AMD Radeon RX 470 incelemesi

AMD Radeon RX 470 incelemesi

AMD Radeon RX 470 incelemesi

AMD’nin yeni üyelerinden biri olan RX 470 bugün sizler için inceledik. AMD ekran kartlarının diğer modellere göre fiyat performans açısından daha ucuz olduğunu zaten biliyoruz bu modelinde de geleneği bozmayarak 149 Dolar  gibi bir fiyat belirleyen AMD bizi şaşırtmıyor açıkçası. RX 480 modelinden kaçıp bunu almanız fiyat bakımından ve full HD bana yeter diyorsanız doğru yerdesiniz. Söylediğimiz gibi Full HD oyun oynama ve filmlerinizi izleme olanağı sağlayan AMD sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Güç tüketimine gelecek olursak bir üst modelinden daha fazla güç tüketiyor olması eksik yanlarından bir diğeri dersek yanlış olmaz. 120 Wattlık bir güç tüketimine sahip. 256 bit olmasıda sizin oyunlarda rahat etmeniz için birebir diyebilirim.

Full HD çözünürlükte ultra performans sağlayan RX 470 bizim test sonuçlarımız da da afişlerde ki bilgileri yanlanlamadı dersek yanlış olmaz. Kaldırabildiği oyunları sıralarsak burada uzun bir sıra olabilir fakat şöyle söyleyecek olursak şu zamanda GTA 5 i sorunsuz kaldıran ekran kartı iyi denebilir. RX 470 bunu full HD yapmayı başaran ekran kartları arasında.

AMD Radeon RX 470 incelemesi

 

14 NM teknolojisini kullanan RX 470 grafik biriminde standart olarak 926 MHz hıza sahip. Fakat yüklenme durumunda kendisini 1206 MHz seviyesine de çıkarabiliyor. Bunlara iyi bir sonuç diyebiliriz. Benim önerime gelecek olursak Full HD görüntüde olağan üstü performansa sahip AMD Radeon RX 470′i kaçırmamanız yönünde. Fakat ileri seviye yada farklı bir deyişle profesyonel seviyede bir ekran kartı almak istiyorsanız bir üst modelinide incelemenizde fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top