ÖSYM 2014 KPSS Sınav Sonuçlarını Açıkladı

ÖSYM Kamu Personel Seçme Sınavı ( KPSS ) ortaöğretim ve ön  lisans sınav sonuçları açıklandı. 27 Eylül ve 28 Eylül’de yapılan sınav sonuçları açıklandı.

ÖSYM KPSS 2014 sınav sonuçlarını açıklandı

Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM’nin İnternet adresinden T.C.  kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi  basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Sınav sorularının yüzde 10’undan oluşturulan temel soru kitapçıkları da ÖSYM’nin internet sitesinden yayımlandı.

SINAV SONUÇ BELGESİ GÖNDERİLMEYECEK

Sınav sonuç belgelerinin adaylara gönderilmemesi nedeniyle sınava giren adaylar internet üzerinden sınav sonuçlarına ulaşabilecek. İnternet üzerinde, sonuç bilgilerinde adayların her teste vermiş olduğu doğru ve yanlış cevap sayısı ve sınavda almış olduğu puanlar da yer alıyor.

KPSS, kamu kurumlarında çalışacak personelleri belirlemek amacıyla yapılan bir sınav. KPSS kendi içinde bazı gruplara ayrılmaktadır. Çeşitli KPSS sınavları ile kamu kuruluşlarında çalışacak olan personeller belirlenmektedir. KPSS A-B ve C grubu gibi gruplandırmalar ile kamu personelleri belirlenmektedir. KPSS A grubu kadrolar meslek ile ilgili yönlendirmelerde bulunmaktadır.

 

Sınav Sonuçlarını görmek için ;  https://sonuc.osym.gov.tr