God of War 3 Remastered İnceleme

Playstation 3 için beş yıl önce piyasaya sürülen God of War 3 Remastered şimdi piyasaya PlayStation 4 için tekrar girdi.

Farkı ne diye sorarsanız grafik açısından ve birkaç görsel efekt açısından iyileştirmeler yapıldı diyebiliriz. Peki bu iyileştirmeler ne seviyede diye soracak olursanız arada iyice fark var diyebiliriz. Bana kalsa oyunun bu kadar aradan sonra PS4’e çıkarılması ilginç. Çünkü zaman geçtikçe eski oyunlardan çok eski oyunların yeni sürümleri olan üst serilere çıkmak istiyor oyuncular.

Oyunun içeriğine gelecek olursak tam anlamıyla ağzım açık efektleri ve aksiyon dolu maceraları izleyebileceğimiz türden bir oyun. Sizin için ayrı bir yere sahip olan God of War 3 Remastered oyunu bizim içinde aynı öneme sahip dersek yalan olmaz. Ama eksik kalan yanları da yok değil.

 

God of War 3 Remastered incelemesi

 

Her ne kadar oyun bizim için de köklü bir oyun olsa şuan ki oyunlarla karşılaştırdığımızda eksiklerini daha iyi anlayabiliyoruz. En ufak bir örnek vermek gerekirse şuan da piyasada olan GTA 5 in efektlerinin yanında çok daha pasif kalan God of War 3 Remastered daha fazla çalışması ve yeniliğe ayak uydurması lazım.

Son olarak özetlemek gerekirse önceki PS3 sürümünden bu yana pek yenilik getirmeyen God of War 3 Remastered grafikleriylede iyileştirme yapmış olmasına rağmen günümüz oyunlarına eş değer bir oyun çıkarmayı başaramamış.