Apple iPad Air 2 İncelemesi

iPad Air 2 zaten çok iyi tabletlerin adeta atası denebilecek düzeyde. Gayet iyi piksellere sahip ekranı, geliştirilmiş işletim sistemiyle uzun süre zirvede kalmaya devam edecektir. Kimler almalı konusuna gelecek olursak iyi bir tablet isteyen herkesin alabileceği bir tablet. Şimdi de tabletin inceleme kısmına gelelim

Bir önceki modelinden daha ince ve daha kibar olması gözümüzden kaçmadı açıkcası. Bunun yanıında performansıylada sizi şaşırtabilir. iOS 8.1 işletim sistemini kullanıyor ve Apple A8X işlemcisi ile sizi menü geçişlerinde yada oyunlarda zirveye çıkaracaktır. Bunlara ek 1.5 GHz işlemci hızıda Apple farkıyla hızına hız katacaktır.

Ekranına gelecek olursak 9.7 inç lik bir ekran kullanıyor ve ekran çözünürlüğü 1536 × 2048 px sahip olması sizin pikselleri ayırt etmenize olanak bile sağlamıyor.

2 gb ram miktarına sahip olması güzel fakat 16 gb hafızaya sahip ve micro sd kart seçeneği yok. Bu şu anlama geliyor çok fazla film yada kitap okurum diyorsanız fazlasıyla yer sıkıntısı çekebilirsiniz.

Birazda kamerasından bahsedecek olursak önde ve arkada olmak üzere iki adet kamerası bulunuyor. Ön kamerası normal yani tabletler arasında normal denecek düzeyde 1.2 MP’lik kamera kullanıyor. Fakat arka kamerası gayet yerinde olup ön kameranın açığını kapatıyor. 8.0 MP arka kameraya sahip olan Apple iPad Air 2 sizin güzel anlarını net bir şekilde ölümsüzleştirmenizi sağlıyor.

Wifi, 3g ve hatta 4g (LTE) özelliği de bulunuyor. Fakat NFC özelliği yok. Fil ömrü 10 saat olan Apple iPad 2 169 × 240 × 6.1 mm boyutlarına sahip ve sadece 437 gr ağırlığında bulunuyor.

Bu size biraz pahalı gelirse bunun en yakın alternatifi olarak tabikide Apple iPad Air’i öneririm

Etiketlenmiş , , , .Yer işareti koy permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir