

Css dosyasında bulunan boşluklar, dağılmış kodlar vs bir araya toparlayarak mevcut boyutunun oldukça altında bir şekilde size geri veriyor.

Css dosyanızı alttaki resimde gördüğünüz gibi, css source code input kısmına ekleyin. Ardından compression level’i seçin. Ama burada dikkat etmeniz gereken, bu seviye !

 

css küçültme

 

 

En yüksek seviye Highest , max seviyede daraltma yapar ama kodu bozabilir. Önce deneyin, baktınız bozuyor bir kademe altında yaparsınız.

En alt seviye Low, min seviyede daraltma ama kodu korur. Güvenli mod gibi olmuş.

 

 

css sıkıştırma

 

Mevcut Css veya js dosyanızın yedeğini almadan sıkıştırma işlemine girişmeyin. Her olasılığa karşı yedekleri muhafaza edin.

 

Sıkıştırma işlemleri için site adresine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bol tasarruflar.