Destiny İncelemesi

Halo’nun yapımcısı olan Destiny uzun zamandır beklenen oyununu satışa sundu. Bizde sizler için inceledik. Oyun dünyasında adından sıkça söz ettiren ve büyük heyecan uyandıran Destiny multimedya özelliklerine sahip olacak fakat tek kişilik şekilde oynamak isteyen kullanıcılarıda unutmayan firma tek kişilik de seçenek sunmuş. Açık dünya üzerinden hazırlanıyor olması zaten başlı başına bir artı diyebileceğimiz bir durum bunun yanında düşman ganimetlerini toplama diğer oyuncularla etkileşimde bulunmak gibi özellikleride barındırıyor.

Beş yüz milyon dolar gibi oldukça fazla bir bütçe harcanan oyunda ilk gelen bilgilere göre satışın ilk haftasında çoktan kara geçilmeye bile başlanmış durumda.

 

Destiny İncelemesi

 

PC’ye çıkarılmayacağı duyurulan oyun yapımcıları tarafından efsane oyun diyede adlandırılıyor. Gerek silahların efektleri gerekse oyunda kullanılan materyellerin efektleri oldukça kaliteli diyebiliriz. Oyunun konusuna gelecek olursak kıyametten sonra hayatta kalan insanların mücadelesi ve savaşması üzerine kurulu oyun meraklılarını adeta oyuna çekmeyide başarıyor diyebiliriz. Farklı gezegenlerdeki düşman ve onların atmosferi üzerine kurulan oyunun senaryosu bize gayet yaratıcı geldi. Efekt açısından da iyi olduğu için oynanabilecek oyunlar listenizde üst sıralara çıkmayı başaracağından eminim.

Oyun bir nevi de Call of Duty’nin onlinesi gibi düşünebiliriz. Bir görevimiz var ve o görevi başarmak için bir grup şeklinde ilerlememiz ve görevi layıkı ile başarmamız üzerine kurulu. Oyuna başlarken karakter olarakta üç farklı seçeneğimiz mevcut. Oyuncuların özelliklerini inceleyerek kendisine uygun olanı seçebilirler.

God of War 3 Remastered İnceleme

Playstation 3 için beş yıl önce piyasaya sürülen God of War 3 Remastered şimdi piyasaya PlayStation 4 için tekrar girdi.

Farkı ne diye sorarsanız grafik açısından ve birkaç görsel efekt açısından iyileştirmeler yapıldı diyebiliriz. Peki bu iyileştirmeler ne seviyede diye soracak olursanız arada iyice fark var diyebiliriz. Bana kalsa oyunun bu kadar aradan sonra PS4’e çıkarılması ilginç. Çünkü zaman geçtikçe eski oyunlardan çok eski oyunların yeni sürümleri olan üst serilere çıkmak istiyor oyuncular.

Oyunun içeriğine gelecek olursak tam anlamıyla ağzım açık efektleri ve aksiyon dolu maceraları izleyebileceğimiz türden bir oyun. Sizin için ayrı bir yere sahip olan God of War 3 Remastered oyunu bizim içinde aynı öneme sahip dersek yalan olmaz. Ama eksik kalan yanları da yok değil.

 

God of War 3 Remastered incelemesi

 

Her ne kadar oyun bizim için de köklü bir oyun olsa şuan ki oyunlarla karşılaştırdığımızda eksiklerini daha iyi anlayabiliyoruz. En ufak bir örnek vermek gerekirse şuan da piyasada olan GTA 5 in efektlerinin yanında çok daha pasif kalan God of War 3 Remastered daha fazla çalışması ve yeniliğe ayak uydurması lazım.

Son olarak özetlemek gerekirse önceki PS3 sürümünden bu yana pek yenilik getirmeyen God of War 3 Remastered grafikleriylede iyileştirme yapmış olmasına rağmen günümüz oyunlarına eş değer bir oyun çıkarmayı başaramamış.

Uncharted 4 A Thief’s End İncelemesi

Çoğu kişinin Türkçe konuşmalarından tanıdığı ve sevdiği oyunun şimdi dördüncü serisiyle karşınızdayız. Günden güne daha fazla kendini geliştiren Uncharted 4 bu sayede de çok fazla oynayıcı kitlesine ulaşmayı başardı. İlk olarak  PlayStation kullanıcılarının merakla beklediği Uncharted 4 A Thief’s End bu serisinde de aksiyonu elden bırakmıyor.

Daha önceki serileri oynayanların bileceği üzere oyunda hep bir hazinenin peşine düşüyoruz. Bu seride de aynı şekilde hazinenin peşinden gitmeye çalışıyoruz. Ama söylediğim gibi sadece gitmeye çalışıyoruz çünkü bu sefer her zamankinden daha da zor olacak şekilde oyun tasarlanmış ve oyun karakterinin abisi olan Sam‘in hayatı söz konu.

Uncharted 4 A Thief's End inceleme.

 

Oyuna ilk giriş anında yaşadığımız aksiyon sizi oyuna daha ilk dakikalardan fazlasıyla bağlayacaktır. Oyunun ana karakteri olan Nathan ve Samin çocukluk hallerine ve yetimhanede ki hallerine merhaba diyoruz. Daha sonra öldüğünü zannettiğimiz Sam on beş yıl aradan sonra tekrar karşımıza çıkıyor ve her zaman ki gibi hazine arayışları tam gaz devam etmeye başlıyor.

Uncharted 4 A Thief's End incelemesi

 

Oyunun içerikleriyle devam edecek olursak oyunda kullanılan Nathan’ın engelleri aşması için bir ipe sahip olması bu iple bize gerek uçurumun kenarında gerekse çatıların üstlerinde son sürat aksiyon yaşatıyor. Daha önce hiçbir oyunda görmediğimiz bu ayrıntı Uncharted oyununu bizim için vazgeçilmez bir hal almasını da sağlıyor. Sözün sonuna gelecek olursak Uncharted 4 A Thief’s End oyunu gerek aksiyon ile gerekse türkçe seslendirme ile sizin oynamanız gereken oyunlar arasına girmeye hak kazanıyor.  diyebiliriz.

GTA 5 İncelemesi

Büyük küçük herkesin merakla beklediği ve çıktığı zamanda satış rekorları kıran GTA 5‘i bugün sizler için inceledik. Müthiş bir açık dünya oyunu diyebiliriz. Adeta oyunun içinde bize hem yarış keyfini hem silahlı çatışma keyfini veren GTA 5 sizin de favori oyunu olabileceğini düşünüyoruz. İlk oyununu 1998 yılında çıkaran Grand Theft Auto firması o günden bu güne kadar her geçen gün çalışmalarını sürdürerek bize hep daha iyi bir oyun sunmayı başardı. Bu yüzdendir ki GTA oyununu sevmem diyenlerin bile bilgisayarında yüklü olan oyundan bahsediyoruz. Ve yine bu yüzdendir ki 267 milyon dolar olan bir bütçeye ulaştı.

GTA 5 İncelemesi.

 

Amerika’nın  Los Angeles’tan esinlenerek tasarlanan Los Santons şehri oyunda bir hayli ilgi gördü. Önceki oyunların da da şehirlerden esinlendiğini görmüştük ama bu kadar ayrıntılı ve gerçekçi olacağı bizi de heyecanlandırdı açıkçası.

Oyuna hala gelen güncelleştirmeler mevcut. Bu güncelleştirmelerle beraber oyuna yeni arabalar ve bazı yerler hakkında ayrıntılar eklenmeye devam ediyor. Gizem konusuna da önem veren GTA 5 yapımcıları oyunun içinde birçok sırrı çözülemeyen olağan üstü şeylerede yer vermiş açıkçası.GTA 5 İncelemesi

 

Oyunda geçen müzikler ve yapay zeka hakkında da önemli geliştirmeler yapan Grand Theft Auto ekibi rakip firmalarında gözünü bir hayli korkutmayı başardı. Önemli konulardan bir diğeri ise eski bilgisayarların neredeyse tamamının bu oyunu kaldırmaya gücünün yetmemesi. Eğer GTA 5′ rahat kasmadan oynamak isterseniz de iyi  bir sistem gereksinimlerinizin olması gerekiyor.

 

DiRT Rally İncelemesi

Yarış severler aslında ikiye ayrılır biri asvalt pistleri tercih ederken diğerleri Rally yollarını tercih eder. Ben de aslında rally sevenler arasındayım. Şimdi sizler için DiRT Rally oyununu test ettim. Zaten yapımcısı adından son beş yıldır söz ettirmesi oyunun zaten iyi olacağı mesajlarını veriyordu. Ama yarış oyunlarında atmosferi ve o havayı yakalamak bir o kadar zor diyebiliriz. Fakat DiRT Rally bu eksiği bizlere yaşatmıyor ve etkili bir oyun oynamamıza olanak sağlıyor.

Her yarış oyununda olmazsa olmazlardan bize bir senaryonun anlatılması ve bizi o senaryonun içine sokmak bir o kadarda bize o anı yaşatmak. DiRT Rally’de bunu eksik olarak görmüyor ve oyun içi senaryoyu bizlere yaşatmayı başarıyor.

DiRT Rally İncelemesi.

 

Oyun Steam üzerinden erken satışa çıkarıldı ama oyun daha beta aşamasındayken bile hiç küçümsenecek bir alan kaplamayarak 15Gb gibi bir boyutla karşımıza çıkıyor. Aslında bunu oyunun ne kadar gelişmişlik açısından da bakmak asla yanlış olmayacaktır.

Oyundaki müziklere gelecek olursak asla abartıya kaçmayan DiRT Rally yapımcıları bize sakin ama etkili müzik dinletmeyi başarıyor diyebiliriz. Oyun içi efektlere gelecek olursak kendinizi bir rally müsabakasında hissetmeniz için yapılmış. Bu size daha etkili bir oyun sunmayı hedefliyor ve hedefine de fazlasıyla ulaşıyor diyebiliriz. Normalde pek iyi olmayan araaç içi kamerası DiRT Rally’de önem verilerek yapılmış ve size çakıllı yollarda giderken bile aracın içindesiniz gibi his oyandırmanızı sağlıyor.

DiRT Rally İnceleme

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • 4 Gb Ram
 • Windows 7  veya Windows 8
 • Intel core 2 duo işlemci
 • AMD HD5450, Nvıdia GT430 Ekran kartı
 • DirectX Versiyon 11

Minecraft incelemesi

Minecraft‘ın ilk çıktığı günlerde yapımcısının sadece bir gecede yapmayı başardığı söylentileri yayılan oyunun bu denli satılması ve oynanması bizi epey şaşırttı açıkçası. Grafiklerin ve oyun içi efektlerin yaratıcılığın yanında ne denli önemsiz kaldığını bu oyunda iyice görebiliriz. Sadece oyunu yapan kişilerin değil oyunu Youtube de oynayıp takipçileriyle paylaşan youtuberler da iyice para kısmından paylarını aldı dersek yalan olmaz.

Aslında şimdiye kadar piyasada olan oyunlar bakımından en ilginç ve bi o kadar da sıradan gelen oyunlardan biri Minecraft diyebiliriz. Çünkü nasıl bir oyun, oyunun amacı ne denilince sadece ıssız bir ortamda yalnız bırakılan bir karakterin size kalan hayat mücadelesini konu alan bir oyundan ibaret.

Minecraft inceleme

 

Oyun aslında eski zamanlardan teknoloji olmadan herhangi bir yerde doğmanızla başlıyor ve etraftaki ağaçları yumruğunuzla kırıp bir baraka yada etraftaki diğer kullanılabilen aletleri toplayıp kazma üretip bir yerleri daha hızlı kazmamıza olanak sağlayabilir. Aslında şöyle devam etsek daha güzel olur oyun tamamen sizin hayal gücünüzden ibaret. Yapabilecek ve inşa edeceklerinizin pek bir sınırı yok bu da oyunun sizin emrinize amade olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Etafta gördüğünüz her şey size hammadde olabiliyor. Mesela bir ağacı kesip onu ev yapmada kullanabilir yada toprağı kazıp evinizin önünden akan bir şelale üretebilirsiniz. Ne kadar ileriye giderseniz maceralarınız bir o kadar da değişebiliyor. Mesela adanın dibine doğru çok fazla kazarsanız önce sertlesmiş kaya ve ardından elmas bile bulabilirsiniz.

