Xbox One İnceleme

Xbox One İnceleme

Xbox One İnceleme

Hızlı ve güçlü arayüzü sayesinde oyun severlerin ilk tercihlerinden biri olan Xbox One PS4’ten daha kaliteli ve güçlü oyunlar açmasıyla da tercih edilebilir.

İlk olarak grafik gücünden bahsedecek olursak Xbox serisinin en görkemli oyun canavarı Xbox One dersek yalan olmaz. Çünkü zombi oyunlarında zombileri öldürürken gördüğümüz efektlerle yarış oyunlarında sürücü hakimiyeti ile birlikte gelen gerçeklik hissi bizi bizden aldı desek yanılmayız.

Arayüz konusuna gelecek olursak Xbox One tamamen kişiselleştirilebilir bir yüze sahip ve videolarınızı paylaşmada PS4’ten çok daha özgürsünüz. Arayüz kişiselleştirilebilir olmasına karşın bir o kadar hızlı da. Sistem belleğinin açılması ise 13 saniyeden daha az bir süre alarak sizi bekleme derdinden fazlasıyla kurtarmış. Eğer beklemeyi sevmiyorsanız ve kişiselleştirme sizin için daha avantajlı ise Xbox One tam size göre diyebiliriz.

 

Xbox One İnceleme

 

Ekran bölme konusuna gelecek olursak bizim beklentilerimizi pek karşılamadı. Ekran ikiye bölündüğü için iki ayrı işlemi ve sensörü çalıştırmakta zorlanan Xbox One bizden ekran bölme konusunda geçer not alamadı.

Kinect’in ses algılaması hakkında konuşacak olursak o da bizi üzen bir diğer etmen. Sesi algılamakta zorlandığını diyebiliriz. Bazen xbox one komutunu bile algılamakta zorlanan konsol acaba sorun bizdemi de düşündürmeden edemedi.

Her ne kadar ses ve sensör konusunda geçer not alamasa da güncelleştirmelerle birlikte bunu geride bırakacağından emin olabilirsiniz. İyi bir oyun konsolu diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top