NVIDIA GeForce GTX 980 İncelemesi

Bu yazımızda sizler için incelediğimiz Nvidia’nın GTX 980 modelini ele alacağız. Aslında AMD nin en büyük rakibi olan Nvidia teknolojik gelişmelerden hiçbir zaman geride kalmayarak AMD mühendislerini bir hayli zorladığını diyebiliriz.

Bu modelinde Maxwell mimarisini kullanan Nvidia geleceğe yönelik güç tasarrufu planlarını da bir hayli ilerletmiş. Güç tasarruftan devam edecek olursak her yeni çıkan modelde daha az güç harcamayı hedefleyen Nvidia bu modelinde de çok az bir güç harcamayı başarmış.

NVIDIA GeForce GTX 980 İncelemesi

 

Bir alt modeli olan GTX 970’ten farkı ondan bir tık daha üstün performansa sahip. Aslında ikisi arasında kaldığınızda tercih etmek pek zor da olmayacaktır çünkü her ne kadar Maxwell mimarisini de kullanıyor olsa iki modeli sürekli birbirine benzeterek iki kısım alıcıya da ulaşmaya çalışıyor. Nvidia mühendisleri için güzel bir satış tekniği de diyebiliriz yada kademe kademe yükseliyor diyebiliriz.

Performans konusundan devam edecek olursak 5 Teraflop işlemci gücü kullanan Nvidia gerçekten sağlam diyebileceğimiz bir sistem oluşturmamızı sağlıyor. Bunu daha iyi anlayabilmek için şöyle söyleyeyim PS4’ün 1.84 Teraflop işlem gücüne sahipken GTX 980 modeli onun kat kat üzerinde. Bu yüzden olacak ki bilgisayar oyunları her zaman PS oyunlarından daha kaliteli ve akışkan bir görüntü sağlıyor. Sadece sistemi doğru ve sağlam tamamlamanız yeterli olacaktır.

GTX 980 modelinin Giriş ve çıkışlarına bakacak olursak bir tane HDMI, üç tane DisplayPort ve bir tane Dual Link DVI portu bulunmakta.

NVIDIA GeForce GTX 980 İncelemesi.

Etiketlenmiş , , .Yer işareti koy permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir