Off Page Seo Nedir ?

Off Page Seo Nedir ?

Off Page SEO, diğer bir adı ile site dışı SEO optimizasyon konusu ile alakalı olarak siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek amacı içerisindeyiz. Bildiğimiz gibi arama motorları zaman içerisinde algoritmik değişiklikler yaparak web sitesi sahipleri için özellikle ayırt edici unsurlar sunabilmektedir. Öyle ki bu güncellemeleri en yoğun olarak yapan arama motorlarından birisi de Google arama motorudur.

 

Off Page Seo

 

Arama motorları artık On Page SEO konusunu daha önde tutmaktadırlar. Bu çalışmalar kısıtlı olduğundan dolayı baki kalan en önemli çalışmalar her zaman site dışında yapılacak SEO çalışmalarıdır. Web sitenizin gerek ziyaretçi anlamında gerekse backlink anlamında kaliteli sonuçlar elde edebilmek için dış çalışmaları çok ciddi ve verimli şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.Site dışı SEO çalışmaları içerisine neleri kapsar;

 

  1. Backlink alımı
  2. Sosyal medya çalışmaları (Hummingbird algoritması)
  3. Tanıtım yazıları
  4. Google Adwords reklamları
  5. Dizin eklemeleri
  6. Pingleme işlemleri
  7. Paravan blog uygulamaları

ve daha bunlar gibi sayabileceğimiz birçok önemli ana başlık olduğunu rahatlıkla söyleyebilmekteyiz. Web sitelerimizin arama motorlarında yükselebilmesi ve pagerank değerinin hatırı sayılır bir noktaya gelebilmesi için yapılması gereken en önemli konu off page seo konusudur.

 

Off Page Seo Nedir

 

Web sitelerinize bilinçsiz uygulamalar yerine ileride sizlere paylaşacağımız konuları baz alarak optimizasyon gerçekleştirirseniz kısa zaman içerisinde bunun etkisini rahatlıkla gözlemleyebilme şansına sahip olabileceksiniz. Web sitemizi takip ederek kısa zaman içerisinde bu konular hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