WordPress Sitenizi Wp Super Cache ile Hızlandırma

WordPress Sitenizi Wp Super Cache ile Hızlandırma

Wp sitenizi hızlandırmak istiyorsanız, bu konuda oldukça başarılı olan Wp Super Cache ‘i kullanmanızı tavsiye ederim. Sonuçları tatminkar olan bu eklenti sayesinde sitenizin boyutunu %40 civarında sıkıştırarak daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Wp Super Cache kurulmadan öncesi açılış hızı.

 

wordpress hızlandırma

 

Wp Super Cache kurulduktan ve ayarları yapıldıktan sonra açılış hızı.

 

 

wordpress hızlandırıcı

 

 

 

Wp Super Cache kurulum öncesi performans raporu.

 

 

wp hızlandırma

 

Wp Super Cache kurulum sonrası performans raporu.

 

 

wp hızlandırmak

 

Şimdi gelelim bu eklentiyi nasıl kuruyoruz, nereden indiriyoruz. Öncelikle buradan eklentiyi indirin. Ftp yoluyla plugins klasörünüze atın.

 

wp super cache ayarları

 

Eklenti çalıştırıldığında sol tarafta WP Fastest Cache barı geliyor, oradan eklentiyle ilgili ayarları yapmamız gerekiyor. Dili Türkçe yaparsanız ayarlar kısmında gördüklerinizi tamamen işaretleyin, eğer harici sıkıştırma eklentisi kullanıyorsanız onu kapatabilir, tek bir eklentiyse her türlü sıkıştırma işlemini yapabilirsiniz. Hem sitenizi fazla yormamız olursunuz, eklenti yoğunluğuyla.

 

wp super cache kullanımı

 

İkinci yer Önbellek Temizle alanı cache te tuttuğu dosyaları silmek için, eğer temada düzenleme vs yaptıysanız buradan bu temizliği yaptığınızda görünür hale geçecektir.

 

 

wp super cache ne işe yarar

Son ayar Zaman aşımı , bu cache in hangi sıklıkla temizleme yapmasını istediğiniz seçenek. Ben 6 saatte bir yenilemesini istedim. Dilerseniz günde 1 yada haftada 1 de seçebilirsiniz.

 

 

htaccess dosyanıza eklenmediyse alttaki kodu ekleyin.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hayro.la dedi ki:

    Google’ın hızlı siteleri ödüllendireceğini açıkladığından beri bu tür yazılar çok daha değer kazandı. Yazınız çok açıklayıcı olmuş. Emeğinize sağlık. Bu yönergeleri sitelerine uygulayacak arkadaşlar sitelerinin hızlanacağından emin olabilirler.

BİR YORUM YAZ