Apple Tablet Modelleri

apple tablet modelleri

Apple Tablet Modelleri

Bugün sizler için Apple tablet modellerini inceleyeceğiz. İlk olarak tabletlerin en büyüğü ve en gösterişlisi olan 12.9 inç iPad pro‘ yu sizler için bi göz atalım.

Renk seçenekleri olarak Gümüş, Uzay grisi ve Altın renklerinden tercihinizi yapabilirsiniz.

Kapasite olarak 32, 128 ve 256 gb olarak üç seçeneğiniz mevcut.

Boyutu adından da anlaşılacağı gibi 12.9 inç, ağırlığı ise boyuna göre gayet hafif olarak sadece 713 gram.

Apple bütün iPad’lerinde olduğu gibi Retina ekran kullanıyor

Ekran çözünürlüğüne gelecek olursak 2732 x 2048 px çözünürlüğe sahip ve 264 ppi değerinde. Parantez açmak gerekirse mükemmel bi ekran diyebiliriz.

Üçüncü sınıf A9X çip kullanıyor ve bu aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi oyunlarda netlik ve performan açısından önemli bir yer tutuyor.

Şimdi kamerasından bahsedecek olursak 8 megapiksellik ve ƒ/2.4 diyafram aralığı sayesinde arka arkaya sürekli çekim yapabilir. 1080p video kayıt yapabilme özelliğine sahip olan iPad pro sizin anılarınızı ölümzüzleştirmek için birebir diyebilirim

 

 

apple tablet modelleri

 

Şimdi iPad pro’nun bir küçüğü diyebileceğimiz 9.7 inç iPad pro‘dan bahsedelim.

Performans açısından nerdeyse en üst sırda olan iPad diğer modellerinden kamerasının biraz daha iyi olması dolayısıyla tercih edilebilir. Diğer özellikler üsttede yazdığımız gibi 12.9 inç’lik iPad ile aynı diyebiliriz.

iPad mini 4 ve iPad mini 2 modellerine gelecek olursak ikiside 7.9 inç’lik bir ekran kullanıyor. İşlemcileri ve çip açısından diğer modellerinin biraz daha altında kalan mini 4 ve mini 2 size yüksek performanstan biraz mahrum bırakabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top