Plazma TV’ler

Plazma TV'ler

Plazma TV’ler

Bu yazımızda sizlere Plazma TV’ler hakkında bilgiler vereceğiz. İlk olarak şunu bilmeniz gerekiyor Plazma TV’ler diğer TV modellerine göre çok daha fazla elektirik harcıyor. Bu yüzden pek doğa dostu olmayan Plazma TV’ler bazı ülkelerde satışı büyük ölçüde azaldı. Zaten yeni çıkan modellerin bayağı gerisinde kalmasıda bu satışları iyice azaltarak satış pazarını daha çok LED TV’lerin akmasına olanak sağladı.

Her ne kadar elektrik konusunda eksikleri olsa da görüntüyü ekrana aktarmada üzerine yok diyebiliriz. Görüntüyü aldığı gibi hiçbir bozulma olmadan direk ekrana aktaran plazma tv’ler bu konuda zaten ilk yıllarında büyük bir satış kitlesine ulaşmıştı. Ve daha çok fotoğrafçılık ve film piyasası gibi görüntünün bir hayli önemli olduğu ticaret piyasasında en çok tercih edilen televizyonların en başında geliyordu.

 

Plazma TV'ler

 

Ama belli bir süre sonra Plazmanın ekranındaki ışık vericilerin ışık seviyelerinde bir azalma olur buna kısaca ömür sonu da diyebiliriz. Daha da açmak gerekirse ekran belli süreden sonra ışıklarını yavaş yavaş soldurarak hiç ışık kalmayacak şekilde plazmanın ömrünün bittiğini gösterir.

Ortalama ömür olarak 60.000 saate denk gelen ekran süresi size birkaç yıl yetecektir. Tab TV’nizi ne kadar süre açık kaldığıda önemli konulardan bir diğeri.

Bir başka televizyonun ömrünün bitmesinin nedeni ise çok çabuk hava basından etkileniyor olması. Mesela yüksek bir yere koymanızla alçak bir yere koymanız açısından TV için fark yaratacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top