WSVG G2A Dünya Şampiyonası Hearthstone Oyunu Türkiye Elemeleri Başlıyor

Merakla beklenen WSVG Dünya Şampiyonası Türkiye elemeleri başladı. Mücadelede yer alan tüm oyunculara başarılar dileriz. Turnuva birincisi Maldivler’de Türkiye’yi temsil edecek olması da bizleri ayrıca heyecanlandırıyor.

Turnuvadaki oyunlardan Hearthstone oyunun elemeleri başlıyor. Zaman varken bu turnuvada yerinizi alın.

 

BigKazan ve G2A.com tarafından düzenlenen Türkiye turnuvaları elemeleri Hearthstone mücadeleleriyle başlayor. 256 oyuncunun yer alacağı Hearthstone turnuvasının online elemeleri 04.09.2015 ile 06.09.2015 tarihleri arasında oynanacak.

 

Hearthstone oyunu

Ayrıca, önümüzde ki günlerde mücadeleleri başlayacak olan Starcraft 2 ve Fifa 15 turnuvalarının kayıtları devam etmektedir. Starcraft 2 ve Fifa 15 turnuvalarına katılmak isteyen oyuncuların tek yapması gereken www.wsvgdunyasampiyonasi.com sitesine girip Kayıt sayfasından formu doldurmak.

 

Hearthstone Turnuvasında Oynanacak Önemli Mücadeleler,

 1. Hwa.Stahpitblizz – dartagnan
  2. Ayata – Cruwres
  3. Zone.Berserkci – Jstgoog
  4. DP.Smas – docland
  5. TheFlyingRam – root
  6. MyLife4Aiur – wacker
  7. Cobra – Klorien
  8. Nightcall – ymehmetcan
  9. Posthum – edenesable
  10. Zone.Fujitora – scupdj
  11. Zone.Auryn – Thaxeon
  12. HWA.Ulquiomaru – Nimloth
  13. HWA.Walenax – Tembelkedi

 

Turnuvanın Türkiye ayağında dağıtılacak ödüller,

 • Hearthstone 1.’si – 12.000 TL
 • Starcraft 2 1.’si – 12.000 TL
 • Fifa 15 1.’si – 10.000 TL

Turnuva kayıtları 09.09.2015 Çarşamba gününe kadar www.wsvgdunyasampiyonasi.com sitesi üzerinden yapılabilir.

Detaylar için:  www.wsvgdunyasampiyonasi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Grand Theft Auto Film Oluyor İlk Fragman Yayınlandı

GTA Filminden ilk Fragman

Efsane video oyunu Rockstar Games’in yapımcısı olduğu Grand Theft Auto oyununun 5. serisi çıktıktan sonra, Filminin de çekileceği haberleri yapılmaya başlamıştı. Bu haberler ardından ilk fragman yayınlandı. Çıkacak filmin ismi Gamechangers . İşin ilginç tarafı Rockstar Games tarafından onay almayan filme dava açılması söz konusu, Film yapımcıları ise geniş bir kitleye hitap ederek büyük bir sansasyonel bir davranış içinde.

 

Oyunun fanatikleri tarafından beklenen ilgiyi sağlayacak mı göreceğiz.

 

GTA Filmi

 

BBC tarafından duyurusu yapıldıktan sonra merakla beklenen filmin ilk fragmanını izleyebilirsiniz. 15 Eylül tarihinde İngiltere’de sinemalarda yerini alacak olan Gamechangers oldukça ilgi çekmesi planlanıyor. GTA ‘ın kesinlikle yasaklanması gerektiğini savunan ve bu konuda birçok kampanyaya imza atmış olan Jack Thopmson’ın mücadele sürecinin anlatılacağı filmi merakla bekliyoruz.

 

Grand Theft Auto Filmi

 

Filmin oyuncu kadrosunda oldukça tanınmış isimler yer alıyor. Başrolü Harry Potter’dan tanıdığımız Daniel Radcliffe kapmış. Bill Paxton ve Lex King gibi ünlü isimlerde filmin kadrosunda.

Büyük Para Ödüllü Oyun Turnuvası Başlıyor

2015 WSVG Dünya Şampiyonası Başlıyor

Oyun meraklılarının beklediği turnuva başlıyor. Katılımcıların başvurularını yapabileceği zaman daralıyor. Türkiye ayağında en iyi oyuncuları bir araya getirip, bunların arasındaki en iyi oyuncuyu belirleyip, Türkiye’yi temsilen Maldivler deki yarışmaya katılacak olan şanslı ve başaralı oyuncularımızı şimdiden tebrik etmek lazım. Oyunculuğunuza güveniyorsanız, bu turnuvayı kaçırmayın derim.

