Minecraft incelemesi

Minecraft incelemesi

Minecraft incelemesi

Minecraft‘ın ilk çıktığı günlerde yapımcısının sadece bir gecede yapmayı başardığı söylentileri yayılan oyunun bu denli satılması ve oynanması bizi epey şaşırttı açıkçası. Grafiklerin ve oyun içi efektlerin yaratıcılığın yanında ne denli önemsiz kaldığını bu oyunda iyice görebiliriz. Sadece oyunu yapan kişilerin değil oyunu Youtube de oynayıp takipçileriyle paylaşan youtuberler da iyice para kısmından paylarını aldı dersek yalan olmaz.

Aslında şimdiye kadar piyasada olan oyunlar bakımından en ilginç ve bi o kadar da sıradan gelen oyunlardan biri Minecraft diyebiliriz. Çünkü nasıl bir oyun, oyunun amacı ne denilince sadece ıssız bir ortamda yalnız bırakılan bir karakterin size kalan hayat mücadelesini konu alan bir oyundan ibaret.

Minecraft inceleme

 

Oyun aslında eski zamanlardan teknoloji olmadan herhangi bir yerde doğmanızla başlıyor ve etraftaki ağaçları yumruğunuzla kırıp bir baraka yada etraftaki diğer kullanılabilen aletleri toplayıp kazma üretip bir yerleri daha hızlı kazmamıza olanak sağlayabilir. Aslında şöyle devam etsek daha güzel olur oyun tamamen sizin hayal gücünüzden ibaret. Yapabilecek ve inşa edeceklerinizin pek bir sınırı yok bu da oyunun sizin emrinize amade olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Etafta gördüğünüz her şey size hammadde olabiliyor. Mesela bir ağacı kesip onu ev yapmada kullanabilir yada toprağı kazıp evinizin önünden akan bir şelale üretebilirsiniz. Ne kadar ileriye giderseniz maceralarınız bir o kadar da değişebiliyor. Mesela adanın dibine doğru çok fazla kazarsanız önce sertlesmiş kaya ve ardından elmas bile bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top