Uçan Arabalar Ne Zaman Çıkacak

Uçan Arabalar Ne Zaman Çıkacak

Uçan Arabalar Ne Zaman Çıkacak

Küçüklüğümüzden beri duyduğumuz uçan arabalar her teknoloji ilerledikçe çıkması daha muhtemel gözüküyor. Alında yakın zamanda uçan arabaya dair testler yapılmakta zaten eğer teknoloji bu hızda ilerlemeye devam ederse uçan arabaya binmek için çok da fazla bekleyeceğimizi sanmıyorum.

Bilim kurgu filmlerinde sürekli görmeye alıştığımız ve her seferinde hayalini kurduğumuz uçan arabalar ABD’li bir firma tarafından geliştirilme sürecinde. Aşağıda buna dair bir fotoğraf görebilirsiniz.

 

Uçan Arabalar Ne Zaman Çıkacak

 

Uçan arabadan kastımız aslında uçak değil. Yani bir piste bile ihtiyaç duymayan güvenli ve her an her yere rahatlıkla inebilen bir araç. Bunun dışında karada da normal araçlarla beraber dikkat çekmeden ilerlemeyi sağlamak. İstekler ve ihtiyaçlar böyle öok oldukça üretim aşaması bir o kadar da zor oluyor diyebilirim. O yüzdendir ki ABD’li bir firma yıllarca bunun üzerinde çalışıyor ve halada çalışmalarına son sürat devam etmekte.

Çevre açısından da ozon tabakasına verilen zarar arabalar dolayısıyla bir hayli fazla. Günümüzde ozon tabakasına çok az hatta hiç denecek miktarda gaz salan elektrikli araçların sayısı günden güne artıyor ve üretilmesi muhtemel olan uçan arabalar içinde elektrilikli bir sistemle gelmesi muhtemel. Kaza anında yada kazaya yaklaşırken kendiliğinden önlem alma akıllı sistemleride olacağı konuşulanlar arasında.

8 ila 10 yıl gibi bir süreçte fiyat belirlenmesi ve bu fiyata göre taleplerin ne denli olacağına bağlı çıkış tarihi değişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top