Destiny İncelemesi

Halo’nun yapımcısı olan Destiny uzun zamandır beklenen oyununu satışa sundu. Bizde sizler için inceledik. Oyun dünyasında adından sıkça söz ettiren ve büyük heyecan uyandıran Destiny multimedya özelliklerine sahip olacak fakat tek kişilik şekilde oynamak isteyen kullanıcılarıda unutmayan firma tek kişilik de seçenek sunmuş. Açık dünya üzerinden hazırlanıyor olması zaten başlı başına bir artı diyebileceğimiz bir durum bunun yanında düşman ganimetlerini toplama diğer oyuncularla etkileşimde bulunmak gibi özellikleride barındırıyor.

Beş yüz milyon dolar gibi oldukça fazla bir bütçe harcanan oyunda ilk gelen bilgilere göre satışın ilk haftasında çoktan kara geçilmeye bile başlanmış durumda.

 

Destiny İncelemesi

 

PC’ye çıkarılmayacağı duyurulan oyun yapımcıları tarafından efsane oyun diyede adlandırılıyor. Gerek silahların efektleri gerekse oyunda kullanılan materyellerin efektleri oldukça kaliteli diyebiliriz. Oyunun konusuna gelecek olursak kıyametten sonra hayatta kalan insanların mücadelesi ve savaşması üzerine kurulu oyun meraklılarını adeta oyuna çekmeyide başarıyor diyebiliriz. Farklı gezegenlerdeki düşman ve onların atmosferi üzerine kurulan oyunun senaryosu bize gayet yaratıcı geldi. Efekt açısından da iyi olduğu için oynanabilecek oyunlar listenizde üst sıralara çıkmayı başaracağından eminim.

Oyun bir nevi de Call of Duty’nin onlinesi gibi düşünebiliriz. Bir görevimiz var ve o görevi başarmak için bir grup şeklinde ilerlememiz ve görevi layıkı ile başarmamız üzerine kurulu. Oyuna başlarken karakter olarakta üç farklı seçeneğimiz mevcut. Oyuncuların özelliklerini inceleyerek kendisine uygun olanı seçebilirler.

God of War 3 Remastered İnceleme

Playstation 3 için beş yıl önce piyasaya sürülen God of War 3 Remastered şimdi piyasaya PlayStation 4 için tekrar girdi.

Farkı ne diye sorarsanız grafik açısından ve birkaç görsel efekt açısından iyileştirmeler yapıldı diyebiliriz. Peki bu iyileştirmeler ne seviyede diye soracak olursanız arada iyice fark var diyebiliriz. Bana kalsa oyunun bu kadar aradan sonra PS4’e çıkarılması ilginç. Çünkü zaman geçtikçe eski oyunlardan çok eski oyunların yeni sürümleri olan üst serilere çıkmak istiyor oyuncular.

Oyunun içeriğine gelecek olursak tam anlamıyla ağzım açık efektleri ve aksiyon dolu maceraları izleyebileceğimiz türden bir oyun. Sizin için ayrı bir yere sahip olan God of War 3 Remastered oyunu bizim içinde aynı öneme sahip dersek yalan olmaz. Ama eksik kalan yanları da yok değil.

 

God of War 3 Remastered incelemesi

 

Her ne kadar oyun bizim için de köklü bir oyun olsa şuan ki oyunlarla karşılaştırdığımızda eksiklerini daha iyi anlayabiliyoruz. En ufak bir örnek vermek gerekirse şuan da piyasada olan GTA 5 in efektlerinin yanında çok daha pasif kalan God of War 3 Remastered daha fazla çalışması ve yeniliğe ayak uydurması lazım.

Son olarak özetlemek gerekirse önceki PS3 sürümünden bu yana pek yenilik getirmeyen God of War 3 Remastered grafikleriylede iyileştirme yapmış olmasına rağmen günümüz oyunlarına eş değer bir oyun çıkarmayı başaramamış.

Uncharted 4 A Thief’s End İncelemesi

Çoğu kişinin Türkçe konuşmalarından tanıdığı ve sevdiği oyunun şimdi dördüncü serisiyle karşınızdayız. Günden güne daha fazla kendini geliştiren Uncharted 4 bu sayede de çok fazla oynayıcı kitlesine ulaşmayı başardı. İlk olarak  PlayStation kullanıcılarının merakla beklediği Uncharted 4 A Thief’s End bu serisinde de aksiyonu elden bırakmıyor.

Daha önceki serileri oynayanların bileceği üzere oyunda hep bir hazinenin peşine düşüyoruz. Bu seride de aynı şekilde hazinenin peşinden gitmeye çalışıyoruz. Ama söylediğim gibi sadece gitmeye çalışıyoruz çünkü bu sefer her zamankinden daha da zor olacak şekilde oyun tasarlanmış ve oyun karakterinin abisi olan Sam‘in hayatı söz konu.

Uncharted 4 A Thief's End inceleme.

 

Oyuna ilk giriş anında yaşadığımız aksiyon sizi oyuna daha ilk dakikalardan fazlasıyla bağlayacaktır. Oyunun ana karakteri olan Nathan ve Samin çocukluk hallerine ve yetimhanede ki hallerine merhaba diyoruz. Daha sonra öldüğünü zannettiğimiz Sam on beş yıl aradan sonra tekrar karşımıza çıkıyor ve her zaman ki gibi hazine arayışları tam gaz devam etmeye başlıyor.

Uncharted 4 A Thief's End incelemesi

 

Oyunun içerikleriyle devam edecek olursak oyunda kullanılan Nathan’ın engelleri aşması için bir ipe sahip olması bu iple bize gerek uçurumun kenarında gerekse çatıların üstlerinde son sürat aksiyon yaşatıyor. Daha önce hiçbir oyunda görmediğimiz bu ayrıntı Uncharted oyununu bizim için vazgeçilmez bir hal almasını da sağlıyor. Sözün sonuna gelecek olursak Uncharted 4 A Thief’s End oyunu gerek aksiyon ile gerekse türkçe seslendirme ile sizin oynamanız gereken oyunlar arasına girmeye hak kazanıyor.  diyebiliriz.