Ipad Dns Değiştirme Resimli

ipad Dns Değiştirme Resimli

Ipad Dns Değiştirme Resimli

Ipad sahibisiniz ve birçok siteye erişimde sıkıntı yaşıyorsunuz. Son zamanlarda yasaklamalar ve kısıtlamalar yüzünden birçok siteye erişim sağlanamamakta. Ipad Dns değiştirme nasıl olur ona değinelim. Dns değiştirme işlemi bittiğinde rahatlıkla istediğiniz sitelerde gezinebilirsiniz.

 

ipad dns ayarları

 

İlk önce iPad ana ekranındaki simgelerden ayarlar simgesini bulup tıklıyoruz. Ayarlara tıklayarak ayarlar menüsüne girdiğimizde Wi-Fi bağlantınızı da görebileceğiniz bir kısım göreceksiniz. Wi-Fi menüsüne girdiğinizde bağlantınızın isminin yanında mavi renkli bir information kısaltması olan (i) harfini göreceksiniz. Bu i harfine tıkladığınızda bağlantınızla ilgili detaylı ayarları yapabileceğiniz menüye görürsünüz. Bu menünün alt tarafına doğru indiğinizde DNS kısmını görürsünüz. İşte bu kısma tercih ettiğiniz DNS sunucularını girerek DNS ayarlarınızı değiştirmiş olursunuz. Burada bilmeniz gereken bir detay ise şudur. Bilgisayarınızda DNS değiştirme işlemi yaparken iki farklı ip alt alta yazılıyor, örneğin Google DNS lerinden üst kısma 8.8.8.8 alt satıra da 8.8.4.4 yazıyoruz. Ancak iPad’te DNS gireceğimiz kısım tek satırdan oluşuyor bu yüzden bu kısma DNS girerken aralarına virgül koymamız gerekiyor. O da şu şekilde oluyor;  ‘8.8.8.8, 8.8.4.4’ . Bu şekilde işleminizi yaptıktan sonra artık iPad ilede yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz.

 

 

ipad dns değiştirme

 

Ayarlar bölümünden Wi-Fi seçeneğini seç. Bağlandığınız ağın sağındaki ok işaretine tıkla.

 

ipad dns ayarlarını değiştirmek

 

Açılan pencereden DHCP içinden DNS tıkla.

 

ipad dns ayarı değiştirme

 

 

iPad’te DNS gireceğimiz kısım tek satırdan oluşuyor bu yüzden bu kısma DNS girerken aralarına virgül koymamız gerekiyor. O da şu şekilde oluyor;  ‘8.8.8.8, 8.8.4.4’ . Bu şekilde işleminizi yaptıktan sonra artık iPad ilede yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top