Destiny İncelemesi

Halo’nun yapımcısı olan Destiny uzun zamandır beklenen oyununu satışa sundu. Bizde sizler için inceledik. Oyun dünyasında adından sıkça söz ettiren ve büyük heyecan uyandıran Destiny multimedya özelliklerine sahip olacak fakat tek kişilik şekilde oynamak isteyen kullanıcılarıda unutmayan firma tek kişilik de seçenek sunmuş. Açık dünya üzerinden hazırlanıyor olması zaten başlı başına bir artı diyebileceğimiz bir durum bunun yanında düşman ganimetlerini toplama diğer oyuncularla etkileşimde bulunmak gibi özellikleride barındırıyor.

Beş yüz milyon dolar gibi oldukça fazla bir bütçe harcanan oyunda ilk gelen bilgilere göre satışın ilk haftasında çoktan kara geçilmeye bile başlanmış durumda.

 

Destiny İncelemesi

 

PC’ye çıkarılmayacağı duyurulan oyun yapımcıları tarafından efsane oyun diyede adlandırılıyor. Gerek silahların efektleri gerekse oyunda kullanılan materyellerin efektleri oldukça kaliteli diyebiliriz. Oyunun konusuna gelecek olursak kıyametten sonra hayatta kalan insanların mücadelesi ve savaşması üzerine kurulu oyun meraklılarını adeta oyuna çekmeyide başarıyor diyebiliriz. Farklı gezegenlerdeki düşman ve onların atmosferi üzerine kurulan oyunun senaryosu bize gayet yaratıcı geldi. Efekt açısından da iyi olduğu için oynanabilecek oyunlar listenizde üst sıralara çıkmayı başaracağından eminim.

Oyun bir nevi de Call of Duty’nin onlinesi gibi düşünebiliriz. Bir görevimiz var ve o görevi başarmak için bir grup şeklinde ilerlememiz ve görevi layıkı ile başarmamız üzerine kurulu. Oyuna başlarken karakter olarakta üç farklı seçeneğimiz mevcut. Oyuncuların özelliklerini inceleyerek kendisine uygun olanı seçebilirler.