LED TV Hakkında Merak Edilenler

LED TV Hakkında Merak Edilenler

LED TV Hakkında Merak Edilenler

Son yıllarda önde gelen teknoloji devlerinin LCD ekranı terk ederek LED TV’ye dönmesi sizinde dikakatinizi çekmiştir umarım. Peki LED TV’nin LCD’den farkı ne ondan daha fazla bize neler sunacak bunları anlatacağız.

Fiyat farkı açısından LCD’ye göre bir hayli fazla olacak olan Led tv’ler 400 dolardan başlayan fiyatlarla ve 2000 dolarlara kadar çıkan fiyatlarıyla görenleri şaşırtıyor.

Ama enerji tasarrufu konusunda bir hayli yararlı olan LED TV’ler sizin elektrik dostunuz diyebiliriz. Evde sürekli açık bir televizyonunuz varsa led tvler sizin için yararlı olabilir.

LED TV’ler daha ince olması yönüylede tercih edilebilir. Duvara monte edildiği zaman adeta ayna görevi gören Tv sizin yerden de tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Ama bu kadar ince olmasının eksik yanlarıda var tabi mesela fazla ince olduğu için ekrandaki renk derinliği gözleri bir süre sonra çok fazla rahatsız etmeye başlayacaktır.

 

LED TV Hakkında Merak Edilenler.

Yakın bir gelecekte çok daha fazla popüler haline gelecek olan LED TV’ler her geçen gün incelmeye de devam etmekte. Arkadan aydınlatma teknolojisine sahip olan bu televizyonlar bazen arka taraflarında çeşitli renklendirmeler saçarken gece ışıklar kapalı ortamda size sinema etkisi yaratmayı bir nevi başarıyor diyebiliriz.

Plazma TV’lerin Avrupa’da satışı yasaklandı diye bir söylentiler yayılmıştı ve bunun nedeni çok fazla güç tükettiği içinmiş ve Led TV’ler de kullanılmaya başlandığı için plazma Tv’lerin hem üretimi hemde satışı tamamen durduruldu diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top