DiRT Rally İncelemesi

Yarış severler aslında ikiye ayrılır biri asvalt pistleri tercih ederken diğerleri Rally yollarını tercih eder. Ben de aslında rally sevenler arasındayım. Şimdi sizler için DiRT Rally oyununu test ettim. Zaten yapımcısı adından son beş yıldır söz ettirmesi oyunun zaten iyi olacağı mesajlarını veriyordu. Ama yarış oyunlarında atmosferi ve o havayı yakalamak bir o kadar zor diyebiliriz. Fakat DiRT Rally bu eksiği bizlere yaşatmıyor ve etkili bir oyun oynamamıza olanak sağlıyor.

Her yarış oyununda olmazsa olmazlardan bize bir senaryonun anlatılması ve bizi o senaryonun içine sokmak bir o kadarda bize o anı yaşatmak. DiRT Rally’de bunu eksik olarak görmüyor ve oyun içi senaryoyu bizlere yaşatmayı başarıyor.

DiRT Rally İncelemesi.

 

Oyun Steam üzerinden erken satışa çıkarıldı ama oyun daha beta aşamasındayken bile hiç küçümsenecek bir alan kaplamayarak 15Gb gibi bir boyutla karşımıza çıkıyor. Aslında bunu oyunun ne kadar gelişmişlik açısından da bakmak asla yanlış olmayacaktır.

Oyundaki müziklere gelecek olursak asla abartıya kaçmayan DiRT Rally yapımcıları bize sakin ama etkili müzik dinletmeyi başarıyor diyebiliriz. Oyun içi efektlere gelecek olursak kendinizi bir rally müsabakasında hissetmeniz için yapılmış. Bu size daha etkili bir oyun sunmayı hedefliyor ve hedefine de fazlasıyla ulaşıyor diyebiliriz. Normalde pek iyi olmayan araaç içi kamerası DiRT Rally’de önem verilerek yapılmış ve size çakıllı yollarda giderken bile aracın içindesiniz gibi his oyandırmanızı sağlıyor.

DiRT Rally İnceleme

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • 4 Gb Ram
  • Windows 7  veya Windows 8
  • Intel core 2 duo işlemci
  • AMD HD5450, Nvıdia GT430 Ekran kartı
  • DirectX Versiyon 11