Nvidia GeForce GTX 1060 İncelemesi

Nvidia GeForce GTX 1060 İncelemesi

Nvidia GeForce GTX 1060 İncelemesi

Nvidia yeni 1000 modellerinde en geniş açılı kullanım alanını hedefliyor. 16 nanometre üretim sürecine geçilerek performansı zirveye çıkarmayı ve güç tüketimini minimuma indirmeyi hedefleyen Nvidia bunu GTX 1060 modelinde başarıyla tamamlıyor diyebiliriz. Gelişime her zaman ayak uyduran Nvidia bu ekran kartında sadece donanımsal geliştirmenin dışında bellek bant genişliğinide sekiz katına çıkardı diyebiliriz. Bellek miktarında da 6 GB GDDR5 bellek kullanan Nvidia oyuncuları da ihmal etmemiş.

Oyun performansından devam edecek olursak sadece şuan ki oyunlar dışında geleceğe yönelikte oyunlar düşünülmüş ve ona göre bir ekran kartı üretmeyi başaran Nvidia HDR destekli monitörler için de destek olmuş.

Nvidia GeForce GTX 1060 İncelemesi

 

Şimdi eksik yanlarından bahsedecek olursak GTX 1060 modelinin az da olsa bobin gürültüsü bizi rahatsız etti. SLI desteği olmaması ihtiyacı olanlar için bazen büyük bir eksiklik olabilir. Ve son olarak güç bağlantısının yeri bizi rahatsız etti. Soğutma kısmında güç bağlantısı olması tasarımsal bir hata bizce fakat sizin oyun deneyimleriniz için birebir bir oyun canavarı desek yanlış olmaz.

Özetlemek gerekirse Nvidia 1000 serisi ile zaten çıtayı zirveye çıkardığını görüyoruz. Normalde uzun zaman alan köklü değişikleri Nvidia zorlanmadan yapması bizi mutlu ediyor açıkçası çünkü bizim isteklerimize göre şekil alması bizim ona daha çok ilgi göstermemizi sağlıyor. 1440p‘ye bu modelinde odaklanan Nvidia bu çözünürlükte ki oyunların her seviyede oynana bileceğini garanti ediyor. Şuna da eklemek gerekirse oyuncuların kaçırmaması gereken ekran kartlarından biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top