DJl Zenmuse X5R ve Inspire 1 Raw

DJl Zenmuse X5R ve Inspire 1 Raw incelemesi

DJl Zenmuse X5R ve Inspire 1 Raw

Artık drone denilince akla DJI gelmesi muhtemel. Bugün sizler için DJI’nın iki özel sürümü olan Zenmuse X5R ve Inspire 1 Raw modellerini inceledik. Biz özelliklerini ve performansından bahsedelim sizde size uygun olanını seçin.

DJl Zenmuse X5R ve Inspire 1 Raw

İlk olarak Zenmuse X5R ile başlayacak olursak bizim için en önemli özellik diyebileceğimiz alt tarafında bulunan kamerasının lensinin değiştirilebilir olması ve bizim ihtiyacımıza göre ve teknoloji ilerledikçe daha yüksek performanslı bir lens takılabilmesi. Şunu da söylemekte fayda var şuan ki kamerası 4K çekim yapabiliyor. Yani bu sizi uzunca bir kaç yıl daha idare edebilir.Her zamanki gibi bize iki farklı seçenek sunan DJI profesyonel ve normal kullanıcıları ayırmak için de iki farklı şekilde üretim yapmış. Arasındaki fark ne diye sorarsanız sadece kamera desek yeridir. Çünkü batarya konusunda bir üç dakikalık değişim kameranın yanında pek göze de batmayacaktır. Profesyonel sürümünde 4K kamera mevcutken normal sürümünde 1080p kamera muvcut. Fiyat farkıda az denemeyecek seviyede diyebiliriz.

DJl Zenmuse X5R ve Inspire 1 Raw.

Şimdi ise Inspire 1 Pro Raw hakkında bilgi verecek olursak sadece bu sürüme ait bir özellikse tek ve çift kumanda kullanılabilmesi. Bunun yanında şarj konusunda da bir hayli tasarruflu olan Inspire 1 pro sizi havada uzun süre asılı bırakmayı sağlayacaktır. Özellik bakımından birbirlerine benziyor gibi görünseler de bu model titreşim emici konusunda çok iyi diyebiliriz. Mesela rüzgarlı bir havada bile olsanız drone sabit kalmayı başarıyor ve size eşsiz bir görüntü veriyor.

DJl Zenmuse X5R ve Inspire 1 Raw...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top