Nvidia GeForce GTX 1070 İncelemesi

AMD’nin şüphesiz en büyük rakibi olan Nvidia bu seferde AMD’yi hayal kırıklığına uğratacaktır. Çünkü her zaman ki gibi yine çok sağlam bir ekran kartıyla gelen Nvidia’nın bu sefer GTX 1070 modelini inceleyeceğiz. Nvidia şirketinin şu ana kadar GTX 1080’den sonra en güçlü modeli olan GTX 1070 modeli teknolojiye ayak uydurarak güç tüketimi açısından zirveye oturdu. Çok az miktarda güç tüketen model performansıyla da dudak uçuklattı diyebiliriz.

Soğutma konusuna her zamankinden daha fazla önem veren Nvidia yeni modellerinde hep bunu kullanıyor ve başarılıda olduğu söylenebilir. Dış yüzeyden devam edecek olursak 3 Display Port, 1 DVI ve 1 HDMI  çıkışlarını görüyoruz. Aşağıdaki resimden de anlaşılacağı gibi metal yüzey soğutmada işlem görüyor ve havalandırma açısından büyük ustalıkla işlendiğini anlayabiliyoruz.

Nvidia GeForce GTX 1070 incelemesi

 

Performan açısından değerlendirecek olursak GP104 GPU bulunduran GTX 1070 normal çalışma düzeyinde ki hızı 1506 MHz, eğer yüklenme durumunda gerçi buna turbo mod da diyebiliriz 1683 MHz hızına kadar ulaşabiliyor. Bu gerçekten de iyi bir rakam. 8 GB GDDR5 belleğe sahip olan GTX 1070 yüksek performansının yanı sıra 150 watt’lık bir güç tüketiminin de bu kadar işlemciyi tam kapasite ile çalıştırmasına hayran kaldığımı da söylemeden geçemeyeceğim. 7.5 Teraflop işlem gücüne de sahip olması cabası diyebiliriz. Bu ekran kartının kimler için olduğunu söylemek gerekirse iyi oyun oynamak isteyen ve profesyonel anlamda çalışmalarını sürdüren herkes alabilir. Biz gayet beğendik.

Etiketlenmiş , , .Yer işareti koy permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir