Curved Teknolojisi

Curved Teknolojisi incelemesi

Curved Teknolojisi

İlk olarak şunu söyleyelim curved (kavisli) anlamına gelmektedir. Ve TV’lerde kullanılıyor. İlk 2014 yılında samsung devi tarafından piyasaya sürülen curved (kavisli) TV’ler çok fazla ilgi gördüler. Ve bu yüzden sürekli kavisli modeli baz alarak üretim yapan firmalar şuan bir tek samsung’tan ibaret değil.

Aslında ilk olarak bunu yapan mühendislerin düşündükleri şey merkez yani ortaya olan uzaklıkla köşelere olan uzaklık arasında fazlaca mesafe olması hele ki TV büyüdükçe bu mesafe daha da fazla büyümüş oluyor. Curved teknolojisi sayesinde bu mesafe eşit hale geliyor ve bize her bir köşesini merkez haline gelmesini sağlıyor.

Bu sayede görüntünün daha keskin ve daha canlı olmasını sağlayan bu teknoloji bizim hem tek bir noktaya bakarken her tarafı görmemizi ve görüntünün daha keskin bir şekilde bize aktarılmasını da sağlıyor.

Curved Teknolojisi

 

Yeniliğe açık olan bu TV’ler ileri teknolojiler de de kendini güncelleyebilir ve teknolojiden hiç bir zaman geride kalmayacaktır. 3D görüntüyü de bize gözlüksüz yaşatmayı başaran curved (kavisli) televizyonlar bu sayede bile artı kazanabilecek durumda.

Her kitleye hitap etmeyi başaran bu televizyonlar 32 inç’ten 110 inç’e kadar üretilebiliyor. Fiyat konusuna gelecek olursak yine her kesime hitap eden bir televizyon dersek yanlış olmaz çünkü bin tl’ye olan modeli de var yüz bin tl’ye olan modeli de var. Bu kısımda tercih tamamen size kalmış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top