Vücudumuzda Yeni Organlar Geliştirebileceğiz

Vücudumuzda Yeni Organlar Geliştirebileceğiz

Vücudumuzda Yeni Organlar Geliştirebileceğiz

Bugün sizler için hazırladığımız Geleceğin teknolojisi üzerinden ortalama elli yıl sonra olabilitesi yüksek gelişmelerden bahsedeceğiz.

Her geçen gün teknolojinin gelişmesi ve sürekli yeni çıkan modellerden her yeni çıkan modellerin ise bir öncekinden kat kat iyi olması  teknolojinin ne kadar hızlı aktığının bir göstergesi. Çocukluğumuzdan beri duyduğumuz uçan arabalar gelecek ve sesimizle her şeyi kontrol edebileceğiz söylentileri zaten doğru olmaya da başladı. Örnek vermek gerekirse günümüzde yeni yapılan evlerin çoğu akıllı sistemler üzerine inşa ediliyor ve sizin tek anahtar kelimelerinizle istediklerinizi yerine getirilebiliyor.

 

Vücudumuzda Yeni Organlar Geliştirebileceğiz

 

Asıl konumuza gelecek olursak Bilim İnsanları vucudumuzun organları kendi kendini tamir edebilir ve sıfırdan yaratılabilir kanısı üzerine konuşuyor. Sadece bunu sağlayacak genetik kodun bir araya getirilerek önce testlerin yapılması ve ardından anne karnından başlayarak tüm insanlığa yayılmasını hedeflemekte. Bu sayede vucudumuzun hastalıklara karşı özel bir mekanizma sağlaması ve olağan üstü bir durumda böbreğimizin iflas etmesi halinde yerine yeni bir böbrek temin edebilecek seviyeye gelmesi planlanıyor. Bu akla biraz uçuk gelsede bundan yirmi otuz yıl öncesine kadar akıllı telefonlar hakkında şuan olan özelliklerin bir kısmını dahi duysak onlarda bize gayet saçma ve uçuk fikirler gelebilirdi.

Bazı bilim insanlarına göre de vucudun kendini toparlama ve düzenleme koduna anne karnından itibaren geldiği ve sadece ortarığa çıkarılmayı beklediği kanısında. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top