Yağmurlu Havada Akıllı Telefonu Nasıl Korurum ?

Yağmurlu Havada Akıllı Telefonu Nasıl Korurum ?

Türkiye genelinde birkaç gündür etkili olan lodos ve yağmurlu hava, akıllı telefon kullanıcılarını zor duruma düşürebilir. Akıllı telefon ve teknolojik cihazların bir numaralı düşmanı sıvı temas oluyor. Garanti kapsamına alınmayan sıvı temaslar yağmurlu havalarda kullanıcıların başını ağrıtabilir.

 

Yağmurlu Havada Akıllı Telefona Dikkat

Akıllı telefonların sıvı temas halinde arıza çıkarması, garanti kapsamına dahil edilmiyor. Bu yüzden kullanıcıların akıllı telefonlarına yağmurlu havalarda biraz daha dikkat etmesi gerekiyor.

 

Mecbur Kalmadıkça Arama Yapmayın

Lodos ve yağmurun etkili olduğu havalarda, mecbur kalmadıkça arama yapmayın. Birçok telefonun üst kısmında yer alan kulaklık girişinden veya ahize yerinden telefona giren yağmur suları cihazınızda arızaya neden olabilir.

 

Mesajlaşırken Dikkat Edin

Akıllı telefon kullanıcılarının yağmurlu havalarda dikkat etmesi gerekenler arasında yalnızca telefonla konuşmamak yeterli olmuyor. Yağmurlu havalarda akıllı telefonlarla mesajlaşırken, bir elinizle cihazınızın ıslanmasını engelleyin.

 

yağmurlu havalarda akıllı telefon koruması

 

Yağmurdan Korunun

Yağmurlu havalarda telefonla konuşmak veya mesajlaşmak zorunda kaldığınız durumlarda yağmurun gelmediği bir yere girip konuşmanızı yapmak veya mesajlarınızı göndermek cihazınız için iyi olacaktır.

 

Pantolon Cebi Akıllı Telefon için Tehlikeli

Bazı durumlarda akıllı telefonları cebinizden çıkarmasanız bile cihazının zarar görebilir. Özellikle erkek kullanıcıların yaşadığı bu problemler, akıllı telefonun pantolon cebine konulmasından kaynaklanıyor. Pantolonun yağmurdan ıslanması, cebinizdeki akıllı telefonunuzun da ıslanarak zarar görmesine neden olabilir.

 

Akıllı Telefonu İç Ceplere Koyun

Cihazınızın yağmurdan etkilenmemesi için daha güvenli olan iç ceplerinize koymanız, telefonun güvenliği için daha iyi olacaktır.

 

Garanti Kapsam Dışı Bırakıyor

Son zamanlarda çıkan sıvı temas özelliği bulunan telefonlar yağmurlu havalarda bu önlemleri gerektirmiyor ancak piyasada bu özelliğe sahip olmayan birçok telefon var. Bu yüzden garanti kapsamına girmeyen, sıvı temasa karşı dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde sıvı temastan bozulan bir telefon çöp haline geliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. folklorcu dedi ki:

    sony experia Z serisi telefonu olanlar için sıkıntı değil suyun içinde bile konuşabilirsin:)))))

BİR YORUM YAZ