Resmi olarak yayınlanan basın bülteni alttaki gibi, meraklıları siteyi inceleyip kayıt olabilir.

 

2015 WSVG Dünya Şampiyonası

 

 

Basın Bülteni

 

26.08.2015

 

Türkiye Video Oyun Pazarı, Turnuvaya WSVG ve G2A ile Doyacak

WSVG ve G2A.com tarafından düzenlenen WSVG Dünya Şampiyonası Maldivler 2015 Başlıyor!

WSVG ve G2A.COM tarafından düzenlenen ve büyük finalinin Maldivler’de yapılacağı Hearthstone, Starcraft 2 ve Fifa 15 oyunlarının dünya şampiyonasının Türkiye turnuva kayıtları başladı.

G2A.com’un Türkiye Resmi İş Ortağı olarak önemli bir anlaşmaya imza atan BigKazan ile ortaklaşa düzenlenmekte olan Türkiye turnuvasında, toplam 34.000$ nakit para ödülü dağıtılacak. Ayrıca, Türkiye turnuvalarını birincilikle tamamlayan oyuncular şampiyona finali için Maldivler’e seyahat edecek ve burada diğer ülkelerden gelen ülke birincileriyle dünya şampiyonluğu için mücadele edecekler.

 

Turnuvanın Türkiye ayağında dağıtılacak ödüller,

 • Hearthstone 1.’si – 12.000 TL
 • Starcraft 2 1.’si – 12.000 TL
 • Fifa 15 1.’si – 10.000 TL

Ayrıca turnuvaya başvuran herkese €2’luk G2A.com GiftCard hediye.

 

Turnuva kayıtları 26.08.201509.09.2015 tarihleri arasında

www.wsvgdunyasampiyonasi.com sitesi üzerinden yapılabilir.

Detaylar için:  www.wsvgdunyasampiyonasi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

BigKazan Hakkında;

2015 Mayıs ayında kurulan BigKazan, Türkiye Video oyun pazarına giriş yapmak isteyen ya da daha önce girmiş olan yabancı oyun firmalarına, kullanıcı kazanımı, etkileşim ve monitizasyon adımlarını içeren %100 pazarlama desteği vermektedir. G2A.com, WSVG, Wargaming, Crytek, Oasis Games, Aeria Games gibi dünyanın popüler oyun yapımcı ve yayıncılarıyla anlaşma sağlamış olan BigKazan, aynı zamanda Türkiye’de Turkcell, Digitürk, StarTV, Doğuş Yayın Grubu, Hürriyet.com.tr ve benzeri yerel markalarla iş ortaklıkları yaparak; yurtdışı firmalarına, oyuncularına ve üyelerine farklı faydalar sağlayacak “oyunlaştırma” kurgusuna dayalı BigKazan platformunu da sunuyor.

 

Sanalyer Güncel Oyun Haberleri

Oyun Severlere Müjde

Oyun severlere gerçekten nitelikli bir müjde veriyoruz. İnternet sitemizden takip edeceğiniz oyun haberleri sayesinde oyun camiasında yaşanan en ufak bir gelişmeyi bile kaçırmayacaksınız. Çıkan yeni oyunlar, güncellenen oyunlar, oyunların tanıtım videoları, oynanış videoları ve oyunlara dair haberler. Oyunlarla alakalı ihtiyacınız olan her şeyi Sanal Yer’den takip edebileceksiniz. Oyun severlerin nitelikli bir haber sitesine sahip olmaması Sanal Yer’i harekete geçirdi ve teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizde oyun severler için genişçe bir yer açtık. Bu sayede artık oyun severler oyunlar hakkında bilgi edinmek için yabancı siteleri takip etmek zorunda kalmayacak. Özellikle dil bilmeyen oyun severlerin yaşadıkları eziyetleri ortadan kaldırıyoruz.

 

güncel oyun haberleri

 

Güncel ve Yeterli Kaynak

Peki sitemize koyduğumuz oyun haberlerini nereden temin ediyoruz? Sitemizde yer alan diğer haberler gibi oyun haberleri için de güncel ve yeterli kaynağımız vardır. Yüzlerce kaynaktan beslenerek size en doğru haberleri iletecek olan sitemizde yer alacak olan oyun haberleri yüzde yüz doğru ve güvenilir haberler olacak. İlgili kategorimizi her zaman güncel tutacağız ve bu sayede siz değerli oyun severlerin oyun sektöründe yaşanan en ufak bir güncellemeyi bile kaçırmasına engel olacağız. Oyun keyfinizin bu ufak güncellemeler ile iki katına çıktığını biliyoruz. Sizlerin oyunlara verdiği değeri, haber toplamaya veren Sanal Yer’de, her zaman işinize yarayacak bilgiler olacak.

 

sanalyer oyun haberleri

 

 

Dünyada Yaşanan Bütün Gelişmeler

Oyun sektöründe yaşanan gelişmeleri dikkate alırken bütün dünyayı dikkate alıyoruz. Dünyanın oyun anlamında gelişmiş bütün ülkelerindeki en güvenilir kaynakları haber kaynağımız olarak kabul ediyor, bununla yetinmeksizin dünyaca ünlü oyun şirketlerini özel takibe alıyoruz. Sizlere en güncel oyun haberlerini ulaştırmak için gösterdiğimiz çabanın karşılığı olarak Türkiye’de yayın yapan haber siteleri arasında oyun sektörünü en iyi yansıtan haber sitesi olmayı başarıyoruz. Üstelik bu başarımızı yıllara borçlu değiliz. Tecrübeliyiz, fakat eski değiliz. En iyisi olma idealiyle yola çıkan Sanal Yer’i bir kez olsun ziyaret edip, sitedeki haberlere göz gezdirin. Sitedeki haberlerin içeriklerini inceleyince ne demek istediğimizi çok daha iyi bir şekilde anlayacaksınız.

 

Ercan Taner FIFA 2015 Maçı Anlattı!

Ülkemizin önde gelen futbol spikerlerinden Ercan Taner, FIFA 2015 adlı futbol oyununda maç anlattı.

 

Ercan Taner FIFA 2015 Maçı Anlattı

 

Dünyaya nazaran ülkemizde az yapılan FIFA 2015 turnuvalarına geçtiğimiz günlerde eklenen, internet üzerinden oynanan Mini-Dünya Kupası’nda ki maçı Ercan Taner gibi usta bir ağızdan dinledik.

Twitch adlı platformdan yapılan canlı yayında maçı spor dalında yaptığı sunumlarla ve yorumlarla tanıdığımız usta isim Ercan Taner sundu.  Ercan Taner’in sunduğu karşılaşmada gayet akıcı ve güzel bir performans sergilediğini gördük.

GTA 5 %100 Türkçe Yama!

Rockstar Games’in ünlü GTA serisinin son üyesi olan GTA 5’in PC sürümü için %100 Türkçe Yama yayınlandı.

 

GTA 5 Türkçe yama

 

Rockstar Games tarafından çıkarılan GTA 5 oyunculara sunmuş olduğu gelişmiş grafikleri ve mod özgürlüğü ile keyifli bir oyun deneyimi yaşattı. Çıktıktan birkaç ay sonra Tük oyuncular için GTATurk ekibi tarafından ana görevleri ve birkaç yan görevi kapsayan Türkçe yama yayınlanmıştı.

GTA 5’e %100 Türkçe Yama!

GTA 5 için Türkçe yama çalışmasına başladığını duyuran Techno Game, büyük bir titizlikle yürüttüğü projesini tamamladı. Projenin testlerini tamamlayan Techno Game, kullanıcıları sevindirerek yamayı yayınladı. Techno Game, GTA 5’in Heist görevleri dahil olmak üzere oyundaki tüm görevleri, Online modlarıDLC’leri, yan görevleri ve oyunun içerisindeki her şeyi %100 Türkçe olarak sunuyor.

Techno Game ekip yapımı, %100 Türkçe oyun deneyimi yaşayacağınız GTA 5 Türkçe Yama’yı aşağıdaki butondan indirebilirsiniz.

Dosyayı İndir

 

Kaynak : technogame.net/gta-v-turkce-yama

Mafia III Mü Geliyor?

Mafia 3 Ne Zaman Çıkıyor ?

Take Two şirketinin sevilen oyunu Mafia serisinin devam oyunu olacak olan Mafia 3 için hazırlıklara başladı. Şirketin oyun için bazı domain adreslerini satın aldığı ortaya çıktı.

 

Mafia III Mü Geliyor

 

İlk Mafia oyunu The City of Lost Heaven ismi ile 2002 yılında yayınlanmıştı. Illusion Softworks yapımı Mafia: The City of Lost Heaven satışa sunulduğunda büyük bir satış başarısına sahip olmuştu.

 

Oyun bir taksi şoförünün bir gecede değişen hayatını konu alıyordu. Mafia çok beğeline bir oyun olmasına rağmen oyuncular ikinci oyun için 8 sene beklemek zorunda kalmışlardı.

 

2010 yılında serinin 2. oyunu olarak satışa çıkan Mafia II, beklentileri yeteri kadar karşılayamamıştı. İlk oyundan dolayı beklentileri yüksek olan oyuncuları Mafi II pekte memnun edememişti.

 

Yapımcı şirket tam 5 sene sonra Mafia III oyunu için hazırlıklara başladı. Take Two’nun Mafia3TheGame.com, MafiaIIITheGame.com, MafiaThree.com ve MafiaThreeThe Game.com isimli domainleri satın aldığı ortaya çıktı.

 

Mafia 3’ün E3 2015 sırasında tanıtılmasını bekliyordu. Fakat görünen o ki TakeTwo, Mafia 3’ü E3 sonrasına saklamak istemiş. belki de yaklaşan Gamescom’da resmi bir Mafia 3 duyurusu görebiliriz.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak ?

Rockstar’ın rekorlar kıran oyunu GTA 5’ten sonra GTA 6’nın da satışa çıkacağı oyun yapımcısı Leslie Benzies tarafından doğrulandı.

 

45 Yıllık Fikir Birikimi

Develop ile söyleşi yapan Rockstar Games yapımcısı Leslie Benzies, Grand Theft Auto serisinde yapmak istediğimiz neredeyse 45 yıllık bir fikir birikimimiz var. Henüz GTA 6’nın nasıl bir şey olacağını bilmiyoruz, fakat bazı fikirlerimiz tabii ki var. Her şey bir fikir ile başlıyor. Oyunun nerede geçeceği ilk belirlenmesi gereken şey.

GTA 6

Gta 6 Oyunun Haritası ve Görevleri

Oyunun geçeceği yer görevlerin nasıl olacağını belirliyor. New York’da yapılabilecek şeyler Miami yapılamayabilir. Miami’de yapılacak şeyler de Los Angeles’da yapılamayabilir. Bu yüzden oyunun haritası ile görevleri birbirine bağlıdır.” dedi.

SilkRoad Online Hataları ve Çözümleri

SRO Oyun Hataları Çözümleri ve Önerileri

 Silkroad Online fantastik oyunlar arasında oldukça popüler oyun olmaya devam ediyor. Kullanıcı sayısı da günden güne artan oyunun da yer yer sorunları ortaya çıkıyor. Sro oyun hataları nelerdir ? ve bu hataların çözümleri nelerdir ? Oyunu sevenlere hazırlanan bu yardım sayfasında umarım aradığınız sorunun cevabını bulursunuz.

 

SilkRoad Online Hataları ve Çözümleri

 • İstenilen bilgisayar donanıma sahip olunmalıdır.

sro min gereksinimler

 

 

 • Windows güncel olmalıdır : Başlat ->Windows Update simgesine tıklayın. Kalanını windows sizin için otomatik olarak halledecektir. Tabiki windows orjinal olduğunu varsayıyorum. Eğer değilse bunu yapmayın, elinizdeki windows dan da olmayın.

güncel windows 7

 

 • Sro Runtime Erro Hatası  : Donanım sürücüleri güncel olmalıdır. Sürücüleri Güncellerseniz alttaki sorunu almazsınız.

sro runtime error hatası

 

 

