Sony Xperia Tablet Z İncelemesi

Günümüzde yanımızdan ayıramadığımız telefon ve tabletlerde aranan en büyük özelliklerden biride artık suya dayanıklı olma özelliği. Çünkü tatilde tabletimize su değmesin diye az uğraşmıyoruz veya yağmur yağarken tableti daha iyi nasıl üstünü örterim diye düşünür olduk. Sony Xperia Tablet Z sizi bu dertten kurtarıyor. Suya dayanıklı tablet olma özelliğini taşıyan Sony Xperia Tablet Z ile havuza bile artık girebilirsiniz

Yanlızca 6.9 mm kalınlığa sahip olması 266 x 172 x 6.9 mm.’lik ebatlara sahip olması ve 495 g ağırlıkta olması onu 10.1 inç lik tabletler arasında göze çarpan özellikleri arasına koyuyor.

Ön taraf camdan ibaret arka ise plastikten ve bu sizin onu daha rahat kavraya bilmenizi sağlıyor aslında bi nevi Xperia z nin büyütülmüş hali diyebiliriz. Büyük olmasına rağmen en az onun kadar da sağlam.

Sony logosunun yeni yerini görebilirsiniz ve onunla birlikte ışık sensörü de aynı yere konumlandırılmış. Önde 2.2 megapiksellik bir kamerası bulunuyor ve kapağın her kısmı su almasın diye titizlikle kapatıldığını elinize aldığıınız an hissedebileceğinizden eminim.

Sony Xperia Tablet Z de iki adet üste ve iki adet altta olmak üzere toplam dört tane hoparlör bulunmakta. Bu dört hoparlör sizi müzik zevkinizden mahrum bırakmayacağına eminim

Güncellemelerle birlikte Android 4.2.2 sürümünü kullanabilirsiniz. Ve cihazda kızıl ötesi sensör bulunduğu için birçok TV, Blu-ray oynatıcı vb cihazları uzaktan rahatlılkla kullanabilirsiz. Bu sensör sayesinde tabletiniz bi nevi kumada görevinide görebiliyor.

Sony Xperia Tablet Z 1.5 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 yongaset ve 2 gb ram içeriyor bu size oyunlarda baya rahatlatacaktır. 16 gb hafızası bulanması size az gelebilir fakat 64 gb ye kadar micro sd kart destekleye biliyor. Bu sayede tablete takacağınız 16 veya 32 gb micro sd kart sizi hafıza derdinde kurtaracaktır.

Antutu meraklıları için Antutu puanı 20.000 in üzerinde diyebilirim. Aspalt 7, Mortal compat gibi oyunları oynadım aşırı iyi diyemem ama normal denecek seviye oyunları oynayabildim.

Sony Xperia Tablet’in 6000 mAh pili katologlarda 1270 saate kadar bekleme ve 110 saate kadar müzik dinlenebilir imkanı sunduğunu söylüyordu fakat bunlar gerçekten biraz uzak dersem yalan olmaz. Çünkü arkada çalışan programlar, ekranın ışık süreleri ve en önemlisi wifi ve 3g işlevleri açık olduğu sürece şarzınız size fazla dayanmayabilir.

Etiketlenmiş , , , .Yer işareti koy permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir