DJI Phantom 3 İncelemesi

DJI Phantom 3 İncelemesi

DJI Phantom 3 İncelemesi

Hayatımıza henüz yeni yeni girmeye başlayan drone’lar henüz yeni olmalarına rağmen iyice geliştiler. DJI Phantom bu sefer üçüncü serisiyle karşımıza çıktı.

İki farklı kesime hitap etmeye çalışan DJI bu sefer de geleneğini bozmayarak Professional ve Advanced sürümleriyle normal ve profesyonel kullanıcıları ayırmayı hedeflemiş. İkisi arasında gözle görülür bir fark diyebileceğimiz bir tek Advented modelinde 4K özelliğinin bulunmaması. Gerçi bu işi profesyonel anlamda zaten yapmayacaksanız pek işinize de yaramayacaktır. Çünkü 4K demek bir o kadar da micro sd kartta yer işgal etmek demek. Normal bir kameranın ile 4K bir çekim yapan kamera arasında videoyu kayıt etme alanı açısından dağlar kadar fark var dersek yanlış olmaz.

DJI Phantom 3 İncelemesi

Professional ve Advanced modellerinden bir diğer fark ise profesyone modeli Advanced modelinden bir hayli pahalı olması.

Ama genel olarak konuşmak gerekirse fiyat ve performans açısından çok uygyn bir drone diyebiliriz. 360 derece dönebilen bir kamerası ve çift kumanda ile kontrol imkanı sağlaması bizim birçok işimize yarayacağı kesin.

Wifi ile görüntü aktarılabilen bu drone wifi dışında usb bellek ile de görüntü aktarımı sağlayabiliyor. Kumanda olarak ise önceki modellerinden pek fazla bir farkı yok diyebiliriz.

Kamera özelliğine gelecek olursak 1080p çekim yapabilen Advanced ve 4K çekim yapabilen profesyonel sürümleri mevcut demiştik. Ve yine önceki modellerle aynı 12 megapiksel kameraya sahip ve kameranın resim formatları jpg ve raw şeklinde çekebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top