 •  START GELMİYOR: Oyun simgesine tıkladınız, splash screen geldi, ama start yok. Splash screen deki http://www.silkroadonline.net simgesine tıklayın. Explorer açılacak ve muhtemelen SRO nun sitesi de açılmayacak. Explorer e site açılana kadar yenile (refresh) yapın. Site gelince splash screen i kapatın ve tekrar oyunun simgesine tıklayın. Start gelecektir. Bunu yaptınız ve gene gelmediyse modeminizi bir açıp kapayıp bu işlemi tekrarlayın.
 • Bu yazdıklarım eğer sisteminizde bir donanım hatası veya internet bağlantınızda bir sorun (kesilme, modemsel sorunlar, firewall veya antivirus sorunu) yoksa oyunu sorunsuz oynamanızı sağlayacaktır. Hala problemleriniz varsa bu konu altına yazın cevaplamaya çalışalım.
 • Launcheri açıyorsunuz ama update mi edemiyorsunuz ? Start yazısı mı gelmiyor ?
  Çözüm basit. http://www.silkroadonline.net sitesine bağlanıyoruz. 1-2 kere giremeyebilir. Site görüntülendikten sonra rahatça update edebilir start yazısını görebilir ve oyuna girebiliriz.
 • C:WINDOWSsystem32driversetc” konumunda bulunan”Hosts” Dosyasını “Notepad” ile Acınız.
 • Eski localhost ve gwgt1.joymax.com yi silin ve asagidakileri yazin:
  127.0.0.1 localhost
  121.128.133.26 gwgt1.joymax.com
 • Ekledikten sonra dosyayı kaydedin. Ancak uzantısını değiştirmediğine emin olun. Çünkü bir uzantısı yok ve sistem sadece dosya olarak tanımlayacaktır.
 • Bilgisayarı yeniden başatın ve oyunu açmayı tekrar deneyin.
 • Bu hatanın bir değişi aynı Şekilde gelir neredeyse. Bunu Yapıp da düzelmese bilgisayarınızın ekran kartının driverlarını yükleyerek ve ekran kartını update ederek çözebilirsiniz.Birde Parite.B adlı virüs bilgisayarınıza bulaşmışsa bu hata çıkıyor iyi bir antivirüs ile bu virüsü yok edip bilgisayarınıza restart atıp oyuna girebilirsiniz.

silkroad oyun kapalı hatası

 

 

 • Bu hatayı aldığınızda yapacak hiçbirşeyiniz yok oyun kapalıdır bu sebepten dolayı bu hata mesajını alıyosunuz. Genelde Oyun Kapalıyken bot gibi yardımcı Programlardan Girdiğimizde görürüz.

sro server kapalı hatası

 

 • Silkroad oyununun içerisindeki Media.pk2 dosyalarının hasar görmesinden yada kullandığınız herhangi bir programın bu dosyaları silmesinden kaynaklanabilir. silkroadın yeniden kurulması hatayı ortadan kaldıracaktır.

 

 • Bu hata oyuna bağlantı kurulamadı hatasıdır.Bağlantınız kopmuş olabilir veya oyun kapalı olabilir

 

 • Bu hata internet bağlantınızın yavaşlamasından yada kopmasından kaynaklı bir hatadır.Genellikle internet cafelerde yada internet bağlantısının paylaşıldığı PC lerde görülür ama evde tek kullandığınızdada oluyorsa modem ve modem tesisatını gözden geçirmelisiniz.

 

 • Oyun alarm veriyor bağlantı koptu diyor ve zaten 2 – 3 saniye sonrada DC oluyorsunuz.

 

 • C9. Error. Bu hata client servera bağlanamadığı zaman ortaya çıkar.Genellikle firewall programınızın silkroad.exe’nin internete ulaşmasına izin vermediğinde yada engellediğinde meydana gelen bir hatadır.Lütfen firewall ayarlarınızı kontrol edin.Eğer firewall programınız yoksa internet sağlayıcınızın kullandığı bir firewall olabilir.Eğer firewall’ı olan bir modeminiz varsa bunun silkroad.exe’ye onay vericek şekilde ayarlayın.
  • Firewall ayarlarını kontrol edin
  • Sro_client.exe,silkroad.exe,Gameguard.des,hepsini n internete ulaşma hakkının tanınmış olması zorunludur.Bağlantınız o an yavaş ise download varsa yada bağlantıyı yavaşlatan birşey yine C9 hatası alabilirsiniz.