Yeni Nesil Cep Telefonları 3D Kameralı

3d kameralı telefon

Yeni Nesil Cep Telefonları 3D Kameralı

Project Tango sensörleri sayesinde 3D haritalama ve hareket izleme imkanı sağlayan Google’ın karşı tarafında Intel RealSense kamera teknolojisi nesneleri spesifik üç boyutlu taramasını yapabiliyor.

Intel Developer Forum 2015 hala devam etmekte olan etkinlikte Google ve Intel ‘in teknolojilerinin birleşiminden ortaya çıkan RealSense Project Tango telefonunun prototipi tanıtıldı.

 

3d kameralı telefon

 

İlk izlenimler RealSense ve Tango ortaklaşa yapılan çalışmanın oldukça başarılı bir akıllı telefon ürettiğini gösteriyor. Ekranı 6″ QHD olan cihaz 8.2 mm kalınlığa sahip ve 165 gram ağırlığında. İşletim sistemi olarak Android 5.0.1 Lollipop’u kullanan telefonun işlemcisi Intel Atom X5 ile çalışıyor.

 

RealSense Project Tango akıllı telefonda 8 Megapiksel sensör ve balık gözü lens ile Intel’in RealSense R200 kamerasını barındırıyor. Bir çift RGB kamerasına sahip telefon aynı zamanda “stereoskopik eşleştirme” için IR kameraları ve taranan nesnelere doku vermek için bir lazer yayıcı kullanıyor.

 

3d kameralı telefon

 

RealSense ürün müdürü Michael Liu, kamerada bulunan derinlik sensörünün Project Tango’nun hareket takibi ile oldukça başarılı çalıştığını söylemiştir. Ürün fiyatı henüz belli değil. Geliştirilme aşaması biraz daha zaman alacak bu akıllı telefonun tüketicilerle buluşması biraz daha zaman alacak gibi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top