Yazılarım İndex Almadan Farklı Sitede İndex Alıyor

İçeriğinizi Çalan Siteleri Google’a Şikayet Edin !

 

Günümüzde herkes site yapar olmuş, fakat unuttukları bir şey var ; o da özgün içerikle donatmak. Malesef hazıra konma olayı oldukça fazla. Emek verip bazen tüm boş vaktini ayırdığın web sitelerindeki yazılarının index almadan başka sitelerde indexlendiğini görmek üzücü.

 

İndexlenen sayfalarınızı aldıklarında google’a şikayet ederseniz, arama sonuçlarında görünürlükleri kaybolacaktır.

 

Yazılarım İndex Almadan Farklı Sitede İndex Alıyor

 

Ama yinede kademe kademe gitmekte fayda var, baktınız tüm sitenizi çekmeye başlamış. Direk sitenin iletişimden site sahibiyle güzel bir uslupla konuşup bu yaptığından vazgeçmesini belirtin. Olmadıysa ilk olarak bir içerik daha girin bu içeriği google web master tools ile Google gibi getir yaparak hemen index almasını sağlayın.

 

Ardından bu içeriği bir kaç tanıtım yazısı alarak güçlendirin. Ve sıralamada bot ile içerik çalan site çıkmayacaktır ancak o sitede index alacaktır. Hemen ardından buradan tıklayarak siteyi Google’a şikayet edin. Google webspam bildirimlerini gerçekten dikkate alıyor hala şikayet etmediyseniz içeriğinizi çalanları hemen şikayet edin!

 

Ek olarak web sitenize birkaç editleme yapmanız gerekir.

 

Feed , Rss Beslemelerinin Tümünü Devre Dışı Bırakın , önceki makalemizde yazdığımız gibi.

Sitenizdeki verileri çalan sitenin ip adresini bulup cPanel veya Plesk üzerinden yasaklayın. Böylece o ip sizin sitenize erişemez.